[ 45da007 @ 25.01.2015. 16:20 ] @
Pozdrav svima, moj problem izgleda ovako. Imam ruter wr781nd, i grid antenu na tavanu. Povezan sam sa komsijom na njegov net. Delimo mesecnu pretplatu i svima dobro. E sad tako je radilo godinu dana i ja sam slucajno uradio reset rutera. A pojma ga nemam podesiti. Problem je dodatni sto je ovom ruteru skinut neki firmware tako da ga ni garancija vise ne sleduje. I sad mu meni kad se udje u njega izgleda kao kad ga u fabrici konfigurisu. A ne kao kad ga kupis u radnji. Nije komplikovan za onog ko je to vec radio, da ne kazem hakerisao. Drug koji mi je to radio se odselio, tako da nemam resenje. Nemam pojma sta sve treba da podesim da se ne kosi sa komsijinim adresama. Niti bas znam te izraze wan, lan, dhcp... Ali kad ja nesto po secanju odradim, onda budem na netu najvise minut do dva i blokira, pa opet tako nesto klikam, restartujem i opet minut i kraj. Znaci tu sam negde, ali ne znam tacno sta treba podesiti. Posto ne znam kaciti slike ovde, mogu poslati slike menija na mail i sta sam i kako podesio, pa da mi neko sugerise sta dalje. A mozda neko zna i bez slika. Ps. I kad utaknem moj ethernet kabl u WAN i u ostala 4 mislim da su to LAN mesta(jbg ne znam bas te izraze) imam net na minut dva. Hvala na citanju, a pogotovo na pomoci...
[ 45da007 @ 27.01.2015. 19:00 ] @
Bas niko...? :(
[ pctel @ 27.01.2015. 19:33 ] @
Utakni svoj kabl u LAN, a WAN ti je komsija.