[ Tyler Durden @ 27.03.2004. 19:57 ] @
da li se isplati uzimati tako nesto?
gledao sam neke PIII na 1GHz, 256 rama i sl. za oko 200-220 eura
dok sam gledao u jugodati nov za oko 280€ 1.7 cel, 17'" monitor....
moram reci da mi cijena igra bitnu ulogu... volio bih da mogu proci do 250€.
mislio sam da mozda uzmem ovaj nov bez monitora i onda uzmem neki polovan?
predlozi...?
[ matija-s @ 27.03.2004. 20:03 ] @
Ja bi uzeo novi bez monitora, barem garanciju dobijesh.A monitor se vec moze iskombinirat nekako :)
[ lancia88 @ 27.03.2004. 21:19 ] @
Pozdrav,
nedavno je bila aktuelna tema o Jugodatinim racunarima i mislim da je to dovoljno da se pomene da bi se iko odlucivao za proizvode te firme. Ta firma je nesto sto ce jos dugo kociti razvoj informaticke kulture kod nas ( za Matija Susak: ovo je nesto sto se odnosi na nase regionalne prilike, inace u opstem slucaju si u pravu). Ne bih dalje diskutovao na temu Jugodate iz etickih razloga. Kada su u pitanju polovnjaci, ja sam se susreo sa takvim masinama koje se nikad ne bi prodale kod nas dok su bile nove, pogotovo uz razne Jugodate. Sa druge strane, razmisli da li je neko lud ako za polovnu trojku trazi kao i Jugodata za novu "cetvorku"? Domaci brand medju kompjuterima? Budimo malo ozbiljni prilikom kupovine racunara, ipak je to neka kapitalna investicija za vecinu korisnika, zar treba upropastiti sebi dugorocan ugodjaj samo zato sto neka Jugodata placa oglase na sve strane. Kako hoces...
Pozdrav
[ -doktor- @ 27.03.2004. 23:04 ] @
Mislim da je lancia88 potpuno u pravu, bolje izbegni Jugodatu ako si ikako u mogućnosti. Imam nekoliko prilično loših iskustava sa njihovim računarima, kako novim tako i polovnim.

Generalno, polovni računari mogu ponekad biti dobar izbor ali kritične komponente koje su podložne kvarovima (hard, CD, monitor) je bolje kupovati nove.

Takođe, sve što je polovno treba dobro proveriti u kakvom je stanju. Ako to neznas probaj da nadjes nekog ko zna.

U krajnoj liniji, uvek možeš da poslušaš Matiju.

[ jogurt @ 28.03.2004. 00:21 ] @
Ja bih se pre odlucio za sasvim drugaciju varijantu: dobar polovan racunar (recimo neki brandovan) i nov monitor.

Brandovani racunari (iako polovni) se mnogo stabilnije ponasaju nego novi "kinezi" (koje verovatno valja Jugodata i slicni prodavci racunara), dok kod monitora ne bih imao dileme. Star monitor je neprijatelj tvojih ociju!
[ matija-s @ 28.03.2004. 06:36 ] @
Jugodata hahaha
[ SoulFly @ 28.03.2004. 11:05 ] @
Citat:
jogurt:
dok kod monitora ne bih imao dileme. Star monitor je neprijatelj tvojih ociju!



Uopshte se ne bih slozhio sa tobom...danas se na dosta mesta mozhe nabaviti jako dobar polovan monitor, a za prihvatljivu cenu. Narochito shto se i dobija garancija na njih u zavisnosti od prodavca 6-9 meseci (bar prodavnice u kojima sam ja bio)
[ Tyler Durden @ 28.03.2004. 12:26 ] @
ok, poslusacu vas, jugodata ispada...
preporucite mi onda nekoga ko prodaje polovne...
sta bi vi uradili?
ali kazem, uslov je tu do 250-260€
[ jogurt @ 28.03.2004. 13:44 ] @
Citat:
Soulfly: Narochito shto se i dobija garancija na njih


Ma nije problem u garanciji. Vidjao sam stamene IBM-ove koji rade vec dest godina, ali kakva im je slika? Mislim da kod vecine monitora performanse padaju vec posle 2-3 godine rada, a polovnjaci su upravo to. Pre svega mislim na ostrinu slike, treperenje, krivljenje slike i sl.
[ SoulFly @ 28.03.2004. 16:17 ] @
Citat:
jogurt:
Citat:
Soulfly: Narochito shto se i dobija garancija na njih

Vidjao sam stamene IBM-ove koji rade vec dest godina, ali kakva im je slika?


aman zaman...ko ti pricha o monitorima koji su stari 10 godina???

