[ bladebg @ 05.03.2015. 22:44 ] @

Ovako ljudi imam sledecu konfiguraciju racunara:

cpu: dual core 2.50GHZ
ram: 4gb
graficka: nvidia geforce gt 630

Taj racunar mi je povezan sa LG 620S Full hd televizorom preko hdmi kabla.

Filmove pustam preko BS playera.

E problem je sledeci mahom su u pitanju filmovi 1080p,mada se desava i sa onim slabijeg kvaliteta 720p, u trenutku gledanja filma na tvu slika secne pogotovo kad su neki prelazi kad iz npr dela filma u mracnoj sobi se predje na deo filma koji je lupam na nekoj suncanoj planini...dakle desava se da secne na sekund dve,kao da se istovremeno slika i ubrza i uspori itd.

Jel slab racunar? ili je do nekog podesavanja,malo iritira,pa bi dobro dosao svaki savet.

Pretrazivao sam forum,ali nisam nasao resenje.
[ Miroslav Cvejić @ 06.03.2015. 05:53 ] @
Uključi GAME MODE na TVu pa pogledaj film.
[ bladebg @ 06.03.2015. 08:02 ] @
Hvala na savetu,probacu. ali mozes da mi objasnis sustinu toga? sto?
[ Miroslav Cvejić @ 06.03.2015. 13:56 ] @
To se TV trudi da popravi sliku. Svaki proizvođač ima svoj naziv za tu glupost i to jedino ima smisla kada se gleda neki sport. Za filmove i igre je očajno.
[ bladebg @ 06.03.2015. 16:06 ] @
I dalje mi se i u tom modu,to desava samo nekako manje ali i dalje ima. Mislim nije nesto katastrofalno,ali ume da iritira....
[ bladebg @ 14.03.2015. 23:53 ] @
Zanimaju me sledeca pitanja

1.gledam gajbi memento i na svaki odredjeni period slika u delicu stotinke se kao ugasi,kao da zatreperi crna boja,sta moze biti?

2. Kad gledam hdtv ili 1080p na tvu slika takodje u delicu sekunde zasteka,kao da secne,da se istovremeno i uspori i ubrza,to je delic stotinke isti ali relativno cesto...prvo sam mislio do kompa je,pa onda ni sam ne znam sta,ali sam shvatio da je nesto do tva s'obzirom da mi se identicno desava kad gledam hdtv preko kablovske.

E sad da li je nesto u podesavanjima ili sta?

Kao nesto sam podesavao ovo ono,ali i dalje se desava. Oko nekih podesavanja koje postoje guglao sam ali i dalje nisam siguran sta predstavljaju,ovo su neka od tih podesavanja uz molbu za savet sta bi trebalo ukljuciti sta iskljuciti da dobijem normalnu sliku:

-Ostrina (to mi je uvek na najvecem,da li je to ok ili nije?)
-Dinamicki kontrast,dinamicka boja
-Super rezolucija
-Smanjivanje suma
-Smanjivanje Mpeg suma
-Pravi bioskop
-True Motion (ovo neko kaze iskljuci neko nemoj...)

hvala unapred

televizor koji posedujem jeste: LG 42LM620S-ZE
[ gilopile @ 14.03.2015. 23:57 ] @
Iskljuci te opcije `smanjivanje suma` i taj True motion pa probaj. Mozda mu je preveliko opterecenje za CPU, a generalno te opcije smanjenja suma su totalni promasaj, zamrljaju i pomutne sliku i kao nesto su poboljsali...
[ bladebg @ 15.03.2015. 00:01 ] @
Sta uopste predstavlja true motion,narodski? jedni kazu daje fenomelnu sliku,drugi kazu iskljucuj,znam teoretski sta znaci,ali sta bukvalno predstavlja?

i sto se procesora tice,kako je moguce da ono sto default jeste ponuda opterecuje previse cpu da brljavi? Mislim ok kad bi sad ja pretovario necim kao komp npr pa da cpu ipak nije predvidjen za tako nesto,ali ovo je ipak samo default ono sto se dobija bez ikakve nadogradnje.
[ gilopile @ 15.03.2015. 00:04 ] @
Otprilike taj true motion uduplava FPS i dobijes tecniju sliku. Generalno, meni je to skroz bzvz, sem mozda kada se ne gledaju fimovi moze biti ok, jer dzaba onda dobra produkcija, filmska kamera...kad sve izgleda kao spanska serija.

