[ Mio_1 @ 05.04.2015. 20:35 ] @
S pojavom LTE brzina, koji USB modemi su dostupni na srpskom tržištu, a kompatibilni su sa Telenor internet protokolom?

Na e-bay-u su cene najjeftinijih Huawei 4G oko 200 US dolara.

Kakva su vaša iskustva sa korišćenjem ovih modema na drugim tržištima, da li mnogo troše bateriju lap-topa, brzina, itd...

Hvala!
[ Dexic @ 06.04.2015. 12:41 ] @
200$? Ima mnogo jeftinijih!
[ Mio_1 @ 06.04.2015. 16:01 ] @
Dexic,

Gde ima, neki link, ili ime prodavnice?

Mislio sam da smo prerasli ovakve mega giga izjave bez pokrića, bar u pismenoj formi.

Potencijalno vrlo dobra informacija, da je naveo neki Englez ili Nemac...
[ Dexic @ 06.04.2015. 16:26 ] @
Na KP ima nekoliko od 50 do 100€. Nije velika ponuda ali ima ih.. trazi 4g modem ili LTE modem ili 4g ruter. Da ne linkujem direktno oglase.
A najskuplji 4g modem sa Alija sam nasao ispod 150€, ako ne racunamo neke majfaj rutere.

Najbolje da vidis 4g modele Huaweia sa njihovog sajta pa ih prvo na KP potrazis po oznaci samo.

Evo primera sa Alija:

http://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=4g+mifi
[ Mio_1 @ 06.04.2015. 16:48 ] @
Mnogo hvala!

Nisam nikad pazario preko KP, a pogotovo tehničku robu, kako da se osiguraš da ti ne stigne prazna kutija sa slikom onoga što si kupio?

Da li možda imaš iskustva sa korišćenjem LTE tehnologije, uzimao bih samo modem, pošto ruter koji podržava 4G imam, a mora i wireless kartica u laptopu da je kompatibilna sa celom pričom, jel tako?

[ Dexic @ 06.04.2015. 17:59 ] @
Nikad slanjem, samo licno preuzimanje :)

Za LTE - samo probe telefonom, posto kod nas tek pocinje LTE, nisam imao potrebe da razmisljam o ruterima/modemima.
[ Ivica Vujović @ 07.04.2015. 09:16 ] @
LTE ima trenutno vrlo malu pokrivenost, tako da je ovo cisto bacanje para sad.

Iskreno, mislim da se provajderi nece pretrgnuti da pokriju celu zemlju u neko skorije vreme. Daleko je komplikovanija implementacija 4G mreze od 3G a povrat novca je veoma nesiguran. Mislim da im je ova 4G licenca cisto onako radi pokazivanja. Bar do nekih srecnijih vremena.
[ Mio_1 @ 09.04.2015. 17:19 ] @
ne slazem se, uvek je pri pojavi nove tehnologije i za 3g, 2g i pisacu masinu uostalom bilo identicnih komentara.

"nece to vama uspeti, znate"
hvala, ali ne ne znamo nego zivi bili pa (u)videli...