[ dexxybor @ 05.01.2015. 20:29 ] @
Vec neko vreme imam problema da kada otvorim istovremeno 2 ili vise programa ili 2+ stranice u chromu, mis se zaglupavi, sve se uspori a pritom ako slusam neki radio preko winampa zvuk postaje izoblicen i sve to traje 15ak sekundi.
Neretko iako ne radim nista, samo slusam muziku, zvuk takodje sam od sebe pobrljavi.
U online igrici W.O.T. fps naglo padne i tada se takodje neko vreme sve pokoci.
Sistem sam reinstalirao zbog toga pre nekih 3 nedelje i bilo je OK mozda par dana.
Konfiguracija je delimicno zastarela:
motherboard asus m2n-sli
gpu nvidia GeForce 8600gt
cpu AMD athlon 64x2 dual core processor 5000+ 2.6 ghz
memorija kingston 2x1gb

Molim za pomoc i izvinjenje ali nigde nisam nasao resenje za moj problem.
[ starka @ 05.01.2015. 20:48 ] @
Nije na odmet ponoviti da kad se većina funkcija u računaru zaglupavi, u
njemu bude ili neka viruščina, ili su pobrljali drajveri, ili su se u
tolikoj meri nagomilali tulbarovi da se srušio browser, usporio računar
i još koješta.
Skoro da bi trebao postojati podforum za tulbarove.
Ok, ko me zna, rećiće da sam opet neozbiljna, ali stvarno ovo mislim.
Ljudi nisu ni svesni kakva su čuda tulbarovi.
Sve je više dodataka u programima, a čini mi se da iobit proizvodi
prednjače i kako ipak volim pisanje na kakvom takvom nivou, suzdržaću se
od proklinjanja onih koji reklamiraju razne optimizere, updatere i sl.
Evo linka za stranicu gde možete preuzeti adwcleaner.
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
[ dexxybor @ 05.01.2015. 21:01 ] @
ADW cleaner vec imam, i da, dobro uvek odradi posao, nadje nesto malo i to je to, medjutim, zaboravio sam da pomenem i sledece:
C particija, sistemska, narasla je naglo na nekih 50gb (max 80gb) i proverom svih foldera pojedinacno dosao sam do cifre od max 25gb, sta li se desilo i gde je ostatak?
Sve sam pregledao antivirusima, cleanerima, antimalwarima itd...
jos nesto, imam uvek oko 50 procesa +-3, ali ne znam sta mi je potrebno tako da ne smem da diram nista. Toolbarove nemam.
[ gilopile @ 05.01.2015. 21:05 ] @
Da li imas Wi-Fi karticu u tom racunaru? Ako je odg dA, disable je u BIOS-u pa vidi da li ce da zeza i dalje. Ako nemas, disable LAN pa prati.
[ dexxybor @ 05.01.2015. 21:11 ] @
Nemam WI-FI, koristim Lan ADSL. Nije mi jasno sta da iskljucim i kako i sta bih time dobio. ADSL imam vec par godina i nisam imao problema.
[ gilopile @ 05.01.2015. 21:21 ] @
Sumnjao sam na Wi Fi, jer sam imao identican problem vise puta i bilo je do njega, tj. kad radi u nekom `power save` rezimu i prilikom trazenja mreze dolazi do tog kocenja racunara i zvuk se izoblici....

Ovako na slepo je jako tesko reci sta je pravi uzrok. Za pocetak preskeniraj komp sa malwarebytes-om, mozda neki virus pravi problem. Pogledaj sta sve imas instalirano, pa uninstal sve sto nisi instalirao. Mislim na razne programe koji se instalraju putem nekih instalera, tipa, tune up utilities, protect PC i takvih gluposti...Pogledaj i sta imas u procesu i sta se sve pokrece sa OS-om....Za tu rabotu mozes koristiti Ccleaner.

