[ andre2000 @ 10.02.2015. 12:15 ] @
Imam dva sviča Cisco SG500 koja treba da uvežem u stack. Dobavljač mi nije isporučio stack kablove, tek je sad poručio, sa najavom da će stići tek za mesec dana, možda malo jače. Treba da ubacim svičeve u pogon, a malo mi je mnogo da čekam mesec dana. Ima li neko stack kabl na zajam dok mi ne stignu moji kablovi? Bio bi mi dovoljan jedan kabl od pola metra, naravno i neki duži bi mi radio posao.
Svaka vrsta kompenzacije dolazi u obzir.
[ nkrgovic @ 10.02.2015. 13:40 ] @
Koji stack kabl? Za razliku od catalyst-a SG500 se stackuju preko obicnih ethernet kablova, samo nisam siguran moze li preko bakra ili mora optika (SFP).
[ andre2000 @ 10.02.2015. 13:54 ] @
Koliko sam ja našao, treba mi nešto iz serije SFP-H10GB-CU1M (ovo 1M je za jedan metar, može i ...5M i slično) Kapiram da ovo nisu "klasični" stack kablovi na koje su mrežari navikli, nego je lajt verzija za nas sa jeftinijim ulaznicama. Ovi kablovi se kače spreda na SFP portove, svičevi nemaju pozadi portove za stack kablove.
[ pajaja @ 10.02.2015. 14:19 ] @
Pozdrav,

Ja nemam ali kao sto ti je nkrgovic vec rekao u pitanju je ethernet tako da ako imas par SFP+ modula mozes privremeno da ih povezes tako pre nego sto ti stignu twinax kablici (SFP-H10GB-CUXM).