[ spavach @ 02.02.2015. 17:56 ] @
Danas sam radio smart scan svog novog racunara(morao sam da ga kupim,jer je starom crkla ploca koja je bila integrisana)na rate i Avast mi prijavljuje da mi je ruter u potencijalnoj opasnosti od hakerskog napada.Zvao sam korisnicki servis Telekoma jer su mi oni provajder i operaterka sva ybunjena nije znala sta da mi kaze i cak mi je rekla da pitam nekog ko se razume u ovu problematiku.Ej zamislite?A ona ne zna a ruter je njihovo ebeno vlasnistvo.Pa me zanima sta da uradim,da li pomaze dip sken ili moram nesto da radim u biosu a toga se maksimalno plasim da nesto ne pokvarim jer sam tup i glup za ovu verziju Windowsa 8.1(pre nje sam koristio XP profesional).
Da li mogu i kako da se zastitim od napada ili sam samo malo vise paranoisan.I da,svaku aplikaciju koju sam skinuo dosad a napravljena je za 8.1 moram da iskljucujem preko task managera jer jednostavno ne postoji dugme za exit(konkretno igrice).Molim za savet.
Hvala
[ Aleksandar Maletic @ 03.02.2015. 15:42 ] @
Pozdrav. Moguće je da ti je ruter firewall ugašen. Otvori pretraživač i u polje za adresu kucaj 192.168.1.1. Kada ti se otvori Telekom stranica unesi username i password, u oba polja kucaj telekom. Uloguj se i otvori opcije kao na slici. Proveri da li je firewall uopšte uključen.



[ spavach @ 03.02.2015. 16:43 ] @
Pozdrav i hvala.Meni je drugacija slika na adwanced pise u fajervolu enable,a u SPI(opcija iz fajervola)disabled.Interesuje me da li smem uopste da je ukljucujem?Hvala jos jednom i veliki pozdrav
[ spavach @ 03.02.2015. 16:52 ] @
I sta je taj SPI?Inace ruter mi je HG 530 i bio sam zadovoljan sve dok nisam(u prvom delu teme)pokrenuo deep scan preko Avasta pa sam se malo isparanoisao jer sam komp uzeo pre jedno deset dana a godinu dana cu ga otplacivati pa mi se nikakav rizik ne isplati jer sam inace invalid i ovo mi je jedan od otvorenih prozora u svet.Jos jednom hvala!
[ Aleksandar Maletic @ 04.02.2015. 12:07 ] @
Postavi vrednosti na default i to je sasvim dovoljno. Prikaži nam taj screenshot koji Avast izbacuje.