[ cobiii @ 02.02.2015. 19:02 ] @
Doslo meni jutros na pamet da instaliram ubuntu na netbook, i zavrsim ja sve to i vidim da mi je baterija slaba, 2 sata na punjacu i ode za pola sata, onda resim da zamenim celije. Zamenim ja celije sklopim bateriju i stavim da se napuni, punio sam do nekih 92% i skinuo sa punjaca, zatim testirao bateriju na testu sam dobio mnogo vise kapaciteta, znaci bilo je sve pozitivno. Posle nekih sat vremena mi je baterija bila na 60 %, i nesto sam tu radio sa drajverima i odjednom se iskljuci laptop, mislio da je o5 problem baterija, stavim na punjac sve dobro radi ali nece da se puni baterija, izvucem ac i laptopa i odmah se iskljuci, testiram sve celije sve ispravno i dobro. Vratim one original celije, zalemim sve to, vratim bateriju ista prica. Led idikator za punjac treperi dok je baterija u njemu(a treba konstantno da svetli) i naravno ne puni, testiram i na notebook racunar ista prica... Ja se bojim da nije ona ploca na kojoj su baterije zalemljene. Molim one koje mogu da mi pomognu- da mi pomognu. :D
[ Binary Mind @ 05.02.2015. 18:29 ] @
A te ćelije koje si menjao... Da li su identične kao i originali?
[ cobiii @ 07.02.2015. 01:27 ] @
Pa cemu? Po velicini svakako.. original baterija je 3 cells 10.8v 24wh menjana je sa 6 cells 11.1v 56wh.
[ Binary Mind @ 07.02.2015. 19:27 ] @
Zamenske/nove ćelije treba da su identične po tehničkim specifikacijama, i poželjno je da budu od istog proizvođača kao i stare ćelije koje su izgubile kapacitet. Pored menjanja ćelija, moguće je da je još nešto u sklopu baterije neispravno i to treba ispitati.
[ cobiii @ 12.02.2015. 02:19 ] @
Sve je bilo potpuno ispravno, celije cu bile od drugog proizvodjaca ali iste po voltazi i mAh.. Zato me i buni jer je radilo sa zamenskim celijama sat vremena i odjednom mu se desilo to. Bateriju sam ispitao kasnije prikazivalo je 10ak volti, zatim je vratio u laptop ista prica, testirao i na drugom laptopu, takodje nista. Oba laptopa je nisu detektovala.