[ Crazy Mix @ 29.03.2004. 19:47 ] @
Da li iko ima neku Delphi6 komponentu ili neki programchic koji bi mogao (kao Resource Hacker) da promeni ikonicu EXE fajla, samo silent (znaci iz mog programa bih menjao)???
[ Crazy Mix @ 01.04.2004. 20:45 ] @
Evo uspeo sam, i to sa ResourceHacker-om:
Prvo skinite RH, valjda sa http://rpi.net.au/~ajohnson/resourcehacker
ako nije, idite na http://www.google.com/ pa trazite.

Pokrenite ResourceHacker sa ovim parametrima:
ResHacker.exe -addoverwrite fajl_za_menjanje_ikonice.exe, novi_fajl.exe, ikonica.ico, icon,mainicon,2074

primer:
ResHacker.exe -addoverwrite c:\test.exe, C:\test2.exe, c:\koja.ico, icon,mainicon,2074

Mozda mogu stari i noovi EXE da budu isti, nisam probao!!!
[ rilax @ 03.04.2004. 15:09 ] @
promeni ikonicu u Project->Options, tj glavnu ikonu aplikacije i ona ce se videti kao ikona exe fajla

Ako hoces da ti doticni fajl i aplikacija imaju razlicite ikone, dodaj u OnCreate even glavne forme da ucita u application.icon neku drugu ikonu koju ces sacuvati kao resurs u exe fajlu ili u neko TImage objektu. Ako napravis reurs sa vise ikona i ubaci ga u exe kod - direktiva {$R} i moci ces da menjas ikonu exe fajla iz explorera - desni klik pa Properties->Change Icon

Je sam li ti pomogao ili ti treba nesto drugo?
[ Crazy Mix @ 03.04.2004. 20:28 ] @
Ma bez delphija, da moj prog. menja ikonu drugom exe-u. Ova UpdateResource bre mnogo komplikovana, ali preko ResHack-a radi!
[ rilax @ 04.04.2004. 00:32 ] @
Citat:
Crazy Mix:
Ma bez delphija, da moj prog. menja ikonu drugom exe-u. Ova UpdateResource bre mnogo komplikovana, ali preko ResHack-a radi!

Sorry...
Nisam razumeo sta hoces....
[ reiser @ 04.04.2004. 12:30 ] @
Ako sam dobro razumeo, moras da dostavis i resource hacker uz program ako hoces menjanje ikone iz programa ??
[ cedomir @ 04.04.2004. 14:28 ] @
Nisi dobro razumeo, ResHack menja fajl i ti ga izmenjenog saljes dalje....

Svako dobro
[ Crazy Mix @ 04.04.2004. 14:56 ] @
Jeste dobro razumeo. Posto moj prog menja ikonu EXE-a u runtime-u. Ali nije problem, upx ga smanjio na ~200kb...