[ alealealeo @ 26.12.2014. 10:39 ] @
Pozdrav. Verovatno veoma glupo pitanje, ali ajde, da probam. Citao sam neke slicne teme, ali ne nailazim na odgovor koji mi bas treba. Imam neku plocu kupljnu 2008e sa SATA hdd-om, a sa drugog prastarog kompa imam jedino hdd sa instaliranim xp-om sa kog bih voleo da prebacim podatke na eksterni hard. Pokusaji sa starim kompovima bliskih drugova su propali i danas eto vidim da mi DVD rom ima onaj ATA siroki kabl i sinula mi je ideja da li je moguce da taj stari ATA hdd tako povezem na moju plocu? Jel je moguce i jel nece nesto da rikne? Hvala.
[ bachi @ 26.12.2014. 10:45 ] @
Pa isključi kabl iz DVD roma i stavi na hard i poveži napajanje i to je to.

Kad prebaciš podatke, vrati stanje na prvobitno.
[ SlobaBgd @ 26.12.2014. 10:46 ] @
Možeš da ga priključiš umesto DVD drajva, samo ga džamperiši isto kao što je i DVD drajv džamperisan, verovatno Master ili CS (Cable Select). Imaš na hard disku označeno u koji položaj treba ostaviti džampere.
[ alealealeo @ 26.12.2014. 10:53 ] @
Ok. Hvala na brzim odgovorima. Nisam bas neki pro, pa nisam nikad cackao to sa dzamperima, ali pokusacu.
[ gilopile @ 26.12.2014. 10:54 ] @
Mozes ga povezati sa polocom, naravno. Samo posle proveri u u BIOS-u da li je podeseno da se OS dize sa tog novog HDD-a i nema problema. Posle u OS-u pristupis particijama i kopiras sta ti treba na ext. HDD.

Prretece me dok sam tipkao, a nisam refresh stranu i nisam video odg. Nema veze...

EDIT: Pretekli, bolje reci :D

Nesto sam sav usporen od jutros...
[ bachi @ 26.12.2014. 11:10 ] @
Ma ako je to jedini uređaj na tom kablu, ne diraj džampere, samo kači hard umesto DVDa, zato nisam ni spominjao džampere.
[ gilopile @ 26.12.2014. 11:12 ] @
Ma jasta, nema sta da dzampira ako su ostali uredjaji SATA. Nema sta da se podudara ako je jedini ATA/IDE uredjaj skopcan, Zato je najbolje umesto DVD-a skopcati i nema brige, jer je ionako samo privremeno tu dok se ne iskopira sta treba...