[ mikidoca1 @ 15.03.2015. 10:53 ] @
Pozdrav drustvo.. Imam dva punjaca za lap top. kada im presecem kablove od konektora(mislim na onaj kabal koji se ukljucuje u lap top) na jednom punjacu ima 3 zice, na drugom ima dve.. meni treba da spojim punjac sa tri zice sa konektorom sa dve zice, da li je to moguce i kako? Znam da je ovaj punjac sa tri zice smart punjac.. da li bi on radio ili trebam nekakvu pobudu da mu napravim, da bi radio sa konektorom od dve zice? Hvala unapred
[ boba511 @ 15.03.2015. 18:42 ] @
Da li punjaci imaju isti napon i istu izlaznu struju?
Pa ukljuci punjac i izmeri napon, ako dobijes odgovarajuci napon, bez te 3 zice, onda ti ne treba. Vodi racuna na konektoru koja je zica + a koja -.
[ mikidoca1 @ 15.03.2015. 21:31 ] @
Struja je 19V, a apmeraza je na jednom3,5, a na drugom 4,2 . jel i to ima neke veze? Aha, hvala, probacu to
[ boba511 @ 15.03.2015. 23:00 ] @
Naravno da ima. Zavisi koliko snazan punjac trazi laptop, manja struja - manja snaga. P=I*U. Ako laptop bude zahtevao vise snage, odnosno jacu struju, a punjac mu to ne obezbedi, moze se desiti da pregori punjac zbog preopterecenja ili sam laptop zbog nedostatka snage. Zato je najbolje obezbediti onoliku snagu koliku zahteva, ili za nijansu vecu, ali nikako manju.
[ mikidoca1 @ 16.03.2015. 11:41 ] @
onda najbolje da kupim nov punjac kako bi izbegao ostecenja lap topa. Hvala vam puno na odgovoru.