[ joki80 @ 29.12.2014. 14:00 ] @
Ovaj resiver mi je radio na SBB kablovskoj mrezi... Promenio sam grad i kablovskog operatera koji na zalost jos uvek nema u ponudi svoj digitalni resiver a ja nemam Tv sa digitalnim tjunerom pa gledam samo analogne kanale.

Zanima me da li na ovom resiveru mogu da gledam digitalne kanale drugog kablovskog operatera?
Pretpostavljam da moze, i da se vrsi neki abdejt softvera ili vracanje na fabricko podesavanje (preko serial porta)... Ali ako neko zna malo vise o tome svaka pomoc bi mi dobro dosla...

Srecni praznici :)
[ nebuc @ 12.02.2015. 16:55 ] @
To i mene zanima?
[ comi 1342 @ 12.02.2015. 22:04 ] @
Kako ti gledaoci u novom gradu gledaju te digitalne kanale ? Nisu kodirani ? Koji to operater emituje DVB-C nekodirano ? Jel ima sajt, prospekt ?
[ Miladinovic @ 12.02.2015. 22:48 ] @
Tešto da išta možeš uraditi sa CDVBC 5668.
[ MarKaba @ 16.02.2015. 07:26 ] @
Citat:
joki80:
Ovaj resiver mi je radio na SBB kablovskoj mrezi... Promenio sam grad i kablovskog operatera koji na zalost jos uvek nema u ponudi svoj digitalni resiver a ja nemam Tv sa digitalnim tjunerom pa gledam samo analogne kanale.

Zanima me da li na ovom resiveru mogu da gledam digitalne kanale drugog kablovskog operatera?
Pretpostavljam da moze, i da se vrsi neki abdejt softvera ili vracanje na fabricko podesavanje (preko serial porta)... Ali ako neko zna malo vise o tome svaka pomoc bi mi dobro dosla...

Srecni praznici :)


Kad već poseduješ taj resiver i drugog CATV provajdera, zašto jednostano ne povežeš resiver i preskeniraš kanale. Na taj način ćeš rešiti sebe muka a nama ostalima reći da li da nabavljamo taj resiver.
[ joki80 @ 18.02.2015. 02:06 ] @
Citat:
comi 1342: Kako ti gledaoci u novom gradu gledaju te digitalne kanale ? Nisu kodirani ? Koji to operater emituje DVB-C nekodirano ? Jel ima sajt, prospekt ?


Gledaju ako imaju dobar tv sa DVB-C tjunerom... Jer kablovski operater jos nema svoj resiver tako da pretpostavljam da bi bilo koj DVB-C resiver mogo da posluzi. Inace velika vecina gleda analogne kanale oko 30tak koliko ih ima a digitalnih oko 75...


Citat:
MarKaba: Kad već poseduješ taj resiver i drugog CATV provajdera, zašto jednostano ne povežeš resiver i preskeniraš kanale. Na taj način ćeš rešiti sebe muka a nama ostalima reći da li da nabavljamo taj resiver.


Probao sam drug ali nece, stoji katanac :) Verovatno treba resiver da se otkljuca ili da se ubaci nov softver...