[ ivanpro @ 10.04.2015. 14:46 ] @
Pozdrav

imam tabelu 1 i tabelu 2, treba da dobijem tabelu 3 (prilog)

Nadam se da sam jasno obrazlozio :)
P.S. nakon toga treba da napravim macro koji ce automatski poslati te fajlove (svi su istom folderu) na email adresu
[ ivanpro @ 10.04.2015. 23:18 ] @
Citat:
ivanpro: Pozdrav

imam tabelu 1 i tabelu 2, treba da dobijem tabelu 3 (prilog)

Nadam se da sam jasno obrazlozio :)
P.S. nakon toga treba da napravim macro koji ce automatski poslati te fajlove (svi su istom folderu) na email adresu


Poz

prvi deo sam uradio pomocu vlookup funkcije, ali mi macro ne ide :(

u prilogu je primer, gde u formi treba dodati kod za CommandButton POSALJI

HVALA
[ Ivek33 @ 11.04.2015. 10:21 ] @
Evo ti kompletne upute sa primjrom kako ja vidim rješenje tvog problema. Jeste da sam se "napisao i napisao" ali vjerujem da postoji jednostavnije rješenje ali eto to je moj način razmišljanja.

- Kako poslati specifične PDF files iz foldera na specifične pridružene e-mail adrese preko MS Outlooka
[ ivanpro @ 11.04.2015. 13:15 ] @
Citat:
Ivek33: Evo ti kompletne upute sa primjrom kako ja vidim rješenje tvog problema. Jeste da sam se "napisao i napisao" ali vjerujem da postoji jednostavnije rješenje ali eto to je moj način razmišljanja.

- Kako poslati specifične PDF files iz foldera na specifične pridružene e-mail adrese preko MS Outlooka


Ivek33
mnogo ti hvala, ali imam sledeci problem (prilog), ne mogu da vidim gde si upisao kod za pokretanje ?
[ ivanpro @ 11.04.2015. 16:53 ] @
Ivek33

Namestio sam... :)

Hvala jos jednom

Pozzz ...
[ ivanpro @ 12.04.2015. 12:08 ] @
Ivek33

ponovo problem jer imam skoro 200 e-mail adresa za slanje
promenio sam range za P i Q kolone, ali kada pokrenem macro i posaljem poruke kodovi mi vrate range na 13 kako je i bilo u tvom primeru
pretpostavljam da jos treba da izmenim i dve linije u Sub VratiFormule() (prilog)

Molim za pomoc

Hvala
[ Ivek33 @ 12.04.2015. 13:18 ] @
Jedan dobronamjeran savjet bez obzira što ja imam dotičnu datoteku.

Ubuduće prakticiraj, kada tražiš pomoć da postaviš dotični primjer "tvoje datoteke/vba code/formula" u samom postu. Izbaciš "tajne podatke" i simuliraš ih kao što si napravio u prvom postu. Na slici se ne može ništa ispravljati niti pisati, zbog postavljenog screenshota i oni koji bi ti htjeli pomoći, odustat će. Trebao si postaviti problematičan VBA macro ovdje.

U VBA si mogao uočiti da si malo pretražio Internet da R13C13 znači Row 13 i Column 13, tj pandam je adresa ćelije M13 jer je stupac M trinaesti po redoslijedu počevši od 'A' stupca
Nakon dobronajmjernih kritika mislim da je ovo rješenje za tebe.

Code:
Sub VratiFormule()
'VBA source IvanC w.ic-ims.com/excel-2013/razno/email-specificni-pdf-iz-excel-popisa.html
'Makro za ponovno postavljanje formula u P i Q stupac
    Range("P2:Q200").Select
    Selection.ClearContents
    Range("Q2").Select
    Selection.FormulaArray = _
        "=IFERROR(INDEX(R4C[-4]:R200C13,SMALL(IF(R4C[-4]:R200C13<>"""",ROW(R4C[-4]:R200C13)-ROW(R4C[-4])+1),ROWS(R4C[-4]:R[3]C13))),"""")"
    Selection.AutoFill Destination:=Range("Q2:Q200"), Type:=xlFillDefault
    Range("Q2:Q200").Select
    Range("P2").Select
    ActiveCell.FormulaR1C1 = "=IFERROR(HYPERLINK(VLOOKUP(RC[1],R5C13:R200C14,2,FALSE)),"""")"
    Range("P2").Select
    Selection.AutoFill Destination:=Range("P2:P200"), Type:=xlFillDefault
    Range("P2:P200").Select
    Range("P1").Select
End Sub


BTW: Vodi računa da jedan navodnik (") u klasičnoj formuli u VBA kodu se piše kao dva navodnika (""). Ali samo isključivo unutar formule

Nadam se da sada neće biti problema
[ ivanpro @ 12.04.2015. 15:10 ] @
Hvala Ivek33,

prihvatam tvoje savete, ali VBA code nisam postavljao jer vec postoji u prethodnom tvom odgovoru koji si mi poslao.

Sto se tice R13C13, pokusavao sam sa R200C200 i R13C200 ... ovo kako treba mi nije palo napamet :)

Jos jednom HVALA