[ SpizaGenije @ 25.03.2015. 11:03 ] @
Kako i sam naslov kaže:
Migracija podataka iz .tps u MySQL?

Ima nekih alata na netu, međutim, meni je potrebna sinhronizacija na dnevnom nivou.

Ako neko ima prethodno iskustvo, bilo bi lepo da to podeli sa nama... Neko elegantno rešenje, naravno! :)
[ agvozden @ 27.03.2015. 15:02 ] @
kako sam naslov kaze nije dovoljno

tps nije standardni format, koliko znam postoji vise programa koji koriste ekstenziju, ne i format.
[ bogdan.kecman @ 27.03.2015. 15:07 ] @
tps bese klarion?
ne vidim problem ako bilo koji app ume externo da cita klarion format to bi bilo lako prepevati u mysql obzirom da klarion ima samo osnovne tipove podataka i flat tabele .. tako da bilo koji app koji to ume ce da radi ok .. ja licno nisam probao nijedan nisam video klarion ima bar 30 godina
[ SpizaGenije @ 09.04.2015. 09:34 ] @
Pozdrav Bogdane,

izvinjavam se što ne odgovorih ranije, neka mi gužva izbila na poslu, pa sam ovaj problem gurnuo u zapećak.

Da, u pitanju je Clarion, ali nigde na netu nema aplikacije koja bi mi mogla iščitavati .tps bez neke veće muke i kasnije, moje gimnastike oko importa tih podataka, a sinhronizacija bi trebalo da bude na dnevnom nivou. Pa rekoh, ako se neko već igrao, ili ima neku kvalitetnu ideju... ;)

Ja sam našao i ODBC drajvere za .tps, ali mi otprilike ne prave dobar posao + plaćaju se, a voleo bih da to izbegnem... :D

[Ovu poruku je menjao SpizaGenije dana 09.04.2015. u 11:05 GMT+1]
[ tarla @ 09.04.2015. 22:10 ] @
http://www.ctrl-alt-dev.nl/Projects/TPS-to-CSV/TPS-to-CSV.html