Koji AV koristis? Pokusaj i njega da disable, tj. real time protekciju i vidi kako se ponasa....
[ dexxybor @ 05.01.2015. 21:40 ] @
Sve sam to brale odradio, AV je Avast. Prilikom podizanja Windowsa kada se pojavi desktop, ikone se sporo otvaraju i cak i tada onaj pozdravni ton dolazi sa pucketanjem i sumom.
Sada ne znam da li se kolju neki drajveri ili neki proces radi u pozadini, to ne znam kako da proverim a procese kao sto rekoh ne smem da iskljucujem kada ne znam koji za sta sluzi.
[ gilopile @ 05.01.2015. 21:47 ] @
Ajd bar onda proveri stanje HDD-a, mozda neki zaglavljen sektor pravi problem. Skin Hdtune pro i postavi ovde sliku `Health` Tab-a da vidimo sta je S.M.A.R.T zabelezio. Ako imas vise HDD-ova, okaci Health za svaki ponaosob.

Ako je OK, onda, ako postoji mogucnost, odradi reinstall OS-a, jbg, znam da to boli, ali je nekad jedino resenje. Ako i tada pravi isti problem, onda je najverovatnije HW problem pa je najlakse ici sistemom eliminacije. Disable AUDIO iLAN u BIOS-u, zamena graficke....
[ jolemisa @ 05.01.2015. 22:01 ] @
Proveri u Browsveru u Add-ons-ovima,pa u extenzijama sve sto ti ne treba,disabluj i remove.Ako ne uspe to instaliraj Revo Uninstaler i deinstaliraj isto sve sto ti nije potrebno od programa.A to sto ti se pojavilo 25 GB viska,to ti je bio ukljucen Beck Up.Potrazi ga medju folderima da li ga ima i izbrisi ga
[ dexxybor @ 05.01.2015. 22:36 ] @
Evo ovako stvari stoje, nesto se desava u vezi sa NETom. Malopre sam pustio samo TDI radio na Winampu (online) i dolazilo je do prekida zvuka, onda sam pustio moje pesme koje imam na HD i sve je lepo prolazilo, znaci bez ikakvog seckanja. U toku jedne takve pesme podigao sam Chrome i doslo je do zastajkivanja pesme. Ako ovo nesto znaci bilo bi dobro.
Gde da potrazim beckupove?
Probacu sutra da skeniram HD ali molim nekoga da bude blizu foruma :) jer do sada nisam imao iskustva sa "kacenjem" takvih stvari.
[ dexxybor @ 05.01.2015. 22:39 ] @
Evo upravo mi ide pesma sa HD na winampu i kada sam pokrenuo torrent da skinem revo pocela je pesma da secka nekoliko sekundi.
[ gilopile @ 05.01.2015. 22:45 ] @
E to mi lici na problem sa HDD-om. Najverovatnije kada cita/pise dolazi do kocenja. Moguce da je HDD u jako losem stanju i da je presao u PIO rezim rada i upravo to se dogadja. Zato sam ti rekao da skines HDtune pro i vidis health i istestiras brzinu rada HDD-a sa `file transfer` Torrent kada pocnes da skidas, prvo napravi protor na HDD-u velicine fajla, sto mu dodje kao da si kopirao sa particije na particiju taj fajl....


Koji HDD-je u pitanju? Za brzinski test, kopiraj nesto sa njegove particije na particiju i vidi koja je brzina kopiranja. Ako je oko 10-20MBps nesto nije ok sa HDD-om i ogranicio je upis iz sigurnosnih razloga....Moguce da ima veci broj BS....Pocni nesto da kopiras na njega i pusti winamp i vidi da li secka zvuk...Kada koristis net, tj. browser, gomila fajlova se neprestano upisuje i cita sa HDD-a i otuda i kocenje.

Kada okacis sliku `health` iz HDtune, sve ce biti jasnije.
[ dexxybor @ 05.01.2015. 22:47 ] @
Aj da skinem HD tune pa da okacim ako budes tu. Koliko vremena mu treba za test, velicina je 500 GB?
[ gilopile @ 05.01.2015. 22:50 ] @
Ne trebas sada nista da testiras, samo ides na TAB `health`, slikas (print screen), paste-ujes to u Pait, snimis - save a$ i upload-ujes ovde fajl uz poruku.

