[ glodacsk @ 17.02.2015. 15:12 ] @
Pozdrav svima,imam problem u izmjeni alata,kod ove masina magacin je iza radnog prostora,ruka sa alatom je usla u radni prostor pokupila alat iz pinole,ali kad je trebala da postavi alata u pinolu,alat koji je donjela nastao je problem.I prije mi se desavalo ali sam uspjesno odklanjao,posto rijesenja gresaka nisu palila,ja bih alat izvsdi rukom ona odradi kao da je ona ubacila i bude rijeseno ali sada nece.Greska kaze da je doslo do prekida not-ausom ili do prekida napona,nijedno od tog se nije desilo i zato rijesenja gresaka ne mogu da rijese grseka E 80 Freifahren aktiv.da li postoji neko rijesenje M naredba ili nesto,probao sam M 50 ali ne rijesava problem.Nadam se da se bat neko susretao sa ovim.lijep pozdrav

[Ovu poruku je menjao glodacsk dana 17.02.2015. u 16:24 GMT+1]
[ RVR @ 19.02.2015. 15:24 ] @
Koja je to mašina?
jel mehanička ruka za izmenu alata jednoruka ili dvoruka
jel imaš magacin sa fiksnim mestima alata ili promenljivim.
Jel imaš uputstvo za rukovanje mašinom.
[ glodacsk @ 19.02.2015. 18:35 ] @
Pozdrav,kvar je otklonjen,zatajio jedan od ventila.A masina je glodalica 3-osna Hermle UWF 902 H tnc 426 heidenhain upravljanje.A izmjena alata se vrsi rukom sa dva prihvsta,jedna nosi alat a druga kupi alat iz pinole i nosi ga u magacin.a magacin alata je pokretan alati su na redeniku o 1-34 i svaki alat ima svoje mjesto i uvjek je na istom,ne mjenja mjesto.Do zastoja je doslo tako sto je ventil od ruke imso neki prekid,samo sam ga dotegao,okrenuo sam pola kruga kljucem i vec je bio u funkciji.pozdrav