Ako si 100% siguran da nije izvor problem, tj. komp u tvom slucaju, i ako se isto desava na TV stanicama, onda je to za reklamaciju. Ne sme tu nista da secka niti da treperi. Moze biti da je logic board ili main board neispravan / poluispravan
[ bladebg @ 15.03.2015. 00:07 ] @
A cekaj kako tecnija ako mi zbog njega (mozda) slika secka? i ne razumem kako mislis dzaba mu sve u vezi filmova,mislim kako tecnija slika tako utice na produkciju,efekte itd?

u opcijama za true motion imam taj dejudder i skalu od 0 do 10,znaci savet je da potpuno iskljucim?
[ bladebg @ 15.03.2015. 00:15 ] @
I da sto posto sam siguran da je do tva a ne kompa,posto mi se desava i kad mi je samo tv upaljen i gledam kablovsku. Fora je sto mi je istekla garancija koja je 2 godina,a tv sam kupio pocetkom 2013,da ne pricam da neptun gde sam kupio tv vise ne postoji... medjutim to je pocelo veceras da mi se desava (mislim na treperenje slike) dok ovo oko filmova imam vec duze problem,mada je to sad manji problem.
[ gilopile @ 15.03.2015. 00:26 ] @
Pa to je stvar izbora, nekom je ok, nekome nije. Meni licno ne odgovara taj efekat, jer mi film izgleda kao da je sniman elektronskom kamerom i gubi se atmosfera i draz filma.

Pokusaj da iskljucis skroz. Ali opet kazem da ne bi trebalo da secka i kada sve nabudzis do max, a sa druge strane mozda mu je ipak to prevelik zalogaj i ne moze da se izbori sa svim tim efektima, normalizerima sumova i sl.. Mozda je jednostavno takav TV i na svakom ce se isto desavati, a mozda je taj falican i zato secka i treperi...

Ako i dalje imas problem sa seckanjem, onda je najbolje da reklamiras.
[ bladebg @ 15.03.2015. 13:29 ] @
Hvala ti puno...pokusacu da isprobam sve opcije pa cemo videti,valjda nije za majstora,daj Boze.
[ bladebg @ 22.03.2015. 14:35 ] @
Ljudi ponovo da se javim,izgleda da je problem u seckanju na televizoru a ne na racunaru.

Kao sto rekoh racunar je povezan preko hdmi kabla sa tvom i posto mi je par puta gubio kontakt uzeo sam promenio hdmi kabl ali i dalje filmovi i igrice seckaju na tvu. Recimo ukljucio sam igricu koja je na svaki par sekundi seckala na tvu dok sa druge strane na monitoru ( u isto vreme rade i monitor na racunaru i tv kad su povezani) uopste ne secka.

Sad jedan lik mi je rekao da je olabavljen malo mu se tako ucinilo izlaz hdmi na grafickoj,sad kontam tu pomoci nema osim nove graficke posto ima samo jedan hdmi izlaz,ali jel postoji sansa da jos nesto mogu proveriti a da nije grafa?! ne bih bezveze da bacam pare da kupujem nesto sto mi ne treba ako mozda ni to nije resenje.

Uglavnom igrice i filmovi i serije cak nema ni veze da li je dobar kvalitet tih filmova ili serija ili je los,jednostavno seckaju,dok u isto vreme na monitoru nema takvih problema.

Jos nesto monitor mi je hd ready rezolucija 1366x768 pa mi je ta ista rezolucija kad je povezano i na tvu koji je full hd mislim ne znam da li ima veze ili ne,ali cisto da kazem.

Svaka pomoc dobrodosla
[ bladebg @ 22.03.2015. 15:09 ] @
Uz jos jednu dopunu,kad otkacim monitor ostane mi samo tv on automatski prebaci sliku na full hd i pride tad mi sve manje secka
[ gilopile @ 22.03.2015. 15:18 ] @
Nesto tu meni nije bas najjasnije. Uzajmi negde neki komp ili laptop pa pokusaj da spojis na TV i vidi da li secka.

