[ elektra13 @ 23.02.2015. 19:04 ] @
Pokušaću ukratko i koliko umem da objasnim problem sa lcd prestigio monitorom. Pri prvom uključivanju kompa ujutru ili ako je monitor u slip modu duže od pola sata ( pretpostavljam da se komponente ohlade ) slika se ne pojavljuje a dioda na dugmetu za uključivanje blica u zelenoj operativnoj boji.Kada se slika pojavi sve je ok i celog dana radi normalno.Može komp da se restaturtuje,da se na kratko stavi monitor u slip mod,da se gasi,da se izvlače kablovi i sve kao kod ispravnog monitora.Problem je znači kada duže nema signal iz komjutera diodica pozeleni ali blica i monitor sporo dobija sliku.Nailazio sam na forumima na slične kvarove ali mene buni to što samo kad je zagrejan radi normalno.
[ SASA M. @ 23.02.2015. 23:24 ] @
Zvuci kao problem za isushenim elektrolitima. Samsung je cesto imao ovakve probleme.
[ elektra13 @ 24.02.2015. 09:11 ] @
Umeđuvremenu išao sam u jedan servis i oni su mi `ladno rekli da je u pitanju trafo i cenu, koju me je sramota na njihov red da kažem.Malo sam guglao da ukapiram najprostiji princip rada monitora i vidim da dobija svetlo poput klasične neonske sijalice kojoj je potreban starter ili kondenzator da bi se pobudila sijalica-neonka.I ja sam ukapirao da je možda kod monitora neki kondenzator ali me samo buni i baca u nedoumicu to što se kvar javlja posle dužeg neaktivnog stanja monitora.Znači njemu "odgovara" kad je zagrejan a ne kad je "hladan".
[ SASA M. @ 24.02.2015. 18:37 ] @
Probaj da ustanovish da li imas sliku kada ga upalish posle nekog vremena, prinesi neko svetlo bocno i vidi da li se slika pojavi "ispod". Trebala bi da bude vidljiva ako je samo do lampi. Elektroliti kada su hladni imaju manji kapacitet nego kada se zagreju.
[ elektra13 @ 03.03.2015. 10:55 ] @
U međuvremenu je monitor načisto prestao da radi.Ne pokazuje znake života.Što se tiče elektrolita rečeno mi je u servisu da oni nisu sigurno jer monitor poseduje adapter i da su crkli invertori.U svakom slučaju hvala na savetima.