@Tyler
oglasnik u ruke i daj se u potragu...ili na pcberza.co.yu, obichno mozhehs bolje stvari da nadjesh od pojedinaca nego od firmi koji prodaju polovnjake
[ kUdtiHaEX @ 28.03.2004. 17:47 ] @
Citat:
jogurt:
Citat:
Soulfly: Narochito shto se i dobija garancija na njih


Ma nije problem u garanciji. Vidjao sam stamene IBM-ove koji rade vec dest godina, ali kakva im je slika? Mislim da kod vecine monitora performanse padaju vec posle 2-3 godine rada, a polovnjaci su upravo to. Pre svega mislim na ostrinu slike, treperenje, krivljenje slike i sl.


Iskreno, Eizo monitor 21'' star 4 godine je bolji od bilo kojeg novog monitora u klasi do 200e koliko on kosta...
[ popa @ 28.03.2004. 19:04 ] @
Pa vidi ja sam licno za novi komp, ali samo u slucaju da imas dovoljno kinte. E sad sam razmisli da li za 280 evra moze da se napravi dobra masina (samo ces sa njom posle imati muke). Ako ti je 250 evra maksimum, ja bi se licno opredelio za polovni komp. Za te pare moze da se nadje odlicna masina sa 17’ monitorom. Ako nemas dovoljno kinte ne kupuj nov monitor, jer 17-ice kao sto su Samsung 753s ( a verovatno ce ti ovaj uvaliti) i slicni su neopevana djubrad. Za 70-75 evra se mogu naci do dve godine stari monitori sa fantasticnom slikom, koja ne moze ni da se poredi sa gore pomenutim. Konkretno sto se tice celerona na 1.7, blago receno razocaravajuce. Imam ih na poslu i ponekad mi se cini da rade gore od mog starog durona na 1GHz (a ipak nije tako mala razlika u brzini).
Pazi novo je ipak novo (bar dobijes godinu dana garancije), ali zobidji jugodatu, a ako mozes dodaj jos koji dinar i dobijas sasvim ok masinu, a ako ne za 250 evra se moze naci stvarno dobra polovna masina.
[ MatezYU @ 28.03.2004. 23:23 ] @
Zavisi za sta hoces da koristis masinu...

Moj savet ti je da kupis polovnjaka i to neki brand name... IBM recimo ili HP su najbolji izbor... To ima da ti radi savrseno i duze od nekog novog racunara koji je "made in china" i koji sklapaju po coskovima i supama kod nas... Pravi izbor ti je neki brand name koji je proveren i koji radi...

Recimo ja imam pentium II na 450mhz koji je bio server u svajcarskoj banci ima scsi hdd i cd rom plextor i sve radi savrseno a komp je star 5 godina...

A sto se tice monitora uzmi polovan monitor A klase... Neces pogresiti... Ja imam IBM g78i odlicna je slika... 2002 godiste, a slika je kristalna i ne moze da se poredi sa ovim novim 753s monitorima... ;-) Radi do 1600x1200...

Pozdrav
[ sasa022 @ 29.03.2004. 16:04 ] @
Pogledaj npr. www.jeftino.co.yu/Polovni_racunari/Polovni_racunari.htm
mislim da je Celeron 950MHz konfiguracja sa Samsung 17" OK za 200E ( koliko vidim fali samo CD-ROM i modem ).

Pogledaj i na www.pcberza.co.yu moze da se nadju dobri polovnjaci,ali ako zelis i da se igras izbegavaj ploce sa integrisanim grafickim kartama jer imaju lose performanse.

Brend racunari su prilicno pouzdaniji od " kineza ",ali konfiguracije koje se kod nas nude uglavnom imaju losu graficku ( najcesce Matrox G200 ) i mali HDD 6-10 GB.Cene su im prilicno
visoke.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.03.2004. 22:06 ] @
Što se monitora tiče, ja imam polovni Samsung 700p, i totalno sam zadovoljan njim, iako je monitor 98 godiste jos uvek je bolji od bilo kog novog samsunga iz serije S. Poređenja radi, kad otvorim sliku na 753s, posle svake crne linije imam neki "eho". Dok je na mom monitoru kristalno jasna ista ta crna linija.

Doduše, ne akam nešto mnogo monitor, radim na 1024x768 @ 85Hz i prezadovoljan sam. Tako da nije uvek bolje kupiti nov krš, od nekog starijeg kvalitetnog monitora.

A, mislim da ti neki P III na 800+Mhz nije loše rešenje za ne tako zahtevne aplikacije. Recimo moj komp (Duron @ 700MHz sa ABIT plocom i 512MB PC 133 rama) radi sve ono što mi treba.

samo gledaj da ti ne uvali neko nešto što nevalja, a za te pare nećeš sastaviti dobru novu konfiguraciju.
[ Binary Mind @ 24.10.2015. 20:38 ] @
Stara tema. Lock...