Mislim na ovo:

[ dexxybor @ 05.01.2015. 23:10 ] @
Tamo gde je "health" samo odbrojava 5 minuta do nekog update, pa kada dodje do 0 opet jovo nanovo. Nemam tu bilo koju opciju da vidim takav screen kao tvoj.
[ gilopile @ 05.01.2015. 23:13 ] @
Mozda nisi selektovao u gornjem prozoru HDD, mozda stoji na neku USB flesku i sl. ako imas u racunaru. Proveri taj prvi prozor i selektuj WD 500AKS ili koji vec ti je HDD. To odbrojavanje je ustvari kao refresh prozora da se vidi da li je doslo do neke promene....
[ dexxybor @ 05.01.2015. 23:21 ] @
Sve ide dobro ali posle snimanja ne mogu da padtujem ovde, gde gresim ?
[ dexxybor @ 05.01.2015. 23:24 ] @
Izvini, nasao sam. Evo tako to izgleda, selektovan je hard ali jbg, to je to !
[ gilopile @ 05.01.2015. 23:28 ] @
Hm, nesto tu ne stima. Ajd probaj da instaliras ove drajvere za SATA:

http://dlcdnet.asus.com/pub/AS.../nVIDIA/RAIDnVDIA116_Vista.zip
[ dexxybor @ 05.01.2015. 23:29 ] @
Da pregazim stare ili da ih deinstaliram ?
[ gilopile @ 05.01.2015. 23:32 ] @
Pregazi, pa vidi u device manager-u pod kontrolers da li su ti ili i dalje microsoft. Posle pogledaj da li ces dobiti onaj prozor HDtune, a ako ostane isto, skini HDsentinel, mozda ce on uspeti da pokaze...

Reci kako se ponasa kada kopiras nesto na tu particiju gde ti je OS. Recimo copy/paste neki film u drugi folder i vidi kolika je brzina kopiranja i da li kada kopira, secka zvuk na winamp-u?
[ dexxybor @ 05.01.2015. 23:32 ] @
Meni je OS 32bitni, ovo sto si mi poslao ima za 32, 64, asus setup. Da li da idem odmah na setup ili da biram 32 bitni. Izvini znam da smaram ali ovo pitam jer sam ranije imao problema kada nije hteo da prihvati asus setup.
[ gilopile @ 05.01.2015. 23:40 ] @
Ides samo na `setup`, ne na asus setup.
[ dexxybor @ 05.01.2015. 23:43 ] @
Ovo je screen pre nego da instaliram
[ gilopile @ 05.01.2015. 23:49 ] @
Klikni na to pa vidi ciji su drajveri, MS ili NV? Posle te instalacije trebalo bi da su NV.
[ dexxybor @ 05.01.2015. 23:51 ] @
Sve je isto kao i sto je bilo, ali verujem da si se slatko ismejao za onaj shoot za pozadinom "kako print screen", jbg sta ces kada sam 46 godiste, hahahahaa, sala.
[ dexxybor @ 05.01.2015. 23:55 ] @
Skidam sentel
[ dexxybor @ 05.01.2015. 23:58 ] @
OK, usao sam u HDsentei, sta dalje ?
[ gilopile @ 05.01.2015. 23:59 ] @
Jel instalacija prosla ok, nisi dobio neku gresku? Pokusaj restart racunara, mozda primenui te nove drajvere.

Pokusaj sa HDsentinel-om, mozda ce on pokazati `health`. Ako nece ni on, onda je jedino resenje sa HBCD, pa boot-ujes i tu imas par programa da vidis `health`.

Ono sto bih ja uradio je da bih ga pregazio sa HDregenerator-om pa sta mu Bog da. Pa ako ima po koji los sektor ili jos gore `pending sektor`, ispravice ga i mozda proradi kako treba. Ti pending sektori mogu biti bas nezgodni, pogotovo ako HDD sam ne moze da ga relocira i onda rad HDDa znatno uspori, jer neprestano pokusava relokaciju, a ne uspeva i tako je non-stop zauzet tom operacijom i ne moze sa lakocom izvrsiti neku drugu koju mu zadas....

Za to `gazenje` ce ti trebati oko 1 i po sat, pod uslovom da ide punom brzinom scan.

P.S. Video sam da si googlao `kako odraditi print screen`, hehehe, sta da se radi i ja zaguglam nesto sto ne znam, nikakav bad :)

Playstation2: Aha, sad videh da si skinuo sentinel. Pa sta kaze za health i performance? Mozes li uci u prozor S.M.A.R.T? ima li neke vrednosti koje su kriticne, reloc. sector, week i sl.?
[ dexxybor @ 06.01.2015. 00:04 ] @
Drugare odavno nisam bio po forumima pa zam malo zardjao, evo ti u poruci iznad screen sentinela pa vidi.

