[ zmilan @ 29.03.2004. 11:43 ] @
Kao sto pise u naslovu instalirao sam NetBeans 3.5 na Windows-u 2000 PRO, na kome je J2SDK1_4.*, medjutim on ne moze da nadje jvm.dll i samim tim odbija da se pokrene... Kod kuce sam instalirao istu verziju NetBeans-a na Windows-u XP sa istom verzijom jave i instaliranje je proslo bez problema, ali mi ne radi debug... Ima li nekog ko je imao ovakve probleme ili nekog ko ima neko resenje za ovakve probleme???
[ bm101 @ 29.04.2004. 22:10 ] @
Meni ovo jako lici na problem koji sam imao sa Forte-om. Isto nakon instalacije nije mogao da nadje jvm.dll iako mu je bio u path-u.. Svasta sam probao, cak da mu bacim u isti dir kao i startup exe i nista.. Pomoglo je sledece: instalirao sam SDK u ROOT i to tako da u putanji do SDK-a NEMA white space-a. I to je resilo stvar :)

Probaj.
[ zmilan @ 29.04.2004. 22:33 ] @
Hvala ti na odgovoru bm101, problem sam resio jos tih dana kada sam postavio pitanje. Inace ne znam sta je tacno bio problem, imao sam jdk1.3 i jdk1.4, JDeveloper 3.2 i JDeveloper 9i instalirane na toj masini zbog raznih verzija programa koje sam zatekao u firmi. Problem sam resio tako sto sam deinstalirao sve verzije jave i instalirao ih ponovo - sto je resilo problem. Takodje sam imao problem sa debagovanjem u netBeans-u, jer sam podesio da mi bude podrazumevani debager u JDeveloper-u 9i, koji kompletno menja java.exe fajl nekom svojom verzijom, sto sam pronasao citajuci kod skripta koji se izvrsava prilikom odabira te opcije... Sve u svemu, trenutno mi sve radi...