Za tvoj komp, prvo skini najnovije drajvere za g. karticu, podesi u Player-u na WMR9 ili EVR renderer. I jos, kada ti je skopcan i monitor i TV, u podesavanjima ( desni klik desktop rezolution settings, pa klik na 2, monitor tj. TV i podesi 1920x1080 i cekiraj extended desktop...
Mani se tog bagovitog BS playera, instaliraj GOM i podesi onako kao sto sam ti rekao za renderer, nemoj da ti ide preko overlay, jer moze da pravi problem...
[ bladebg @ 22.03.2015. 18:27 ] @
Ne,izmenjao sam sve zive plejere i isprobavao i gom plejer i pot plejer i kmp i bs i na kraju mpc. Dakle nije do njih,pritom da je do njih seckalo bi mi i na monitoru obicnom a ne samo na tvu ,posto ja kad pustim film ide mi preko oba uredjaja i monitora i tv-a slika i mogu tacno da uporedim,na tvu mi secka,na monitoru jok. Pritom mi seckaju i igrice,dakle nije samo filmovi pa da je do plejera (iskreno voleo bih da je to problem,nazalost nije)

Sto se skrin rezolucije tice ne mogu da promenim,po difoltu mi je 1366x768 i u opcijama ne mogu to da izmenim,mogu jedino rezoluciju da smanjim,a da povecam ne.

I stoji mi tu u opcijama sledece:

display : 12 multiple monitors
multipate displays: duplicate these displays
resolution: 1366x768


Ajde da pokusam jos jednom da objasnim verujem da sam nejasan jer sam i sam sebi ponekad.

Dakle imam monitor samsung 19 inca hd ready 1366x768 i tv lg42 inca 620s smart full hd. Grafa je 630gt ge force,procesor na kompu je dual core 2.50ghz. Dakle hdmi je ustekan u tv i kuciste racunara tj graficku pozadi. U isto vreme kad mi je upaljen i obican monitor upaljen je i tv gde mogu ga koristiti kao obican monitor.

Dakle maksimum rezolucija je ona rezolucija samog monitora 1366x768 tako da na tu rezoluciji kad je upaljen zajedno sa monitorom je spusten i tv.

I ono sto secka a to su igrice i filmovi na obicnom monitoru ne seckaju,dakle to je u relativno cestim intervalima slika se istovremeno subjektivan osecaj i uspori i ubrza i stvori taj efekat seckanja. Isto mozda sad tripujem ali cini mi se kad recimo idem misem da je na tvu malcice sporiji nego na monitoru ili bar mom oku tako izgleda.

Mislio sam da je hdmi kabl koji je gubio kontakt,zamenio ga ali nije,e sad da li je graficka ili sta moze biti...da li ta graficka ne moze da izgura oba uredjaja,jer kad iskljucim monitor na tvu automatski rezolucija ode na full hd i tad manje secka,secka i dalje,ali dosta manje.

Onda sam pomislio da je neki bag do tv-a medjutim ruku na srce nemam nikakvih problema ovako kad gledam obicnu televiziju,valjda da je kvar na tvu bi se ispoljio i preko obicne televizije a ne samo ovako preko kompa. A i daj Boze da nije tv problem kontam da bi me tako nesto papreno izaslo.

Moje misljenje je da graficka tu negde brlja,sto? zaista ne znam,niti se razumem preterano,znam da su drajveri najnoviji i da redovno cekiram i apdejtujem iste. Medjutim,daj Boze da nije jer bi me to bacilo u nenadani trosak sto mi ne treba u ovom trenutku pa zato postavljam pitanje da vidim da li postoje jos neke opcije koje bi mogao da isprobam.

Eto sad sam valjda objasnio ok
[ Bosna45 @ 16.05.2015. 12:36 ] @
Ne znam da li jos uvek pratis ovu tvoju temu i mozda si i resio problem, ali, bre, prvo moras da postacis u Screen Resolution pod opcijom Multiple displays da ti radi samo TV u svojoj HD rezoluciji, pa onda moze da se prica dalje, ako postoji problem.