[ igormil @ 23.01.2015. 07:54 ] @
Posle instalacije Win 7 na jednom računaru hteo sam da proverim njegovu ocenu u zavisnosti od njegovih komponenti,uglavnom to radim posle instalacije.I pojavi se onaj mali prozorčić i ide plava traka,sve se normalno ponaša i pred sam završetak ispitivanja pojavi se plavi ekran smrti sa onim greškama koje nisam ni stigao da pročitam i restertovao se računar.Meni se čini da je problem do grafičke kartice.Nvidia je grafička, starije generacije,a ploča je M2V.
Igor
[ gilopile @ 23.01.2015. 07:57 ] @
Nisam siguran, ali pred sam kraj, program testira brzinu HDD-a, pa je moguce da je on problematican i zato BSOD. Proveri za svaki slucaj, sta u tom trenutku testira pre pojave BSOD-a pa javni.

Iscitaj S.M.A.R.T sa HDD tune pro i vidi u kakvom je stanju HDD. Proveri RAM sa memtest86...AKo je sve ok, i ako racunar radi bez problema vise dana bez pojave BSOD-a, batali benchmark, mozda je neki bug u pitanju...
[ igormil @ 23.01.2015. 08:39 ] @
Koliko vremenski traje testiranje sa memtest 86?
[ gilopile @ 23.01.2015. 08:52 ] @
Zavisi koliko RAM-a ima. Otprilike 1GB ako imas, traje oko 10-ak min 1 pass. U biti, ako prodje 1 pass i nema greske, trebalo bi da je ok. Za neku visu sigurnost, RAM treba da se testira ceo dan :D

Provrti ti za pocetak 1 pass i to je to. Ako prodje bez greske, velika verovatnoca je da je ok.
[ igormil @ 23.01.2015. 10:22 ] @
OK Gile.
Interesuje me još jedna stvar u vezi grafike,koji je dobar program za ispitivanje grafičke kartice?Da li ima neki dobar program na HIREN´s-u?
[ citizenx @ 23.01.2015. 10:30 ] @
nema tu nekog specijalnog programa. stavi drugu grafiku, ako je u redu, znaci da stara ne valja.
[ gilopile @ 23.01.2015. 10:47 ] @
Najbolje je da je testiras u nekoj igrici za 3D. Za 2D, surfaj jedno pola sata, otvaraj zahtevnije sajtove sa flash reklamama, YT...ako to prodje ok je:) Za malo ozbiljnije testiranje tu je furmark, 3DMark...Za nabrzaka, moze da posluzi i render test u programu GPU-z. Dobar je da se vide max temeperature, ispravnost memorije...Optereti on dobrano resurse g. kartice.

Ali, moze ona sve testove da prodje,a u realnom radu i koriscenju, igranju igrica, surfanju... da pravi neki problem...Svodui se na to da je testiras sa gorepomenutim specijalizovanim programoma i bar jedan dan u igranju zahtevnijih igrica ( u zavisnosti koja je g. kartica, PhysX i ostale drangulije koje podrzava ) i surfanju...Ako to sve prodje, kartica je 99% ispravna.
[ igormil @ 23.01.2015. 12:56 ] @
Zahvaljujem se na pomoći svima.
Pozdrav.