[ Qler01 @ 04.01.2015. 20:35 ] @
Nov laptop,LENOVO G5070

problem tastatura.
Kucam neki tekst i iz cista mira stalno mi se desava da mi se kurskor sam pomeri negde na sredinu nekog teksta ili recenice?

Jos jedna stvar drajver da li neko mozda zna sta jos treba da se instalira sve ostalo sam instalirao?
[ jolemisa @ 04.01.2015. 21:40 ] @
Probaj da iskljucis misa dok pises.
[ balavi @ 04.01.2015. 21:41 ] @
pogledaj da li si zakljucao touchpad, pa kad kucas slucajno ga dodrines i pomeris kursor

a ovo , mislim da Lenovo daje disk sa drajverima koji se sam pokrene kada ga ubacis i izbaciti ti listu sa drajverima koju ce da instalira, ubaci ga i pusti da instalira sta nedostaje
[ Qler01 @ 04.01.2015. 22:15 ] @
Citat:
jolemisa:
Probaj da iskljucis misa dok pises.


kada ugasim misa onda ne postavlja kursor u pola teksta

zasto se to desava i kako da to sredim
[ jolemisa @ 05.01.2015. 00:10 ] @
Verovatno ti je mis preosetljiv i mrdne kursor ne pomerajuci ga.To se meni desavalo i kada su slabe baterije na laserskom misu.Zato ako ti treba nesto ozbiljnije i brze da kucas koristi tastaturu za pomerane kursora.
[ Qler01 @ 05.01.2015. 07:35 ] @
mis je takodje nov sa novim baterijama a to se ne desava stalno da mi pomeri kursor vec ponekad.
[ Qler01 @ 05.01.2015. 07:37 ] @
Citat:
balavi:
pogledaj da li si zakljucao touchpad, pa kad kucas slucajno ga dodrines i pomeris kursor

a ovo , mislim da Lenovo daje disk sa drajverima koji se sam pokrene kada ga ubacis i izbaciti ti listu sa drajverima koju ce da instalira, ubaci ga i pusti da instalira sta nedostaje


imam cd sa drajverima ali su separatni i to za win 8.1 nema za win 7.
dakle ne postoji aplikacija koja ce da se pokrene i da se izlistaju svi drajveri, vec morwa da se intslira jedan po jedan sto sam ja i ucinio a ne znam sta je ovo ?
[ jolemisa @ 05.01.2015. 18:49 ] @
Ja sam ti predocio moj slucaj,ne mora da znaci da su kod tebe baterije,nego sam laser preosetljiv i kada ga ne mrdas hoce da pomeri kursor.Zato sam ti i predlozio da ga iskljucis dok nesto pises.Cim kazes da ti se ne desava da se kursor ne pomera nasumicno kada je mis iskljucen,znaci da je pronlem do njega.
[ Qler01 @ 08.01.2015. 18:09 ] @
namestio sam touchpad driver je bio u pitanju.
sada me zanima bluettoth koji nece da salje ni da prima podatke drajver je ok?

dakle uparim uredjeje mobilni i laptop vide se ali nemam ona interfejs za bluetooth i kada god pokusam da posaljem nesto sa mobilnog stalno dobijam obavestenje da je slanje neuspesno , i obrnuto sa laptopa na mobilni vide se al ne primaju podatke ?

Verovatno treba da se ukljci a ne znam kako?


[ Qler01 @ 08.01.2015. 19:21 ] @
namestio sam i bluetooth
[ jolemisa @ 09.01.2015. 01:36 ] @
Super,samo strpljenje i covek moze mnogo i sam da uradi.
[ Qler01 @ 09.01.2015. 13:26 ] @
hvala svima na pomoci :)
[ Qler01 @ 11.01.2015. 10:30 ] @
vas savet za bateriju na laptopu.
Ja laptop drzim konstantno prukacenog na struju a sa izvadjenom baterijom.

Da li je dobro drzati laptop prikacenog na struju sa namestenom baterijom ?
[ calexx @ 11.01.2015. 11:18 ] @
Večna dilema, u tvom slučaju ako slučajno otkačiš napajanje ili struja nestane na trenutak, laptop se gasi i može nešto i da zabrlja. Ako je unutra baterija, ona praktično radi kao UPS i neće da bude prekida. Ja bateriju držim unutra a jednom u mesec dana (nekad ređe nekad češće, iskoristim priliku ako zatreba) otkačim napajanje i pustim da se baterija uglavnom isprazni. Valjda je to potrošna roba, mislim da su na Aliju jeftine pa može nekad i da se zameni.
[ Qler01 @ 11.01.2015. 19:25 ] @
bas tako jer radim dosta slozene sttvari na racunaru samim tim prestanak elektricne energije u mom radu bi bio veliki gubitak. Hvala na savetu ;)

ako moze link tog sajta zlu ne trebalo da imam :)
[ re5pect90 @ 18.01.2015. 12:11 ] @
Citat:
Qler01:
namestio sam touchpad driver je bio u pitanju.
sada me zanima bluettoth koji nece da salje ni da prima podatke drajver je ok?

dakle uparim uredjeje mobilni i laptop vide se ali nemam ona interfejs za bluetooth i kada god pokusam da posaljem nesto sa mobilnog stalno dobijam obavestenje da je slanje neuspesno , i obrnuto sa laptopa na mobilni vide se al ne primaju podatke ?

Verovatno treba da se ukljci a ne znam kako?





Pozdrav, imam identican problem na ovom modelu laptopa sa Win 7 64b operativnim sistemom. Upario sam telefon sa racunarom, ali podaci se ne salju. Ako ti nije problem da objasnis kako si resio problem.
Hvala unapred.
[ Qler01 @ 22.01.2015. 10:37 ] @
samo drajveri da se instaliraju adekvatni i aplikacija za taj bluetooth nista vise.