[ rakicdarko00 @ 12.01.2015. 17:49 ] @
Razmišljam nešto o nekom projektu. Imam 2 PIC mikrokontrolera i jedan PC. Na računaru imam samo jedan serijski port, treba da ostvarim komunikaciju PC-a sa PIC-evima. Hoće li to da radi ako povežem po šemi sa ove slike? Mogu li se dešavati neke smetnje? Hvala unapred.

http://img4021.photobox.co.uk/...8ea38269c890a0d11d0ae20b29.jpg
[ ha_23 @ 12.01.2015. 21:07 ] @
Ne mozes tako da gi povezes. Kako ke znas koi podatak za koi PIC je namenjen. Mozes teoretski da izvedes neko adresiranje i softverski da odradis to.
Na primer na pocetak svaki PIC naslusnie dali postoi podatak za nega, PC praka komanda na koji PIC je namenjen podatak. Zavisi nacin rada programa u PIC-ovima i sta je namena. Ako je potrebno citanje stanja neke promenlive u MCU-a mogu vako. Prakas pitanje do soodvetni pic i on ti vraca odgovor, isto je i za obratnu nasoku. Ali ako sakas kontinuirano da pracas komande desavati se naravno smetnje.
Da ne kompliciras najdobro je da uzmes Serial to USB konvertore i da povezis svaki PIC na razliciti USB konektor. Ovo je najdobro resenje. Radice 1:1 kaoi i standardni
seriski port. Na primer ja imam neke sa CP2102 chip i rade dobro i na Windows 8.