[ BlueMan_86 @ 10.04.2015. 07:18 ] @
Poštovanje svim članovima, vidim da ima tema ALI NIŠTA KONKRETNO... KAO DA JE NEKI TABU U PITANJU...

U pitanju je Ruter "Huawei HG531 V1" OpenTelekom ADSL IPTV itd...
Krenuću banalno zbog ljudi koji možda ne znaju... Niko se naučen rodio nije....

Ukuca se lepo u internet exploreru, ili mozili ili hromu ili bilo šta umesto neke www adrese ukuca se 192.168.1.1 pritisne se ENTER, tada izlazi prozor gde traži korisničko ime i lozinku.. Da bi se pristupilo ovom ruteru...
Ovaj password daje potpuni pristup... da ljudi znaju koji nisu upućeni...

username: admin
password: tzlkisonpk

Kada smo se ulogovali idemo sa leve strane na ADVANCED pa NAT....

šta meni treba.... TREBA MI POTPUNO OTKLJUČAVANJE SVIH PORTOVA... DA SE NE CIMAM JEDAN PO JEDAN.... ZAŠTITE MI NE TREBAJU JER NISAM BANKA...

Dakle uzmimo za primer da sam fiksirao IPv4 adresu kompjutera na 192.168.1.2 a da je od rutera jel fiksna 192.168.1.1

Šta primeniti od opcija da li DMZ? Da li PORT MAPPING? Da li PORT TRIGGERING???



DA BI SE OTKLJUČALI SVI PORTOVI OD 1 DO 65535 STIM DA IMA NEKI KOJI SU BLOKIRANI JER IH KORISTI RUTET AL NE ZNAM TAČNO KOJI... PA NE MOŽE ODJEDNOM SVE NEGO IZ DVA TRI PUTA PODEŠAVANJA ZASEBNO...

Dakle ovde mi treba vrlo prosto rešenje uz vrlo prosta objašnjenja ne radi mene samog već i radi drugih korisnika.... JER LEPOTA JE U PROSTOTI...

Unapred hvala...
[ zile76 @ 21.08.2015. 00:05 ] @
I mene druze intresuje to za ovaj model,ali za sada nema objasnjenja. Ja bih da povtzem Sbb-ov D3go i uredjaj na ovaj ruter,samo moram da otkljucam lan3 ili lan2,ne bitno. Ali ne znam sta treba da ukucam u Natu. Pa ako neko zna neka,objavi i napise. Hvala svima unapred. Valjda ima neko neada je povezivao sbb na telekomov ruter?
[ calexx @ 21.08.2015. 01:14 ] @
Moraćeš da malo detaljnije objasniš cilj tog povezivanja, ja jesam povezivao ali ne zbog gledanja televizije nego iz drugih razloga. Šta uopšte znači povezivanje SBB-a na mts-ov ruter?
[ zile76 @ 21.08.2015. 02:03 ] @
Pa evo ovako:
Ovaj ruter hg531v1 sam dobio u Telekomu uz Box paket. Koristim Box 3 ,bez televizije a sa tv bi bio Box4. Lan3 je mislim zakljucan za njihov Mts uredjaj za Iptv,a ja bih da ga otkljucam i koristim sa uredjajem koji sam dobio po ugovoru iz SBB. To je njihov prijemnik D3 go. Znaci njihova televizija ali za to ne treba kablovski nacin primanje vec preko tog uredjaja. Pre ovog rutera sam imao Pirelijev ruter koji je bio nekada zvanican Mtsov uredjaj,pa mi je kolega na njemu davno to odradio. Sada je on na moru. Jednostavno,nece D3go i,da mi radi kada ga povezem na Lan 2 ili 3,na mtsovom ruteru.
[ calexx @ 21.08.2015. 09:08 ] @
SBB nema nikakve D3go prijemnike, verovatno misliš na D3i što je druga stvar. Da bi ga povezao, potrebno je da otvoriš lan3 tj promeniš mu podešavanja, više nemam nijedan sličan ruter ali sam siguran da postoje teme u kojima je objašnjeno kako se podešava. Malo si me zbunio ovim D3go ali je sada jasnije.
[ zile76 @ 21.08.2015. 10:09 ] @
Da,na to sam mislio. Na D3 go i,mozda sam se pogresno izrazio. Trazio sam svugde na netu ali nisam nasao ono sto meni treba. Izgleda da sam ja jedini kome treba otvoren port za tv a ne za torente,igrice i drugo.
[ calexx @ 21.08.2015. 13:33 ] @
Ne otvaraš port, to su sasvim različite priče. Potraži po forumu jer je sigurno bilo uputstvo kako se neki port prebacuje sa IPTV u običan lan.
[ zile76 @ 21.08.2015. 15:19 ] @
ok,hvala ,potrazi cu.
Evo i ja ne znam sta ovde da ukucam i kako da promenim da bih otkljucao lan ili port za povezivanje d3goi sa ruterom hg531v1. ak mi se cini da mi nisu ista podesavanja i meniji kao drugih koji imaju isti ruter.Zna li neko ovo da mi namesti?



[Ovu poruku je menjao zile76 dana 21.08.2015. u 19:28 GMT+1]