[ gilopile @ 06.01.2015. 00:09 ] @
Aha, imas pending sector 3 kom, ako se ne varam. Vrlo opasno. AKo ih HDD sam ne relocira, moraces uspomoc Hdreheneratora. Ostavi komp da miruje preko noci i HDD ce sam da pokusa sa relociranjem, pa ako do sutra ne uspe, moras sa HDreheneratorom. Vrlo moguce da ti oni prave taj problem. Videces sutra, ako ne predju ta 3 u `relocated sector count` onda HDD iz nekog razloga ne moze sam da odradi, na scenu stupas ti i hdregenerator. :)

[ dexxybor @ 06.01.2015. 00:16 ] @
Dobro sta ja sada trebam da uradim sa HD sentinel da bih ga pustio da radi preko noci ?
[ gilopile @ 06.01.2015. 00:20 ] @
Ne moras nista. HDD posle nekog vremena dok miruje/IDLE-uje sam sebe testira i pokusace da relocira te pending sektore. Posto nemas ni jedan relociran, ima dosta mesta za njihovu relokaciju. Jedino, ako sam ne uspe da odradi, onda ces ti skinuti/pokrenuti Hdregenerator i sa njime preskenirati HDD i on ce 99,99% uspesno relocirati te pending sektore i HDD ce ponovo oziveti, tj. raditi punom brzinom. Sada ga koce ti pokusaji relociranja....


OStavi ga da radi do sutra, pa ponovo pokreni HDsentinel i vidi da su nestali ti pending sektori, tj. prebacili se u `reallocated sector count` gde bi trebalo da pise 3.

Znaci, samo ostavis komp ukljucen i to je to. Najbolje je da ne skidas preko torrenta nista, da ne bi dodatno uposljavao HDD dok radi self test i pokusa sa relociranjem.

Sutra se cujemo, pa cemo videti sta i kako dalje.
[ dexxybor @ 06.01.2015. 00:23 ] @
Znaci samo da mi bude ukljucen HD sentinel ?
[ dexxybor @ 06.01.2015. 00:26 ] @
Aha, izvini vec je kasno pa ne pratim bas najbolje. Sve programe gasim, ostavljam upaljen comp do ujutru.
[ gilopile @ 06.01.2015. 00:27 ] @
Ne mora biti ukljuceno nista, nema nikakve veze hdsentinel i njegov self test. HDD kada je duze vreme u IDLE rezimu ( nista ne radi ) pocne self test i ako u SMART-u ima zabelezene greske, pokusava to ispraviti, u tvom slucaju je to pending sektor. Ako se do sutra stanje ne promeni, onda ces skinuti HDregenerator ( poslacu ti link na PP ) i sa njim ces odrasiti skeniranje, pronacice te pending sektore i relocitati ih i to je to.
[ dexxybor @ 06.01.2015. 00:29 ] @
Hvala drugare i izvini na dosadi, cujemo se sutra. Pozdrav iz Bora.
[ gilopile @ 06.01.2015. 00:30 ] @
Ma nikakva frka...

Nema na cemu, drug! Pozz i cujemo se sutra.
[ dexxybor @ 06.01.2015. 09:18 ] @
Nisam mogao na pp jer nisam registrovan 7 dana.
Drugare ono je odradilo nocas i smanjilo je pending sa 3 na 2 ali naravno i dalje ima kocenja.
Pojasni mi sta i kako da radim sa hdd regeneratorom.
[ gilopile @ 06.01.2015. 12:36 ] @
Ok, jedan je bar uspeo.....Nista, skini Hdregenerator, instaliras i preskeniraj ga. Kada instaliras Hdregenerator, ides na Regeneration/start process under windows i kliknes na HDD. Ako ti prijavi neku gresku, ides na cancel, jer su sigurno neki fajlovi u procesu, posto je sistemski disk u pitanju...

Kada se otvori konzoola ides redom:

2: normal scan ( with/without repair) - enter
1: scan and repair - enter i sacekas da preskenira ceo disk.

