[ fangorn @ 26.12.2014. 00:40 ] @
Imam ovu plocu i instalirao sam Win 8.1 64bit, ali nikako ne mogu da dobijem 5.1 zvuk. Na Asusovom sajtu imaju Realtek drajveri za Win 7 64bit, ali ni sa njima ne radi. Probao sam razne drajvere, sa Realtek sajta, samo drajvere koji dolaze uz Windows ali nista, zvuk je tu ali nema suround-a. Probao sam razne kombinacije dzekova iza ali nista. Kad udjem u Realtek sound manager i pustim zvuk za testiranje, svi zvucnici rade i imam suround, ali kad pustim bilo sta drugo, centralni, zadnji i woofer ne rade, samo se cuje sa prednja dva. Napominjem da sam probao razne kombinacije plejera, pravih 5.1 blue ray filmova, ali jednostavno nema suround zvuka. Ima li neko kakvu ideju kako to da namestim, bez da kupujem zvucnu kartu?
[ Seyokiller @ 02.01.2015. 15:10 ] @
Na zvaničnoj stranici proizvođača matične ploče postoje drajveri za W7 X64 i X32 a ne postoje za W8 !
Preporučujem povratak na stariji OS.
[ fangorn @ 03.01.2015. 12:28 ] @
Vracanje na stari os nije opcija.
Za sada cu koristiti Quadraphonic opciju iz Realtek managera, dok ne kupim neku zvucnu karticu, cuo sam da Asus Xonar DG SI nije losa, kosta oko 2700.
[ Seyokiller @ 03.01.2015. 20:00 ] @
Tvoja matična ploča ima
Realtek ALC1200 8 -Channel High-Definition Audio CODEC
Driveri za Windows 8 imaš na :
http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/17448/
Ako ti oni ne budu radili onda stvarno nema pomoći !
[ fangorn @ 06.01.2015. 10:53 ] @
Ne vredi, morao sam da se castim sa Creative Audigy 4 zvucnom karticom, covek je prodavao povoljno, sa sve daljinskim upravljacem, tako da je problem zvuka resen, na ovaj ili onaj nacin :)