[ nikitaGradov @ 23.04.2015. 08:02 ] @
Ovo pitanje se odnosi na spor prikaz crystal viewer reporta, koji se prikazuje iz VB .Net 2012 aplikacije, a ima > 1100 strana.

Aplikacija prikaze report (relativno brzo) i ako kliknem na poslednju stranu, pojavljuje se , da ga tako nazovem, 'trceci' kursor, aplikacija se 'zaledi' (hang out), sto je za korisnika jako neprijatno.
Ako kliknem na poslednju stranicu, potrebno je oko pola sata (30 minuta) da se ista prikaze.

Pitanje: da li mogu, i kako, da u samom report-u setujem da se prvo ucitaju svi ipodaci, pa tek onda prikazu (ocigledno, se prvo prikazuju pa onda ucitavaju -> jer, kad prodje pomenutih pola sata, prikaz bilo koje stranice je 'trenutan' - ocigledno ih je crystal report sve ucitao u memoriju).

U jednoj temi (na ES) sam naisao na predlog da se iskljuci polje 'total page count' u samom reportu - da li je to rjesenje ?

Nadam se da sam jasan ...

Hvala unaprijed svima koji se jave ...
[ nikitaGradov @ 23.04.2015. 12:33 ] @
Evo jos par detalja:

1. u staroj verziji aplikacije (pisanoj u VB6), koristi se CR9 -> pomenuti report (sa > 1100 stranica) radi tako da mu treba desetak sekundi za prikaz reporta, a klikom na bilo koji item u reportu, prikaz je trenutan,

2. u novoj verziji aplikacije (VB .Net), koristi se CR11 -> isti report se prikazuje (mozda) jos i brze, ali klik na bilo koji item u reportu izaziva (poveliki) delay u prikazu detalja tog item-a. I jos nesto, sto je item 'dalji' od prvog (u prikazu) , to je vrijeme neophodno za prikaz podatakak tog item-a vece. Konkretno, klik na poslednji item izaziva delay od 27 minuta za prikaz (poslije cega je prikaz svih prethodnih item-a, maltene, trenutan, kao da je CR11 izvrsio kesiranje svih item-a u memoriji). Kao sto sam vec napisao u tacki 1., u CR9, prikaz je trenutan, nezavisno od pozicije item-a ...

Da li je nesto vezano sa podesavanjima samog CR11 ?