Dole/desno imas info koliko je nasao bad sektora i koliko je uspeo da repair.

Pogledaj PP
[ dexxybor @ 06.01.2015. 13:17 ] @
Sve sam to uradio i pustio da radi pod windowsom. Ne prikazuje nista ali i ne mogu da izadjem iz programa. Napravio sam i bootabilan disk i sada ne znam da li ce i kada uopste bilo sta da uradi i zavrsi, posto, kao sto sam rekao pise da je disk u procesu ali samo to.
[ gilopile @ 06.01.2015. 13:20 ] @
Iz konzole izlazis sa `escape`, pa `5` enter. Ako ne moze iz win-a, onda ides to isto sa tim boot-abilnim diskom iz DOS-a
[ dexxybor @ 06.01.2015. 13:28 ] @
ma nece nista samo ovo stoji stim sto mogu da se setam po tabovima.
[ dexxybor @ 06.01.2015. 13:31 ] @
Prilikom odabira opcija, prvo mi se pojavio DOS prozor i tu sam izabrao "1" i nekako sam uspeo da ga ugasim i nakon toga se pojavio prozor kao gore stim sto sam tu odabrao da radi pod windowsom i tako vec 2 i po sata. nista.
[ gilopile @ 06.01.2015. 13:32 ] @
Hmm, sacekaj onda malo duze da ga isprocesuira, pa ce ga dodati dole u prozor i tu kliknes na njega. Povadi sve USB fleske, mob tel ako imas prikacen u kompu i sl.

Kada ponovno pokreces program, moras ga prvo `ubiti` iz task managera `stop monitoring drive` pa ponovo pokreni hdregenerator

Ako zeza, pokusaj to isto iz DOS-a, ako si kreirao boot-abilan disk.

[ dexxybor @ 06.01.2015. 13:34 ] @
OK. Da li smem da surfujem ovako ili slusam muziku dok radi, jer cini mi se da se nesto kao ubrzao ili sam samo utripovao.
[ gilopile @ 06.01.2015. 13:36 ] @
Najbolje je da nista ne cackas dok radi, samo ces mu usporiti skeniranje, a i moze doci do greske prilikom backup-a loseg sektora, tj. njegove relokacija.

Ostavi ga tih sat i po da radi, popij kaficu i sl. :D

Ako odradi i relocira, mozda ce biti ok. Posle vidi u hdsentinel-u da li se pending prebacio u relocated sectors....
[ dexxybor @ 06.01.2015. 13:37 ] @
Pa jel da ga "ubijam" i probam sa bootabilnim diskom ili da cekam jos?
[ dexxybor @ 06.01.2015. 13:39 ] @
Evo sta izbaci kada pokusam sa "exit" !
[ gilopile @ 06.01.2015. 13:40 ] @
Ubij ga i probaj isto to da uradis iz DOS-a sa tim diskom koji si napravio.

Onda, i da hoces, nema surf iz DOS-a :D Mora cekas...hehehe

Cekaj, tebi je konzola otvorena. Da li skenuiras disk ili ne mozes nista ni tu da pokrenes? Iz konzole izlazis sa `escape` pa 5 za exit
[ dexxybor @ 06.01.2015. 13:42 ] @
OK, kasno sam video da si mi poslao da ne diram jos nista. Odo` da gledam Nagoto Nagano (nindza ratnici) :)
[ gilopile @ 06.01.2015. 13:43 ] @
Jel ide onaj progres, tj. da li skenira disk?

Ovo:

[ dexxybor @ 06.01.2015. 13:45 ] @
Ma ne vidim nista, kao sto sam ti poslao u onom velikom prozoru, tako stoji vec 2 i po sata. Sada jbm li ga mozda nesto radi u DOSu ali ja to ne vidim.
[ gilopile @ 06.01.2015. 13:48 ] @
Nista ne radi ako nisi usao u konzolu i cekirao prvo opciju 2, pa opciju 1 da pocne sa radom. Isi sve ispocetka, ubij sve procese Hdregenerator-a pa ponovo. Moras da dobijes konzolu sa opcijama za skeniranje.

Ako ne mozes da ubijes idi na reset racunara.

