[ urhic @ 05.03.2015. 10:15 ] @
Postovani,

Da li neko ima slican problem i da li postoji resenje.

Telefon koji koristim je Huawei g740, sd kartica je Kingston 16gb class 10.
S vremenena na vreme mi se desava, da kad restartujem telefon, kartica nece da se mountuje. Nakon restarta,Telefon krene "Preparing SD Card" ali se nista ne desi. Telefon jednostavno ne prepoznaje sd karticu( slike,muziku, aplikacije i sve ostalo), tako da ne mogu da pristupim nicemu sto je na kartici, a uglavno je sve :). Kada karticu ubacim u racunar, desava se sledece: racunar je prepozna kao removable storage, sto je normalno, ali prikazuje da je skroz prazna. Kada poskusam da otvorim sk karticu na racunaru, pokazuje gresku, cant acess.... , da ne mogu da uopste da je otvorim i vidim bilo sta, ali desnim klikom dozvoljava formatiranje kartice.

Posto sam svaki put problem resavao, tako sto sam formatirao karticu na racunaru, i to radi ,ali onda sve moram ispocetka da instaliram, podesavam...... Pa je moje pitanje, da li ima neki nacin da otkljucam karticu ili bilo sta, kako ne bih svaki put morao da radim format pa instaliranje... ispocetka.
Takodje pokusavao sam restartovanje telefona, vadio ubacivao karticu u drugi telefon, svasta, ali nista nije pomoglo.

pozdrav
[ 3way @ 05.03.2015. 10:31 ] @
Nova kartica?
[ urhic @ 05.03.2015. 10:34 ] @
Nova je kartica kupljena pre 2-3 meseca. Ali mi se to desavalo i sa drugom karticom od 32gb koju sam kupio na ebay-u. Pa sam mislio da je ova ebay kartica neispravna i onda sam u radnji kupio Kingston od 16 gb, ali isto se desava.
[ ventura @ 05.03.2015. 14:31 ] @
Moguće da je telefon feleričan pa upropašćava kartice...
[ gilopile @ 05.03.2015. 15:09 ] @
VErovatno je problem u SD slotu. Trebalo bi da se rastavi i pogledaju kontakti, jer znaju da ispadnu iz lezista i naprave belaj. To se desi ako SD kartica ima malo ostrije ivice i ponekad ` podigne` kontakte i savije ih. Nemoj da stavljas u njega kartice dok se to ne proveri. U zavisnosti koji pinovi su problem, moguce je da sprzis karticu ko nista.
[ urhic @ 05.03.2015. 16:01 ] @
Provericu u servisu. Nisam ni pomislio da moze da bude hardverski problem.
Ali od 15 restarta, npr 1 zabaguje , a ostalih 14 sve bude ok. Ne restartujem cesto, ali ponekad onako uradim restart.
[ urhic @ 05.03.2015. 16:05 ] @
Mada sad sam probao da ubacim neku staru karticu od 4gb class 4. Radi najnormalnije, telefom prepoznao karticu, sve ok.
Bas cudno!!