[ ib.kroki @ 18.03.2015. 20:19 ] @
U prilogu fajl za proračun otplate kredita u kom sam do reda broj 300 uneo formule.
Kada želim štampati proračun dobijem 7 stranica, ne umem da definišem Print Area da se samo štampaju popunjene ćelije.
[ Ivek33 @ 18.03.2015. 22:06 ] @
Vidi da li ti odgovara preko VBA

- Print Area u Excelu
[ ib.kroki @ 19.03.2015. 08:50 ] @
Potrebno mi je bez VBA.

Ne uspevam postaviti Stampa kao Print Area.
-Odredio sam zadnje polje koje se štampa KrajKredita
-Definisao sam polje za štampu od Stampa=A1:KrajKredita



P.S.
U Excel templejtu za proračun kredita definisano je polje za štampu, ali nisam shvatio kako.
[ 3okc @ 19.03.2015. 09:05 ] @
Opseg za štampanje si definisao kao A1:KrajKredita a KrajKredita vidim da ti ne vraća referencu već broj.

Ovo može bez VBA, tako što se formulom dinamički odrede granice opsegu Print_Area - radi se o rezervisanom nazivu za oblast koja se štampa. Jedino što moraš da paziš jer svaka naknadna izmena iz podešavanja (npr margine i sl.) ga resetuje na statičku vrednost.
[ 3okc @ 19.03.2015. 09:12 ] @
Pogledaj raniju diskusiju Uslovno štampanje?
[ ib.kroki @ 19.03.2015. 09:16 ] @
Citat:
3okc: Opseg za štampanje si definisao kao A1:KrajKredita a KrajKredita vidim da ti ne vraća referencu već broj.


Hmm, da, sad sam shvatio gde grešim.

Kako da dobijem H ispred vrednosti MATCH(0;'Kreditni kalkulator'!I27:I308;-1)+19 za opseg štampa?



Citat:
3okc
Ovo može bez VBA, tako što se formulom dinamički odrede granice opsegu Print_Area - radi se o rezervisanom nazivu za oblast koja se štampa. Jedino što moraš da paziš jer svaka naknadna izmena iz podešavanja (npr margine i sl.) ga resetuje na statičku vrednost.


Ovo ne razumem.
[ ib.kroki @ 19.03.2015. 09:29 ] @
Sad mi je proradila lampica.
Indirect.

EDIT:
Mislim da sam rešio problem.
Fajl u prilogu.
[ 3okc @ 19.03.2015. 10:48 ] @
Ok, možeš INDIRECT kao u primeru koji sam koristio u toj ranijoj diskusiji ali u principu bi mogla bilo koja funkcija koja vraća referencu -- OFFSET i/ili INDEX.

Može da budeš određeniji Šta tačno nisi razumeo? Pretpostavljam da razumeš razliku između dinamičke definicije (u ovom slučaju reference na opseg) i statičke veličine?
[ ib.kroki @ 19.03.2015. 12:53 ] @
Jedino šta razumem jeste šta je dinamička a šta statička.
:)

Mislim da sam sad ukapirao. Uspeo sam da dobijem dobru štampu.