[ patak_daca @ 12.02.2015. 16:06 ] @
Pozdrav!

U tabeli koja sadrži kolonu sa unosom datuma moram prepraviti tako da radi i u Firefoksu i IE.
Probao sam Jquery -jem da dodam datetimepicker ali imam problema.

Pošto se redovi u tabeli dinamički dodaju , kolona u kojoj se unosi datum mi pravi problem.
Kada u redu koji se doda dinamički kliknem mišem na polje za unos datum automatski se postavi fokus u prvi red sa datumom.

probao sa a rešim sa sledećim:

Code:
$('body').on('click', '.datumdok', function () {

        $(this).datepicker('destroy').datepicker(
            {
                showOn: 'focus',
                dateFormat: "dd.mm.yy",

           }).focus();     

    });


Dodao sam i mask tako da kada se unosi datum rukom (kucanjem) koliko toliko unese isravno (dd.MM.yyyy).

Ali mi je sve to nedovoljno jer postoji mogo mogućnosti za grešku prilikom unosa datuma.
Bilo kako , validation....

Ako nekako mogu da napravim da i u Forefosku i IE radi kao u Chrome sa input type="date" ?

Molim za pomoć.

Hvala!

Patak
[ patak_daca @ 12.02.2015. 17:57 ] @
Neku ideju...predlog...
[ dejanet @ 12.02.2015. 19:04 ] @
Nisi dao dovoljno informacija.

Mogu da nagadjam da nisi dodelio id kod dinamicki kreiranog input-a.
Drugo zasto u jquery dodeljujes onclick event nad body tag-om.
[ patak_daca @ 12.02.2015. 19:10 ] @
Pozdrav!

Tako je, nisam dodelio dinamički Id
a drugo, našao sam primer na netu,

ako imaš neki predlog..pomozi..

Hvala!
[ dejanet @ 12.02.2015. 19:22 ] @
Pa ako radis u asp.net-u (ovaj deo foruma), koristi Calendar komponenetu.

Generalno, koliko se moze shvatiti iz pitanja, ti imas neki grid kojem dodajes redove i pokusavas da napravis 'inline' editing tog reda, a onda predpostavljam treba da postujes na server, tj. uspises u db.

Tu ima poprilicno posla i detalja.. da bi radilo kako treba..(pod uslovom da sam dobro pogledao u soljicu sa kafom)
[ patak_daca @ 12.02.2015. 19:26 ] @
Baš tako kao što si rekao.

Radim u asp.net mvc...

Hvala!
[ dejanet @ 12.02.2015. 19:54 ] @
Nisam strucnjak za ASP.NET MVC.

Generalno bi pakovao podatke sa client-side u JSON objekat a onda iz js/jquery POST-ovao (koristio web service metod POST) na server-side, gde bi dohvatio JSON object i deserijalizovao u data objekat a onda lako snimio u db. Mislim da kod mvc-a mozes da kreiras [HttpPost] metod koji radi ovaj posao.

Ako resis ovo sa obicnim input-ima , a onda na kraju datetime. Ako nema konkretne kontrole u mvc-u mozes da koristis jedan od brdo jquery plug-inova na temu dt picker-a.

[ patak_daca @ 12.02.2015. 20:00 ] @
Tako sam i započeo...potrudiću se da to i uradim..

Hvala puno!!