[ No_LiMiT.ss @ 21.02.2015. 09:05 ] @


Imam dva problema sa ADSLom.
Prvi je kad skidam nesto sa torrenta, ako stavim upload veci od 10 kb/s download pada, sto veci to upload manji, a upload ni priblizno maxu? Kuci na adsl-u sam mogao da uploadujem sa 80-90% njegove brzine i da download ide max a u Beogradu na telekomovom nece?

Drugi problem je brzina, placam 20mbit, kada sam uvodio i pitao moze li tolika rekli su da naravno, a u sebi kako da ne. Maksimalna brzina koju dobijam pri skidanju je 1.8mb/s sa direct download sajtova (koje slabo koristim), dok sa torrenta maksimalna brzina ne prelazi 1.4, a najcesca je 1.2 cini mi se. Prijavio jednom i rekli vidjet ce, sad cu zvati svaki dan posle vikenda.
Ima li neko predlog sta da radim, probam itd?

[ calexx @ 21.02.2015. 09:28 ] @
ADSL ume da uspori ako se pusti veći UL ali je ipak 10KBps premalo, toliko sam ja stavljao dok sam imao 128Kbps upload brzinu. Jedino ako još nešto ne vuče a da ne znaš. Da li se to dešava na svim torentima, računajući i one pouzdane tipa neki linux i slično? Forvardovao si portove? Da li tada još nešto pravi saobraćaj? Wireless ili kabl? Da se nije možda nakačio neki komšija? ;)

Ne plaćaš 20Mbps nego do 20Mbps a to zavisi od mnogo toga, najviše od kvaliteta parice od centrale do tebe. Tih 1,8MBps je sasvim solidan rezultat, možda na 90% od teoretski moguće ADSL brzine. To što sa torenta ne ide toliko zavisi od mnogo toga pa ne mora da bude merodavno. Da ponovim, pusti na torentima nekoliko linuxa pa pogledaj kako to ide, kod njih ne bi trebalo da bude problema.
[ No_LiMiT.ss @ 21.02.2015. 10:50 ] @
Nije nista drugo upaljeno niti iko nakacen, provjerio sam i sa drugih uredjaja, bas je razocaravajuce. Takodje kad stavim upload veci i browsing uspori, npr videoi se sporije loaduju, streaming takodje pocne da koci na vecim rezolucijama i tako, a ni tad nije max nego 70% i sl.

Znam da placam do samo sto je meni sad 10mbit blizi nego taj 20 koji placam pa bih radije placao za do 10 koje bih dobijao nego 20 od kojih vise od pola ne dobijem. 1.8 nikad ne dobijem sem kad skidam sa amd ili nvidia sajta, i na mega mi ide 1.6 ja mislim. Generalno mislim da ne dobijam preko 15mbita nikad a najcesce oko 10-12. Bas odavno nisam imao ovakve probleme, doma tek kad je adsl uveden je bilo klimavo ali zadnjih 4 5 god sve super nikad problem, takodje da ne pominjem van gdje god sam proveo koju nedelju sve je bilo ok. Najjtuznije mi je to "do", ajde shvatio bi da je do 100 mbita pa dobijes 70 opet dosta manje ali kapacitet blabla ali na ove brzine... To do mi je kao * pa minimalnim slovima se nesto doda ispod tipa NEOGRANICEN MOBILNI NET* (do 100mb onda ide brzina 50kbs)
[ calexx @ 21.02.2015. 11:02 ] @
Kakvi su ti parametri linije? Možda ne može više i da hoćeš ... mada tih 1,8MBps pokazuje da ipak može pristojno da ide pa je problem u drugim izvorima. Ako tražiš (i uspeš) da preomeniš na 10Mbps, možda onda tih 1,2 i 1,4 postanu 0,6 ili 0,8 pa ti vidi šta ti je važnije.
[ No_LiMiT.ss @ 21.02.2015. 11:39 ] @
[att_img]http://i.imgur.com/c9h6EsG.jpg[att_img]

Moguce je da ne moze vise, ali bih volio da znam to konkretno ali pretpostavljam da onda bi trebali doci da se pogleda do i po kuci i sve ostalo a to je izgleda dug proces. Da ide 1.8 na torrente srecniji bih bio (da je 2 ne bih se zalio), ali tu ima neki problem koji nije do kvaliteta samog torrenta nego jos necega, vezano za ovo sa uploadom.
A ako bi tako bilo onda bi znacilo da oni usporavaju jer linija moze progurat vise od 10 sigurno :) citao sam ranije da su jednom covjeku usporavali 20 dok se nije zalio vise puta i onda digli regularno, ne znam jel to kod mene ali se nadam...