[ -VeGeTa- @ 14.01.2015. 13:24 ] @
Pozdrav ekipa,

zanima me da li se obični kućni router koji sam dobio od T-com THOMSON TG 782(I) može kako parametrirati da ga koristim za goste apartmana, tako da svaki gost dobije svoju lozinku za povezivanje (bežično) ??

Prije neki dan bio sam u jednom hotelu gdje nam je svima podijelilo lozinke za WiFi, svaka lozinka bila je za povezivanje jednog korisnika, jednog uređaja, kada se iskoristila i povezala na laptop više se nije mogla koristiti na druge laptope, mobitel i sl.

Ako me netko može malo više informirati o tome, kako se to radi ili gdje da malo više potražim, bio bi mu zahvalan.

Pozdrav
[ bakara @ 14.01.2015. 14:18 ] @
Ne moze neki jednostavni ruter.
Za to sto ti zelis treba bar mikrotik.
Mozda je pametnije da tamo postavis pitanje.
[ Aleksandar Đokić @ 14.01.2015. 19:13 ] @
To je "voucher" sistem... sve te implementacije baziraju se na komunikaciji putem radius-a sa ruterom. Mozes lako sam da napravis tako nesto, a postoje i profi gotova resenja.
[ -VeGeTa- @ 15.01.2015. 09:40 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić: To je "voucher" sistem... sve te implementacije baziraju se na komunikaciji putem radius-a sa ruterom. Mozes lako sam da napravis tako nesto, a postoje i profi gotova resenja.



Možeš li me uputiti na neke stranice gdje bi mogao malo više pročitati o tome, jer zanima me i kućna izvedba i gotova serija. Kako si upućeniji u tome znat ćes bolje sta treba citati i gledati, da bezveze ne gubim vrijeme i pokušavam skuziti jesam li na pravom mjestu.
[ Mile-Lile @ 15.01.2015. 19:01 ] @
evo ti moj predlog http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=277240