Ako opet zeza, idi iz DOS-a
[ dexxybor @ 06.01.2015. 13:49 ] @
OK. Znaci kada mi se pojavi onaj prozorcic kao u DOSu prvo 2, pa 1 i onda bi trebalo da dobijem ono kao sto si poslao, mislim na sliku.
[ gilopile @ 06.01.2015. 13:51 ] @
Bas tako. Kada pocne da skenira, onda ga pusti da zavrsi do kraja. Taman dok nindze odratuju par partija i to je to.:)
[ dexxybor @ 06.01.2015. 16:10 ] @
Mislim da sam u problemu.
Zavrsio je Hdd Regenerator i nije nasao ni jedan Bad sektor ali zato jeste 871 delays sectors ? !!!!!
Jesam li u problemu ?
[ gilopile @ 06.01.2015. 16:14 ] @
Izgleda da jesi. Delay znaci da ne moze sa lakocom da pristupi odredjenim sektorima ii moze da bude problema koji ce se manifestovati da HDD sporije radi. To ti je to. Jedino ti ostaje da on sam vremenom ispravi one pending sektore i da, uz malo srece povrati svoju brzinu upisa i citanja, ukoliko su nastali, recimo, softwerski, zbog nestanka struje, loseg gasenja racunara, loseg molex naponskog kabela i sl. Ako je mehanika pocela da zeza i stanje se pogorsava, mrka kapa.

Ako imas drugi HDD, instaliraj OS na njega, a ovaj koristi kao skladisni prostor za manje bitne fajlove.

Pogledaj ponovo sta kaze `health` u Hdhsentinel-u, da li su svi sektori ( 3) relocirani? Kako se sada ponasa HDD i imali i dalje problema sa kocenjem?

U biti, taj HDD vise nije pouzdan, imaj to na umu i ne drzi bitne podatke na njemu. Kada budes u mogucnosti kupi novi HDD i bekapuj sve sa njega sto ti je potrebno.
[ dexxybor @ 06.01.2015. 16:20 ] @
On je star nekih 2 godine. Nikada ga nisam punio cak ni do 50% njegovog kapaciteta. Jbm li ga koj mu je. Da li mogu da probam da popravim to, vidi link
http://www.hdmediaconverter.co...-repair-delays-in-a-hard-disk/


[Ovu poruku je menjao dexxybor dana 06.01.2015. u 17:33 GMT+1]
[ gilopile @ 06.01.2015. 16:26 ] @
Tesko i nikako. Jedino sto bi mozda pomoglo je LOW LEVEL FORMAT. Tako ce pristupiti svakom sektoru i filovati ga nulama, pa ako usput naidje na problem, HDD ce sam pokusati da relocira lose sektore, tj. one na koje ne moze da upisuje.

Samo, moraces sve bekapovati sa HDD-a, jer, naravno, ovom operacijom se sve brise.

Jos jednom da ti napomenem da taj HDD vise nije pouzdan. Najbolje je da sve prvo iskopiras sa njega i onda pokusavati opravku.
[ dexxybor @ 06.01.2015. 16:38 ] @
Nista, krecem ponovo sa skeniranjem ali ovoga puta opcija br 3 regenerate all sectors in a range... pa sta mi bog da.
Valjda necu da pogubim podatke sa ovime ?
[ dexxybor @ 07.01.2015. 13:34 ] @
Katastrofa, skeniranje je trajalo 16 sati i tom prilikom je nasao 1 bad sector i popravio ga ali takodje i preko 1600 delay sektora. Moram da ga formatiram. Ti mi rece da probam sa nekim low formatom. Kako to da uradim ?
[ gilopile @ 07.01.2015. 14:18 ] @
Ok. Ajd sad prvo okaci sliku `heath` is hdsentinel-a ( onu koju si vec kacio ) da vidimo sada stanje i OBAVEZNO odradi test sa HDtune pro `file benchmark` i postavi i nju, pa cemo onda dalje ako tu nesto nije ok. Ako tu sve bude ok, odnosno, da je relocirao sva 3 pending sektora i ako je `file benchmark` negde oko 50-80MBps ( ne znam tacnu brzinu tog HDD-a, ali je tu negde ), onda je to sve ok i ne mora LOW LEVEL FORMAT. U protivnom, moras da podignes OS na drugi HDD da bi taj formatirao ili da napravis neki boot-abilan CD sa alatima, recimo HBCD.. Kao sto sam rekao, sve se trajno brise sa tog HDD-a.
[ dexxybor @ 07.01.2015. 14:29 ] @
Evo drugare pa mi "prevedi"

