[ midnightdk @ 13.01.2015. 11:28 ] @
interesuje me na koji nacin funkcionisu sajtovi poput http://www.confidoauto.com/aukcije-vozila i njemu slicni.
u pitanju je sajt neke domace firme koja preuzima podatke sa drugih sajtova (licitacijske kuce tipa BCA, Arval i slicno) u detaljima aukcije i prenosi na svoj sajt i u nekom svom obliku.
pretpostavljam da moraju biti registrovani na sajtu sa kog preuyimaju podatke i da imaju dozvolu vlasnika da publikuju iste...
[ R A V E N @ 18.01.2015. 16:12 ] @
Pa možda i nemaju, jer znam da postoje i programi koji služe za skidanje cijelih stranica na tvrdi disk, pa zašto ne bi bila neka skripta koja uzima podatke drugih stranica.
[ midnightdk @ 20.01.2015. 14:50 ] @
pretpostavka je da vlasnik stranice ima odobrenje jer su u pitanju zvanicne licitacije velikih aukcijskih kuca a u ovom slucaju oni se predstavljaju kao posrednici ze nekio region. bilo bi lepo ako neko zna kako funkcionisu da nam objasni.
[ R A V E N @ 21.01.2015. 20:58 ] @
Pretraži Google koristeći upit grabbing content from other websites.
[ valjan @ 22.01.2015. 08:36 ] @
Zar nije terminologija "web scraping", "web harvesting", "web data extraction", "web data mining"... ?
[ R A V E N @ 22.01.2015. 15:37 ] @
Da, to preciznije zvuči.
[ midnightdk @ 23.01.2015. 08:33 ] @
malo sam istrazivao i dosao do zakljucka da je prvo i osnovno to da se sadrzaj sajta prenosi (zvanicno sto me i interesuje) tako sto se uz odobrenje vlasnika sajta dobije API kljuc i smestanjem istog u svoj php dobijete "direktan prenos" sa domacina.
u svakom slucaju hvala na predlozima ali nisam pravilno postavio pitanje pa samim tim ni odgovori nisu ono sto sam mislio.
[ Shadowed @ 23.01.2015. 08:45 ] @
Tako ako uopste imaju API. Ako ne, moraces u svojoj skripti da download-ujes web sadrzaj i parsiras :)