[ Bogdan--Car @ 01.02.2015. 00:37 ] @
Imam pitanje.Dali može da se mesto ovog resivera DVB-T2 koristi resiver za satelicku antenu pošto će i satelicka antena hvatati digitalni signal pa preko resiveta pretvara u analogni.Ja bi taj resiver od satelicke koristio za običnu antenu.
[ Branko.R @ 01.02.2015. 00:44 ] @
E jesi car, svaka ti čast!
[ zexoni70 @ 01.02.2015. 07:56 ] @
Citat:
Bogdan--Car:
Imam pitanje.Dali može da se mesto ovog resivera DVB-T2 koristi resiver za satelicku antenu pošto će i satelicka antena hvatati digitalni signal pa preko resiveta pretvara u analogni.Ja bi taj resiver od satelicke koristio za običnu antenu.

Pazi imas nesto tako da kupis (satelitski DVB-S2,digitalni DVB-T2 i kablovski risiver DVB-C sve u jednom) ali samo to sto ti hoces da ti satelitska antena hvata i DVB-T2 signal-e to ne moze!
Moras za svaki signal da imas posebnu antenu,kabl! :)
http://www.avmarket.rs/amiko-8...dvb-s2-dvb-t2-c-prijemnik.html


[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 01.02.2015. u 13:41 GMT+1]
[ zilenk @ 01.02.2015. 17:46 ] @
Jel' ovo skrivena kamera, možda?
[ Bogdan--Car @ 02.02.2015. 21:07 ] @
Nemislim da koristim satelicku antenu nego da obična antena ide preko resivera od satelicke.Pošto govore da ko ima satelicku i kablovsku da nemoraju da nabavljaju DVB-T2.Ja imam obučnu antenu (logo-ribla kost) pa sam mislio da koristim resiver od satelicke antene.Ja sam čuo da satelicka preko tanjira već prima digitalni signal.Isto će da prima digitalni signal i obična antena kad budu pustili digitalne repetitore.

[Ovu poruku je menjao Bogdan--Car dana 02.02.2015. u 22:26 GMT+1]
[ zexoni70 @ 03.02.2015. 07:22 ] @
Citat:
zilenk:
Jel' ovo skrivena kamera, možda?

Citat:
Bogdan--Car:
Nemislim da koristim satelicku antenu nego da obična antena ide preko resivera od satelicke.Pošto govore da ko ima satelicku i kablovsku da nemoraju da nabavljaju DVB-T2.Ja imam obučnu antenu (logo-ribla kost) pa sam mislio da koristim resiver od satelicke antene.Ja sam čuo da satelicka preko tanjira već prima digitalni signal.Isto će da prima digitalni signal i obična antena kad budu pustili digitalne repetitore.

[Ovu poruku je menjao Bogdan--Car dana 02.02.2015. u 22:26 GMT+1]



Pocinjem sve vise da sumnjam!? :) :)
[ zilenk @ 03.02.2015. 09:43 ] @
Bogdane-care, sve živo si pobrkao, ali nemem vremena za duže objašnjavanje, pošto evidentno tebe zbunjuju osnovne stvari i pojmovi vezani za zemaljsku digitalizaciju. Evo samo u jednoj rečenici. Satelitski i zemaljski prijem nemaju apsolutno nikakve veze. Evo, bar jednu stvar, da znaš, zemaljki signal se emituje u megahercima, a satelitski u gigagercima.
ps. Isključite kameru. Hehehehehehe....
[ Bogdan--Car @ 03.02.2015. 13:59 ] @
Hvala na odgovoru znači nemože.Hvala vam još jednom na pomoći.pozz