[ joki80 @ 27.12.2014. 01:50 ] @
Znam postupak ove instalacije radio sam ga ranije...
Ali nigde ne mogu da skinem ovo programce (USB_MultiBoot_10). Zar je moguce da su ga svuda povukli...

Ako neko zna neki link za download...

Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao joki80 dana 27.12.2014. u 13:43 GMT+1]
[ Vladokv @ 27.12.2014. 10:03 ] @
Evo link: http://linkz.ge/file/311861/USB-MultiBoot-10.rar.html
[ SlobaBgd @ 27.12.2014. 10:40 ] @
Zanimljiva stvarčica, nisam se ranije sretao sa ovim programom. Vredi ga isprobati, bar u akademske svrhe.
[ joki80 @ 27.12.2014. 12:47 ] @
Hvala puno Vladimire!!!
Sinoc sam prelistao ceo net i svuda su linkovi za download bili ugaseni... poludeo sam :)

Da, dobar je... nije tezak za upotrebu, ima par tutorijala na netu i na youtubu pa ako nisi bas siguran vredi se malo podsetiti...

Pozdrav!
[ Vladokv @ 27.12.2014. 15:21 ] @
Meni treba neki program da sa fleške botujem ISO od Acronis true image. To je neka čudna mešavina linuxa i win alata. Bootujem taj iso sa CD-a, ali unutra nema standardni linux live boot fajlovi da bi se neki od običnih alata zakačio...
[ joki80 @ 27.12.2014. 22:56 ] @
Uuu care nisam se do sada susretao s tim...

Danas jednom komsiji radim instalaciju XP, nije htelo s USB-a jer je malo starija ploca pa ubacim disk, krene instalacija i nastane problem... kada dodje do formatiranja particije konstantno mi izbacuje neku glupost... Slikao sam pa pogledajte.
Instalacioni disk je dobar, probao sam ga kasnije kod mene i bez problema je odradio sistem...

Sumnjam da mu DVD rezac nije u redu pa cu probati sutra s drugim... da li bi nesto drugo moglo da bude problem??? Npr. hard disk...

[ gilopile @ 27.12.2014. 23:03 ] @
AKo je SATA HDD, onda moze biti problem do SATA drajvera. Otkaci HDD i vidi da li ce instalacija uredno prijaviti da nema HDD-a i da ne moze da nastavi. Tako ces znati da li je do HDD-a. Moze biti i da RAM memorija pravi problem. Pokusaj sa drugom, a ukoliko ima vise modula, ostavi samo jedan. pa probaj. Ako ne pomogne, dobavi neku drugu verziju XP-a, bez obzira sto ta radi na drugom racunaru.
[ gilopile @ 27.12.2014. 23:13 ] @
Citat:
Vladokv:
Meni treba neki program da sa fleške botujem ISO od Acronis true image. To je neka čudna mešavina linuxa i win alata. Bootujem taj iso sa CD-a, ali unutra nema standardni linux live boot fajlovi da bi se neki od običnih alata zakačio...


Koju tacno verziju imas? Da li kada mont-ujes taj ISO imas Acronis Media Builder alat?
[ joki80 @ 27.12.2014. 23:15 ] @
Hard je ATA...
Mozda je i do memorija, jer cini mi se ima 4 modula po 512Mb DDR1...
Nisam znao da memorije mogu da naprave takav problem. Ok isprobacu i to sutra...
Probacu i s drugim inst. diskom nije problem, mada ovu instalaciju koristim dosta dugo i fino se pokazala do sada.
[ gilopile @ 27.12.2014. 23:23 ] @
Ok. Onda je najverovatnije nesto od ovoga:

- Los ATA kabel
- Neki od mem. modula neispravan ili nema dobar kontakt sa plocom
- neispravana/nekompatibilana instalacija XP-a ( jbg, svasta cackaju sa tim instalacijama, tako da je najsigurnije nabaviti xp untouched i nema zime ).
- neispravan CD citac ili njegov kabel.

Otkaci sve HDD-ove ( ako ima vise ) i ostavi samo taj za OS i jedan CD i lepo dzampiraj da se u BIOS-u vide kako treba.

to je otprilike to...
[ joki80 @ 27.12.2014. 23:30 ] @
Ok, hvala puno...
Probam sutra pa javljam.
Pozdrav!
[ Mystery_Man @ 12.01.2015. 21:25 ] @
Ja koristim Yumi USB odlicna program jos nisam naisao da nije mogao da ubaci neki ISO http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/