[ gilopile @ 07.01.2015. 14:32 ] @
Sve je tu u najboljem redu sada. Health se popeo na 100% i nema vise pending sektora, cak je uspeo da ih popravi, a ne relocira. Performance isto 100% - OK

Ostaje samo da uradis test iz HDtune pro `file benchmark` i ako to bude OK, HDD je OK i trebalo bi sve da ti radi najnormalnije.

EDIT, uh, uh, uh, Sada vidim da imas problem sa CRC error-om ( 22,197 - sto je mnogo ). Obavezno zameni SATA kabel i skopcaj ga na neki drugi Molex. Ima problem sa komunikacijom ( HDD/ploca/kontroler)

Kada zamenis SATA kabel ( ako nemas pri ruci, skini od DVD-a ) odradi `file benchmark` sa hd tune pro obavezno i postavi ovde. Izgleda da te je sve vreme zezao kabel i zato je i dobio par BS, a koci zato sto mu je komunikacija sa kontrolerom otezana...
[ dexxybor @ 07.01.2015. 15:06 ] @
Imam 4 kable i ne znam koja je dobra, imao sam mislim i ranije slican problem.
Evo kako izgleda sa kablom koju nisam skidao t.j. menjao ali sa razlicitim sata porovima.
1 slika je kako je i bilo dok je radio HD regenerator
2 slika je sa istom kablom ali promenio sam sata port.
Dok ti ovo vidis zamenicu drugom kablom i saljem ponovo rezultate.

[ gilopile @ 07.01.2015. 15:15 ] @
MA ok je njemu citanje. Malo na pocetku diska ima problem sa brzinom, ali nista strasno. Average mu je OK.

Testiraj ti meni `FILE BENCHMARK` to je tab iznad tog, pa da vidimo kako kopira, tj. upisuje. Zameni ti kabel sa bilo kojim drugim sto imas i resices problem 99%. Mozda bi samo cupanje, ciscenje i ponovo prikljucivanje resilo problem, ali ipak zameni SATA kabel.
[ dexxybor @ 07.01.2015. 15:46 ] @
Ovu kablu sam nasao i ne znam da li je dobra. Reci mi da li prilikom svakog menjanja kable moram da gasin comp ili smem samo da je izbodem i ubodem drugu radi brzeg testiranja.
Kako bi ovo trebalo da izgleda kada je kabla OK, da ne bih smarao svakih 10 minuta. Da nije mozda problem sa kontrolerima?
[ dexxybor @ 07.01.2015. 15:49 ] @
Ovih isprekidanih linija nema prilikom testiranja, ovo je do slike.
[ gilopile @ 07.01.2015. 15:59 ] @
Nije dobro, nikako. Read 1232 kbps sto je katastrofa. Moras restart kada menjas kabel, jer je sistemski disk u pitanju.

Zameni kabel i prikljuci ga u drugi SATA port na ploci pa probaj test ponovo. Kada ponavljas test, odaberi particiju D i povecaj file na 2GB, jer mozda upisuje/cita bas na tom delu diska gde je malo otezanije citanje, sto se vidi iz 1. testa koji si postavio.
[ dexxybor @ 07.01.2015. 16:07 ] @
Druga kabla isti port.
[ gilopile @ 07.01.2015. 16:11 ] @
Umesto C, testiraj particiju D ( imas gore desno da odaberes ) i postavi 2GB, umesto 500MB. Izgleda da testira bas na tom prostoru gde je HDD u najlosijem stanju, tj. pri pocetku.
[ dexxybor @ 07.01.2015. 16:43 ] @
Testirao i c i d
1 slika d na 2gb
2 slika c na 1 gb

