[ D3dBl4cK @ 29.12.2014. 00:18 ] @
Hitno mi je potrebna pomoc. Potrudicu se da ovo objasnim sto bolje. Prvo je pocela da mi se zamrzava slika dok igram neku igricu. Zatim sve cesce. Nekad i kad ne radim nista na kompu zamrzne sliku. Sad nekad nece ni da se upali, samo vrti kuler na cpu oko 2 sekunde i onda se ugasi. Nekad krene da se pali i posle oko 20 sekundi se zamrzne slika opet, nebitno da li sam u biosu ili kad krene da podize sistem. Prvo sam mislio da je graficka ali sad kontam da nije. Zna li neko sta bi moglo da bude?
Hitno mi treba komp jer preko njega ucim zato vas molim za sto brzi odgovor. Hvala.

AMD ATHLON 64 X2 5200+Brisbane
NVIDIA GTX 275
ASUS M2N DELUXE

[ Miroslav Cvejić @ 29.12.2014. 06:14 ] @
Hladan lem na čipsetu ume da izazove baš takve simptome.
[ drvlada75 @ 29.12.2014. 11:42 ] @
Obavezno testiraj RAM!
[ D3dBl4cK @ 29.12.2014. 12:50 ] @
imam 3 modula ram memorije i sa svakim se isto desava. Mislim da cu kupiti novu maticnu. Samo se bojim kad kupim da se isto ne desi.
[ KrkaCiC @ 29.12.2014. 15:11 ] @
Ili jednostavno krenes metodom eliminacije. Dakle pozajmis ispravno napajanje i probas. Ako se isto ponasa uzmes od nekog ispravnu ram memoriju (ne tvoje iz kucista). Ako nije do toga onda po mogucstvu nabavis drugi procesor i probas. Ako nije ni to onda je MB
[ iculibrk @ 29.12.2014. 16:25 ] @
Citat:
drvlada75:
Obavezno testiraj RAM!


Kao sto covek rece, testiraj ram. I obavezno proveri i graficku. Mozda bi bilo bolje da nabavis/pozajmis od nekoga drugu i vidis da li se to desava i sa novom grafickom. Ali prvo ispitaj ram. Mada, mozda bi prvo trebao da udjes u safe mod (safe mode with networking) i da skines instaliras poslednji stabilni driver za tvoju graficku (nikako beta), i sa Asusovog sajta (mozda ce ti biti smesno) drajver za zvuk. Koji operativni sistem imas? Za tu maticnu imas i neke dodatke za win7 na asus-ovom sajtu.
[ D3dBl4cK @ 29.12.2014. 19:01 ] @
Da neverujete izvadio sam mis i tastaturu , jedan modul rama sa kojim nije hteo ni da upali i od onda ne koci u biosu. Sve lepo radi dok ne izadje onaj windows logo i zasvetle one lampice na tastaturu, tj dok ne krene da startuje windows i onda se zamrzne. Graficka ili hard? Imam win 7ult 64bit i imam posebno zvucnu karticu, tj nije integrisana. Nisam u mogucnosti da menjam graficku ili hard ili biko sta drugo. :p
[ Miroslav Cvejić @ 29.12.2014. 19:05 ] @
Hladan lem na čipsetu.
[ D3dBl4cK @ 29.12.2014. 19:09 ] @
Znaci nova maticna. Samo se bojim da kupim novu a da nije maticna u pitanju
[ Miroslav Cvejić @ 29.12.2014. 19:16 ] @
Ako imaš mogućnosti, testiraj grafičku i HDD na drugom računaru (ortaci, kolege, komšije). A takva matična i ovako više nije nabavljiva (odavno je nvidia batalila da pravi čipsetove), pa ti ne gine kupovina novije generacije sa novijim procesorom.
[ D3dBl4cK @ 29.12.2014. 19:25 ] @
Ma i planirao sam da uzmem novu maticnu i cpu ali mogla je bar jos mesec dana izdrzati. Imam napajanje neko be quiet 650w i graficku gtx 275 kad sam vec ovde da mi kazete neku maticnu i cpu koja bi lepo isla uz ovo. Ne treba mi nesto preterano mocno.
[ D3dBl4cK @ 30.12.2014. 13:59 ] @
Bila mi je pokvarena jedna ram memorija i sata kabl od harda. Mucio sam se, sve sam probao i sad hvala bogu evo dizem novi sistem bez problema. Hvala na pomoci
[ D3dBl4cK @ 30.12.2014. 18:32 ] @
Sad opet imam neki problem. digao sam sistem ali mi se jednom tokom dizanja sistema pojavio plavi ekran sa porukom ''usb bug report'' . Da li je moguce da su mi otisli usb portovi na maticnoj i da li bi pci usb portovi pomogli?
[ iculibrk @ 30.12.2014. 20:10 ] @
Verovatno ti nisu "otisli" usb portovi, nego opet trebas da proveris par stvari, jer ti niko ne moze nista reci dok:

1. Ne slikas taj plavi ekran i ne postavis sliku ovde ili ne napises sta pise na njemu da bi ti mogli odgovoriti o cemu se radi;
2. Ne kazes koji si sistem "dizao" i koje si drajvere koristio;
3. Ne proveris u Device Manager-u da li imas neodgovarajucih drajvera u Universal Serial Bus controllers
4. Ne proveris i azuriras verziju bios-a;
5. Ne vidis da li ti je opcija USB selective suspend setting omogucena ili ne;
6. Ne proveris i azuriras verzije aktuelnih drajvera ...
[ D3dBl4cK @ 30.12.2014. 21:32 ] @
Kao sto rekoh to se desilo prilikom instalacije windows 7 32 bit enterprise tako da ne mogu da proverim dosta toga sto ste napisali. I napisao sam sto sam stigao da procitam. Toliko brzo je nestalo da nisam uspeo da slikam ali srecom uspesno sam instalirao sistem i sad se ne pojavljuje taj plavi ekran. Izvinjavam se ako me neko nije dobro razumeo, sledeci put cu se potruditi da detaljnije i pravopisno napisem poruku. Hvala
[ Miroslav Cvejić @ 31.12.2014. 00:57 ] @
Da se vratimo na hladan lem na čipsetu. Sada je USB, onda će biti LAN, pa zvučna...
[ gilopile @ 31.12.2014. 01:47 ] @
Sve je moguce...Ali ako si digao friski OS i izbacilo ti tu gresku vezano za USB, nije dobro. Sto Miroslav kaze, najverovatnije imas problem sa chipset-om. Kako bi bio siguran, podigni neki Live Linux i testiraj USB. Ako zeza i dalje, disable-uj ga u BIOS-u, ubaci neku PCI to USB karticu i teaj tako dok ne otpadne sa ploce.