[ Mirsad mehovic @ 16.02.2015. 18:05 ] @
Dobro vece ...dali neko zna da mi da odgovor na sledeca pitanja : pre mesec dana sam boravio u nemackoj i uhvstila me policija sa laznim dokumetima u birovu kako pokisavam da se prijavim odma posle 3 sahata su me pustili i dali mi 15dana fore da napustim nihnu zemlju ...pa me zanima dali imam zabranu za ulazak u nemacku? Ako neko zna?
[ Mirsad mehovic @ 17.02.2015. 20:17 ] @
Mirsade, nisam neki stručnjak ali verujem da ću ti reći ono što i sam pretpostavljaš.
Ako ti nisu provalili dokumenta to jest nisu te identifikovali kao Mirsada nego kao Emira, Jovana, John-a ili koga već, dakle
kao tamo neku drugu osobu bez boravišne dozvole, onda formalno nemaš zabranu. ALI ! Imaj na umu da su te u policiji
uneli u evidenciju verujem i slikali i uzeli otiske. To znači da ćeš ako i uđeš sledeću put u Nemačku sa svojim legalnim
pasošem, pri prvom priveđenju zbog bilo čega bilo kakve zezalice sumnje, bićeš "pronađen u računaru" i onda ti ne ginu
mnogo gore komplikacije i problemi od proterivanja. Takođe ti se podaci dele ne samo među EU zemljama, već i sa
članicama Interpola zbog praćenja nekih drugih stvari što znači da lako možeš da nagrabusiš i u nekoj drugoj zemlji.
Mislim da si napravio sebi lepu štetu. Sam vidi šta ti je činiti.