[ igormil @ 12.02.2015. 07:29 ] @
Kada pokrenem Mozili Avast mi blokira neke viruse i ovo prikazuje:
obkekat:unitive.info/sync..
infekcija:url mal
proces: c:\ program files (x86) firefox exe.

Objekat se često menja,uvek neki novi virus izađe šta god da otvorim.Verovatno ovo može Malwerbyte da reši.

Igor
[ Aleksandar Maletic @ 12.02.2015. 11:34 ] @
Pozdrav. Najpre pokreni Mozillu Firefox, otvori podešavanja i resetuj opcije pretraživača.
Nakon toga preuzmi Malwarebytes Anti-Malware, instaliraj ga, ažuriraj definicije i pokren kompletno skeniranje. Nakon uklanjanja detektovanih pretnji, restartuj sistem.
Preuzmi, instaliraj i koristi povremeno i CCleaner, očistiće smeće koje se gomila u sistemu.
[ igormil @ 12.02.2015. 22:27 ] @
To sam i uradio Aco.Skenirao sam sa Avastom.ADWcleaner-om i Malwarebyte-om i sada mi više ništa Avast ne pokazuje.Verovatno je neki virus napao Firefox.Sada je sve ok.
[ milanbrainbug @ 28.06.2015. 11:13 ] @
rekoh da se nadovezem na ovo pitanje...isto imam problema sa url:Mal,samo kod chroma,skidao sam i malwarebytes,i adwcleaner,i nekoliko jos tool-ova za brisanje navedenog(JRT,hitmanPro...) kad skeniram sa njima skine ga za neko vreme (par dana)i onda se opet pojavi pri pokretanju chroma.Sam instalira extenziju koja pravi problem,skinem ja nju i obrisem ali opet se pojavi posle nekog vremena.I resetovao sam explorer ali dzaba,uporan neki malware! :( Jel ima neko pouzdano resenje?!
[ vinted @ 28.06.2015. 17:59 ] @
Citat:
milanbrainbug: rekoh da se nadovezem na ovo pitanje...isto imam problema sa url:Mal,samo kod chroma,skidao sam i malwarebytes,i adwcleaner,i nekoliko jos tool-ova za brisanje navedenog(JRT,hitmanPro...) kad skeniram sa njima skine ga za neko vreme (par dana)i onda se opet pojavi pri pokretanju chroma.Sam instalira extenziju koja pravi problem,skinem ja nju i obrisem ali opet se pojavi posle nekog vremena.I resetovao sam explorer ali dzaba,uporan neki malware! :( Jel ima neko pouzdano resenje?!


tebi računar najverovatnije "pozove" taj djavo iz system restor-a. uradi sve onako kako si ga čistio i kada ga očistiš, obriši sva sistem restore pre toga ili isključi privremeno system restore tokom ovoga.
ako ti je system ristore isključen i ovo se dešava, onda uradi čišćenje ovoga i skeniranje iz safe moda.