[ ptosic @ 29.03.2015. 00:10 ] @
Pozdrav ljudi,

Imam problem sa externim HDD-om Toshiba MQ01ABD100 - 1 TB, 2.5'' USB3.0. Izvadio sam ga iz externog kucista da bih dijagnostikovao sta mu je :

Kada ga povezem na SATA Win7 nece da boot-uje (nije na njemu WIN). Kada ga ubodem hot-plug bilo koj software koji radi sa fajlovima (od Win Explorer-a do FileZille i Commandera) zamrzne. U Win HDD Management-u ga vidi kao unallocated i ne mogu da ga inicijalizujem. Dobije slovo ali ne mogu nista sa time da uradim. Probao sam sa diskpart ali i on zamrzne. Kada je uboden hot-plug diskpart kaze da je uradio sve kako treba ali ... nije nista zapisao. Isto se ponasa kada ga ubodem u USB stim sto Win butuje za razliku kada je na SATA

Pokrenuo sam HirensBoot i probao sve sto postoji na v15 HB sto se tice HDD-ova i svugde je isti ili slican rezultat. Moze da cita fajlove ali ne mogu da pisem po disku nista. TestDisk kaze Write Error kada pokusam MBR, repair MFT rebootuje racunar, Deep Search->Write : write error. HDD Sentinel kaze da je 100% healt, HDD Regenerator nema BB, bilo koj software za Erase (write zeros) kaze successful ali nista ne uradi.

Probao sam sa RescueDisk (Linux live CD). Normalno mountuje particiju i mogu da kopiram. Kada probam delete on navodno uradi ali posle umount/mount opet su fajlovi/folderi tu. Probao dd if=/dev/zero of=/dev/sda odradi bez ikakve greske/problema ali ipak nista ne uradi.

Probao sam sa boot diskovima za winXP, win7 i win8 da formatiram HDD : winXP - can't write (format ili sta vec zaboravio sam), Win7 i Win8 freeze kada treba da procitaju disk

Disk nije write protected ali se tako ponasa, svi ga detektuju kao HPFS - NTFS (Linux i DOS - HirensBoot). Podaci mi nisu bitni, bitno mi je da pokusam da ozivim HDD

Bakcem se sa ovime vec nedelju dana, "preorao" tone stranica i nista uspeo nisam. Ima li resenja ili HDD ide pod cekic ?


Unapred zahvalan