[ BojanaF @ 23.01.2015. 07:27 ] @
Imam problem za koji ne znam šta više da pokušam.
Nasledila sam jedan joomla sajt koji je prestao da radi jer je izbacivao grešku Database connection error (2): Could not connect to MySQL. To sam rešila tako što sam otkrila da je onaj ko je pravio sajt obrisao bazu pa sajt nije mogao da se konektuje i zato je nastala greška. Lik koji je to radio kaže da nije ništa brisao ali baze nema što znači da neko jeste...
E sad, napravila sam bazu, dodelila korisnika, šifru, podesila te podatke u configuration.php fajlu u joomla direktorijumu na serveru loopie ali sada izbacuje grešku

Table 'DOMEN.jos_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `jos_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('2383516fe2ef1957f6d4893ba6f7dc2a', 0, '1421942895')

Otvorila sam bazu u PhpAdmin panelu i naravno da je prazna jer sam je ja napravila naknadno. Backup ne može da se pravi jer na loopii čuvaju podatke samo 7 dana a ovo je ko zna kada nastalo kao problem..
Može li neko da mi pomogne da nekom skriptom bar pokrenem bazu pa ću je "puniti" podacima naknadno.. Samo da ne moram da ponovo pravim sajt... :/

Svaka sugestija je dobrodošla...
[ supera @ 25.01.2015. 00:34 ] @
PHPMyAdmin ima opciju oporavak tabele. Selektuj tabelu "jos_session", a iz padajućem menija izberi "Repair table" ili
Code:
REPAIR TABLE `jos_session`;


Drugo rešenje je brisanje, pa ponovo kreiranje tabele:
Code:

DROP TABLE IF EXISTS `jos_session`;
CREATE TABLE `jos_session` (
  `session_id` varchar(200) NOT NULL DEFAULT '',
  `client_id` tinyint(3) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
  `guest` tinyint(4) unsigned DEFAULT '1',
  `time` varchar(14) DEFAULT '',
  `data` mediumtext,
  `userid` int(11) DEFAULT '0',
  `username` varchar(150) DEFAULT '',
  PRIMARY KEY (`session_id`),
  KEY `userid` (`userid`),
  KEY `time` (`time`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8;


[Ovu poruku je menjao supera dana 26.01.2015. u 02:13 GMT+1]