[ thenoise @ 22.01.2015. 07:38 ] @
Pozzz svima.

Trebala bi mi uputa, ili ako netko ima gotovu proceduru za printanje .pdf fajla iz Access front enda.

Naime, imam nekih 10-ak stranica skeniranih i prebačenih u .pdf i spremljenih u poseban folder gdje je i baza (uvijek istih), koje moram printati često, pa sam mislio da bi to bilo lijepo povezati sa aplikacijom koju koristim, da se to printa odmah iz aplikacije. Ne treba se otvarati fajli, nego samo print on click.

Unaprijed hvala!
[ SLOJ.1973 @ 22.01.2015. 08:40 ] @
Ovu funkciju
Code:
Function OpenPDF(Folder, File) ' Folder je folder u kome se nalaze pdf fajlovi,a File PDF fajl koji treba da se otvori

On Error GoTo EndNow

Dim strAddress As String
strAddress = Nz(Folder)
strAddress = strAddress & IIf(strAddress = "", "", "/") & Nz(File)
strAddress = strAddress & IIf(strAddress = "", "", ".pdf")
If strAddress = "" Then
MsgBox "There is no text to search."
Else
Application.FollowHyperlink "C:\Users\" & strAddress  'putanja do foldera u kome se nalaze pdf fajlovi
End If

Exit Function
EndNow:
MsgBox "Ne postoji PDF", vbInformation, "Greska!"

End Function

ubaci u novi modul,a zatim je pozovi sa forme na onclick dugmeta
Code:
 Call OpenPDF("Naziv foldera u kome su smesteni pdf fajlovi", "Naziv pdf fajla bez .pdf")(
.
Pozdrav.
[ thenoise @ 22.01.2015. 12:19 ] @
Sloj, hvala na kodu, radi za 5. Provjereno u A2010.

Mada, radije bih da odmah printa direktno bez otvaranja .pdf-a, ali i ovo može poslužiti :)

Još jednom, velika hvala!
[ SLOJ.1973 @ 22.01.2015. 17:01 ] @
Moze i odmah.Evo fantasticnog koda koji stampa odmah fajl,bez obzira kojeg je tipa:excel.word,pdf...Treba samo na kraju posle tacke naznaciti koji je tip datoteke.
Code:
CreateObject("Shell.Application").Namespace(0).ParseName("C:\putanja do trazenog fajla\nazivfajla.pdf").InvokeVerb ("Print")

Zamolio bih moderatore da ubace u bazu znanja,jer je verovatno ovo svima bar jednom u zivotu zatrebalo.
PS:Nije moj kod,iščupao sam ga od nekud pre nekoliko nedelja.
Našao sam link
[ Getsbi @ 22.01.2015. 17:15 ] @
Ta je tema otključana. Napiši ti poruku kako bi ostalo tvoje ime sa leve strane.