[ vlajce92 @ 08.03.2015. 23:23 ] @
U pitanju je integrisana HD grafička i Ubuntu 14,4. Video ide u slow motion a ima sve drajvere i flash. Na 13tici nisam imao taj problem i kad sam trebao da ga updatujem on me upozorio da bi moglo biti problema sa grafikom ali nisam našao način da ga rešim. Kao da je u pitanju ova integrisana grafička. Jel iima neko sličan problem?
[ tuxserbia @ 09.03.2015. 18:36 ] @
Može malo detaljnije koje su komponente, šta si pokušavao, jesi probao čistu instalaciju 14.04...
[ plus_minus @ 10.03.2015. 11:10 ] @
Ako koristiš firefox, zaboravi na full screen flash bez "slow-motion", jedino html5 full screen hoće lepo. Firefox koristi native adobe fleš koji je zakucan na 11.02 verziji i dobija samo critical updates. Pitanje je kada će pepper moći da se koristi i sa firefox-om. Zašto je tako? Pitaj Adobe. Ne vole slobodne operativne sisteme od kojih nema profita za gladne i neutoljene. Nova opera, chrome, chromium, koriste pepper-flash i sa njima fleš video klipovi rade normalno. Pepper flash je inače Google varijanta ažuriranog fleša za linux.

Što se tiče dakle firefox-a i fleša, da bi video materijal išao glatko i bez usporavanja, potrebno je kako ja volim da kažem "do-kompajlirati" vdpau drajver i onda hoće da radi i fleš normalno, preko pretraživača. S' tim što meni to nije uspelo. Ali, to je bilo odavno i digao sam ruke, jer sve inače teram preko html5. Ovako, kada pustiš fleš video iz bilo kog GUi programa, sve normalno.
[ Panta_ @ 11.03.2015. 06:52 ] @
Koja graficka je u pitanju. Da to vidis, otvori terminal i pokreni lspci komandu, na primer:
Code:
lspci|grep -i vga


Takodje pogledaj i koji drajver koristi:
Code:
lspci -knn|grep -i vga -A3|grep -i 'kernel driver'