[ gilopile @ 07.01.2015. 17:08 ] @
Mnogo lose radi. Jedino ti ostaje da prekopiras bitne podatke sa njega, nabavis drugi HD za OS, a ovom uradis LOW LEVE FORMAT i koristis ga posle kao skladiste ili da napravis 2 particije i OS dignes na drugu, gde je HD nesto brzi. Krene ok, pa ima veliki drop...ZNaci, ebu ga glave najverovatnije...jbg.
[ dexxybor @ 07.01.2015. 17:10 ] @
Cini mi se da sada bolje radi comp. Nasao san na netu kako da resetujem onu gresku sa komunikacijom u sentelu, pa za sada otvaram programe bez kocenja. Uglavnom mislim da moram uzeti drugu kablu, a i nekako proveriti kontrolere.
[ dexxybor @ 07.01.2015. 17:11 ] @
OK, sacekacu onda jos neko vreme (zbog posla) pa cu to uraditi. Odakle da radim LOW FORMAT ?
[ gilopile @ 07.01.2015. 17:13 ] @
Znas kako, sve je moguce...To sto resetujes gresku nista ne znaci. Resetujes je u tom programu, a ne u njegovom internom S.M.A.R.T-u.

Imao sam 5-6kom istih diskova i desavalo mi se na dva da sroza write na 12mbps. Nista nije pomoglo, koristio sam ga za storage i jednog dana je proradio najnormalnije. Pre toga se culo kako pokusava da pristupi nekom sektoru, ali bezuspesno i kada je, valjda, napokon uspeo, i ispravio ga, proradio je najnormalnije.

Tako da nista cudno, ako proradi kako treba.

Ne mogu sa daljine, ali kada bih ga oslusnuo, znao bih tacno sta je problem. Ako priblizis uvce ka njemu i cujes da non stop nesto pokusava da ocita ( znaci ne ono klasicno drljanje - seekk, vec tiho krckanje), onda pokusava da pristupi i ispravi neki od sektora koji je otezano ili nemoguce procitati i zato je sporiji HDD - uposlen je 99% sve vreme.
[ dexxybor @ 07.01.2015. 17:19 ] @
Druze ne bih te vise davio. Hvala na pomoci. Javljam za par dana sta sam uradio ali prvo da krenem antibioticima pa ako nece onda operacija. Cujemo se. Pozdrav.
[ gilopile @ 07.01.2015. 17:23 ] @
Ma nikakav problem. Javi sta si uradio. Pozdrav!
[ dexxybor @ 07.01.2015. 17:43 ] @
Jos nesto...
Nisam gasio comp, nisam menjao kablu, odradio ponovo onaj scan i rezultati su se poboljsali.
Samo to sam hteo da ti kazem.
[ gilopile @ 07.01.2015. 17:47 ] @
Aha, jeste bolje. Koristi ga tako jedno vreme, ne diraj nista i mozda ce sam da se sredi. Gledaj da ga ostavljas ukljucenog preko noci da sam provrti self test.

Jel se komp sada bolje ponasa? Koci li i dalje zvuk kada surfas ili skidas torrent?

E da, prati onu CRC error gresku i vidi da li se povecava. Ako se ne povecaca, onda ti je nov SATA kabel resio taj problem i automatski bi i performanse morale biti bolje, jer nesmetano komunicira sa kontrolerom.

P.S> Malo se oduzila ova tema...Ako ne udjemo u top 10, nista nismo uradili, heheh :)
[ dexxybor @ 07.01.2015. 19:11 ] @
HA-ha-ha, poludece admin od nas.
Oseca se da je bolje, nema kopanja prilikom rada sa vise programa, mada ga nesto nisam forsirao. Nisam ti napomenuo da sam primetio tokom prethodnih kombinacija kabla+sata port da kada ukljucim u portove 3 ilil 4 strelica misa koci i pozdravni ton prilikom podizanja windowsa prekida. Sada sam na portu 1 i trenutno je OK.
Da nije neki problem sa portovima ili nekim drajverom za to ili ...
Malopre dok cera igrala neku igru comp se sam ugasio, mada moguce da se nesto i umorio pa pregrejao. Eto to su neke novosti.
[ gilopile @ 07.01.2015. 20:19 ] @
Pa nije iskljuceno da chipset zeza. KAda uhvatis vremena, proveri hladnjak, za chipset i CPU, promeni termalnu pastu i instaliraj fresh OS, pa cemo da vidimo sta dalje. Naravno, proveri termalnu pastu na g. kartici, ocisti sve od prasine, ukoliko ima....