[ profesorel @ 02.02.2015. 19:50 ] @
Autor sam velikog broja flash igrica (vezbica) za decu sa posebnim potrebama. Ranije sam te jednostavne igrice pravio u Powerpointu pa sam ih konvertovao u swf format i postavljao na sajt tako da se koriste online. Zbog toga što flash ne može da se koristi na android uređajima prinuđen sam da pređem na html5. Kada ppt fajl konvertujem u HTML5 dobijem jedan index.html fajl i folder u kojem se nalaze elementi te stranice. Molim ako znate da mi objasnite kako da ovo ugradim u wordpress straicu.
[ profesorel @ 03.02.2015. 09:41 ] @
Da li je moguće na istom hostingu imati i wordpress i druge html stranice urađene recimo u Dreamwiewer-u pa da se linkom sa wordpress stranice ulazi u ove stranice a da na njima napravim link za povratak na wordpress?
[ madcama @ 03.02.2015. 10:14 ] @
Moguće je.
[ profesorel @ 04.02.2015. 17:04 ] @
@madcama Kako to na najbolji način uraditi?

[Ovu poruku je menjao profesorel dana 04.02.2015. u 21:48 GMT+1]
[ deedee5 @ 04.02.2015. 17:45 ] @
Koliko imaš tih "drugih html stranica"? Imaš neki link da vidimo kako izgleda?
Možda je lakše da ih "prekopiraš" u WP nego da svaku tu stranu prepravljaš, a i završio sa poslom "zauvek"...
[ profesorel @ 04.02.2015. 20:43 ] @
Imam za sada oko 30 flash igrica-vezbica za decu sa problemima u razvoju, tipa kao sledeca http://ucimoreci.pondi.hr/kucaidvoriste.html
Planiram da uradim sajt u wordpressu na kome će biti smeštene ove igrice. Problem je što Android uređaji ne podržavaju flash pa planiram da igrice konvertujem u HTML5 što sam i uspeo pomoću jednog programa. Sada mi je problem kako da ih postavim u wordpress stranicu. Inače svaka igrica kada se konvertuje u HTML5 se sastoji od jedne html stranice i foldera data u kojem se nalaze elementi stranice.
[ deedee5 @ 04.02.2015. 21:39 ] @
Probao sa html5 banerom...
Podigao ga na sajt i u post/page ubacio kod, radi :)

<iframe src="http://www.MOJSAJT.COM/wp-content/uploads/BANNER.html" width="728" height="90" style="margin-top: 15px; margin-bottom: 15px; width:728px; height:90px;" frameborder="0"></iframe>

Baner je iz fleša konvertovan sa google swiffy i ima samo html stranicu bez foldera sa dodatcima... Verovatno je dovoljno da se linkuje samo html...


Edit:
Ako se niko ne pojavi na temi ko je to već radio da ti objasni, možeš ako hoćeš negde da okačiš igricu da probam.
[ profesorel @ 04.02.2015. 21:51 ] @
Evo jedne test-igrice u html5 koju sam postavio na jedan besplatan host www.bjelusa.pondi.hr/brojimo.html
Probao sam da ubacim kao stranica u stranici ali onda ne može da se igrica raširi na ceo ekran.

[ deedee5 @ 04.02.2015. 21:54 ] @
Citat:
profesorel: Evo jedne test-igrice u html5 koju sam postavio na jedan besplatan host www.bjelusa.pondi.hr/brojimo.html


Mislio sam da okačiš kompletnu igricu da je testiram kod mene.

Ovde ima neko uputsvo da se igra podigne na google drive pa se odatle vuče.