[ Dr S E M A @ 27.03.2004. 17:14 ] @
imam jednog prijatelja koji ima simens c-55,dođe mi jedan dan kaže samo se ugasio i neće da upali,ja ga nakačim na računar isflešujem ubacim eeprom,parametre baterije i telefon radi ko doxa,međutim svakih nekoliko dana 10-15 izbaci mu Wrong softvare,ja mu isflešujem i tako radi 10-15 dana i opet Wrong softvare i tako stalno.
Šta mislite i predlažete???
[ Dejan Matijevic @ 27.03.2004. 18:25 ] @
Preduvaj procesor
[ dojran @ 28.03.2004. 01:15 ] @
1. imei se mozda ne slaze
2. poslije flesanja otkljucaj ga(preporuka sa Griffinom)
Parametre baterije izvuci, ali nije pod obavezno da ih vracas, samo ako se desavaju gluposti...

Uglavnom verzije do 18 se gase na punjacima
[ Dr S E M A @ 29.03.2004. 16:18 ] @
e "dojran" kad si spomenuo ovo gašenje na punjačima poslije flešovanja, možeš li to malo detaljnije pojasniti,kad? kako? zašto? i čime 100% riješiti,recimo radim pechovanom friom 9 i neki mi se c55 poslije upisivanja jezika gase na punjaču a neki ne i neke poslije kada dignem na v24 bez jezika dobro rade i ne gase se a neki se ponovo gase pa ih nemogu riješiti nego odnesem do jednog prijatelja i on kaže da samo upiše eeprom na marteku i to je to.
[ Mensur Sabic @ 01.04.2004. 00:01 ] @
Riješi se jeftinog kineskog punjača i kupi original punjač i nikad se više neće ugasit poslije punjenja.Provjereno 100%
Uživaj u radu
[ DeDaMrAz @ 01.04.2004. 03:06 ] @
Veliki pozdrav za tebe semire! Zar je moguce da nisi uspeo da resis taj problem?!? Seti se da si meni rekao kako da ga resim!!! Ja sam moje iste takve probleme sa gasenjem na punjacu posle dizanja verzije resio sa parametrima baterije!!! Ako imas i dalje problema sa time javi se poslacu ti 100% probane parametre i fullflash za c55v18 koju posle swup-om dignes ako ti nesto znaci na v24. A wrong soft resi sa direct unlock using original imei, ali proveri proc i flash chip (cesce on zeza) obavezno! Sve najbolje
[ Dr S E M A @ 01.04.2004. 18:40 ] @
e djesi Dragane šta ima buraz kod tebe šta se radi,ma riješavam to ali sam se na jednom modelu iživcirao neće baš nikako iz nekog inata,nema šta mu nisam radio,ako ti nije šta pošalji to što si ponudio i hvala ti puno
P.S.
a ti gospodine Šabiću pročitaj šta sam tačno naveo i upravo su kinezi ti ljudi koji su izmislili mal te ne svu ovu današnju tehniku i tehnologiju i baš većina se pravi u njihovoj zemlji(čipove,razna kola napajanja,hibride,bla bla bla.......upravo proizvode ti ljudi,al nevažno),bio kineski ili original punjač telefon ne smije da se gasi al ni pod razno poslije flešovanja,ako se gasi logično je da je softver.
[ Mensur Sabic @ 09.04.2004. 04:49 ] @
Zravo svima!
E jesu izmislili tehnologiju svaka im čast daleko im kuća od moje.Nemoj pogrešno protumačiti ali za mene Kinezi i Japanci nisu isto.Hoću reći da te potpuno razumijem kad kažeš da poslije flešanja ti se gasi telefon onda je softwer normalno.Ali sam ti htio reći da poslije tog fleša kad se gasi uključi original punjač koji si dobio uz mob.
i ako na nekima stoji made in Kina pa vidi hoće li se ugasiti.Taj punjač nije isti kao onaj na Arizoni koji košta 0.7€ ili 1,5Km i tada mnogi pa vidim i ti kopaš po parametrima bat.levela da bi zbunio telefon i da bi mob rekao za bijelo da je crno.Još jedna solucija kupi telefon mislim nov pod garancijom i nemoj ga uopće kopčati na računar prikopčaj mu Arizona punjač i pusti ga da puni i kad se napuni sigurno ga više nećeš upaliti.A ako te zanima poslaću ti i sadržaje eeproma prije punjenja i poslije punjenja pa kompariraj koji se to parametri i gdje nastaju promjene i onda će ti sve biti jasno.Hvala na razumijevanju.
UŽIVAJ U RADU!