[ castor @ 17.03.2015. 10:44 ] @
Pozdrav svima,

Molio bi vas pomoć pri zbrajanju u Pivot tabeli. U prilogu je pivot tablica sa primjerom. Dakle imam 3 kriterija, Nalog, objekt i sati. Na objekt se vežu nalozi koji počinju brojevima 1 i 2. Htio bih kada sortiram objekt, da mi u trećem stupcu računa ukupan zbroj sati naloga koji počinju sa 1, te sa 2. Hvala unaprijed.
[ djoka_l @ 17.03.2015. 11:07 ] @
U tabelu sa podacima dodaj još jednu kolonu (nazovi je, recimo tip) u kojoj će biti prva cifra naloga (formula LEFT(A2,1)).
U pivot ubaci i ovaj tip i imaš dimenziju koja ti treba...
[ Ivek33 @ 17.03.2015. 11:09 ] @
Ne znam je li ti nužno koristiti Pivot table. Možeš problem riješiti i sa Countif i Sumif funkcijama
Možda ne predlažem ono što tražiš ali pogledaj attach i u njemu dvije opcije. Dodao sam jedan stupac ispred koji izdvaja naloge koji počinju sa 1 ili 2.
Možda ti bude ideja za rješavanje problema

[EDIT]: eto ideja je već dodana od kolege
[ castor @ 17.03.2015. 11:17 ] @
To je to!! Hvala puno.

[EDIT]: Na koji način u stupcu Count of NALOG zbrojiti samo unikatne naloge? U ovom slučaju zbraja sve unose.

[Ovu poruku je menjao castor dana 17.03.2015. u 12:53 GMT+1]
[ Ivek33 @ 17.03.2015. 21:29 ] @
Citat:
castor: [EDIT]: Na koji način u stupcu Count of NALOG zbrojiti samo unikatne naloge? U ovom slučaju zbraja sve unose.
Nisi baš najjasniji. To ti je već riješeno u datim primjerima.
Ako baš hoćeš posebno možeš postaviti tablicu za kopiranje unikatnih vrijednosti pa ih prebroji ako trebaš i na kraju zbroji sa SUMIF
Recimo da u stupac M želiš kopirati unikate.
U M2 ćeliju postavi ovu ARRAY formulu (završi je sa Ctrl+Shift+Enter) i kopiraj je prema dolje. Sada imaš samo vrijednosti (naloge) koji se pojavljuju u stupcu B.
Code:
=INDEX($B$2:$B$100;MATCH(0;COUNTIF($M$1:M1;$B$2:$B$100 );0))

U stupac N ćelija N2 postavi ovu formulu i kopiraj je prema dolje. Pomoću nje izbrojiš koliko ima kojih unikata iz stupca M a nalaze se u stupcu B i ponavljaju.
Code:
=COUNTIF($B$2:$B$100;M2)

U stupac O ćelija O2 postavi ovu formulu i kopiraj je prema dolje. Pomoću nje zbrojiš sve vrijednosti iz stupca D za svaki unikat iz stupca M a koji se nalazi u stupcu B.
Code:
=SUMIF($B$2:$B$100;M2;$D$2:$D$100)

Ovu tablicu možeš iskoristiti ako želiš za novu PivotTable.
Vidi attach