[ notebookFun @ 24.04.2015. 16:44 ] @
Imam problem sa elektronikom kljuca, pa sam odlucio da u dijelu elektronika postavim ovo pitanje.

Prije sedam dana mi se desilo da ne mogu da startujem auto (RENAULT CLIO II 2001 god), blinka mi lampica od imobilajzera. Poslije nekoliko pokusaja izvadio sam elektroniku iz kljuca i vratio je ponovo u kljuc i uspjeo sam da upalim auto, tako sam 3 dana palio bez problema. Poslije 3 dana auto nisam vise nikako mogao upaliti.

Odnjeo sam kljuc kolegi elektronicaru da pogleda i da mi zalemi dugme na kljucu koje je bilo malo razlemljeno. Pogledao mi je kljuc i na mikroskopu je primjetio da je zavojnica ostecena i da on misli da je to problem jer se ne salje kod magnetnom indukcijom do brave.

Interesuje me gdje mogu u Novom Sadu naci ovu zavojnicu sa slike i kako mogu biti siguran da je problem do nje, je l' se ona moze omski ispititati i koliko oma trebam dobiti????

Molim vas ljudi pomozite ne mogu auto da vozim vec 3 dana :(
[ emiSAr @ 24.04.2015. 21:15 ] @
Pitanje je vise za podforum radio tehnike. Zakljucak izvodim na osnovu Opelovog kljuca gdje je taj dio zaliven u plastiku i ne vide se komponente i nezavisan je
od ostale elektronike koja daljinski otkljucava i zakljucava bravu na vratima. Radi se o oscilatornom kolu, pasivnom i po frekvenciji se razlikuje od vozila
do vozila. Kad se to pasivno kolo priblizi bravi za paljenje, davanje kontakta, oduzme energiju slabasnom predajniku koji blokira paljenje. Predajnik je smjesten
Bog sami zna gdje, a petlja koja predstavlja antenu je oko mehanicke brave.
Ima li u NS ovlasteni Reno servis, jedino njih da upitas da li na osnovu podataka o vozilu, broj sasije, da naprave-dobave adekvatan kljuc. Tim prelemljivanjem
najvjerovatnije osteceno oscilatorno kolo, da li zavojnica, da li kapacitet, a za svako vozilo frekvencija je razlicita i vrlo precizno podesena.-

pOz
[ zica49 @ 24.04.2015. 21:20 ] @
Isklucis imobilizer i vozi Misko :)
[ notebookFun @ 24.04.2015. 21:30 ] @
@emiSAr
Kolega je vrlo preciza i prelemio je samo taster za otkljucavanje i zakljucavanje, nije dirao zavojnicu. Koliko znam na ovom mom kljucu kod se krije u U9280M chip-u. Radije bih kupio novu elektroniku pa prebacio taj chip na nju.

Ovlasceni servisi deru a novi kljuc bi sigurno izasao kod njih oko 150e.

@zica49 to bih najradije uradio, ali ne znam kako, da li moze uz pomoc dijagnostike da se ugasi ili mora fizicki u kolu da se skine?
[ bojanst @ 25.04.2015. 12:55 ] @
Nemoj zezati da deru, pa samim tim i drze monopol.
Mislim da ti niko nece reci pravo rijesenje i cak onaj ko zna.
Sjecam se situacije u jednoj firmi koja se bavila ugradnjom auto alarma, kad su likovi uzurpirali kljuc za neki BMW...
morali su platiti slep sluzbu da prevezu auto do Sarajeva, nije bilo drugog nacina...
Nazalost, moraces se obratiti ovlastenom servisu, koliko god ti bilo zao 150 eur.
[ notebookFun @ 25.04.2015. 14:07 ] @
Sve se moze kad odnesete pravom majstoru koji ima dobru opremu.
Danas sam odnjeo kljuc u kljucarsku radnju BEG NS. Skrenuo sam mu paznju da mi je kolega elektronicar rekao da je zavojnica u prekidu i covjek je promjenio zavojnicu ucitao dva koda kljuca i PIN.
Sve je to namjestio za 5 minuta i naplatio 20€, kodove mi je napisao na papir. Takodje mi je predlozio da mi napravi novi kljuc za paljenje ali bez daljinskog zakljucavanja za 30€, sto cu u skorije vrijeme i napraviti.

Eto danas imam razlog da budem sretan :)
[ vladd @ 25.04.2015. 14:09 ] @
Zasto bi menjao cip ako je zavojnica neispravna?

Promeni zavojnicu.
[ leema @ 30.04.2018. 20:54 ] @
Citat:
notebookFun:
Imam problem sa elektronikom kljuca, pa sam odlucio da u dijelu elektronika postavim ovo pitanje.

Prije sedam dana mi se desilo da ne mogu da startujem auto (RENAULT CLIO II 2001 god), blinka mi lampica od imobilajzera. Poslije nekoliko pokusaja izvadio sam elektroniku iz kljuca i vratio je ponovo u kljuc i uspjeo sam da upalim auto, tako sam 3 dana palio bez problema. Poslije 3 dana auto nisam vise nikako mogao upaliti.

Odnjeo sam kljuc kolegi elektronicaru da pogleda i da mi zalemi dugme na kljucu koje je bilo malo razlemljeno. Pogledao mi je kljuc i na mikroskopu je primjetio da je zavojnica ostecena i da on misli da je to problem jer se ne salje kod magnetnom indukcijom do brave.

Interesuje me gdje mogu u Novom Sadu naci ovu zavojnicu sa slike i kako mogu biti siguran da je problem do nje, je l' se ona moze omski ispititati i koliko oma trebam dobiti????

Molim vas ljudi pomozite ne mogu auto da vozim vec 3 dana



Jel si uspeo rešiti problem, dali je bilo ipak bila zavojnica u pitanju ili nešto drugo. I meni se desilo baš isti problem, i ja sam izvadio elektroniku i mislio popravio tako ,da posle nekoliko dana nemogu uopste da upalim. Sad mi lampica uopste ne treperi, kad je ranije treperela nekako bi i uspeo da upalim posle nekog vremene. Ja sam proverio moju zavojnicu unimerom, ok je izgledala. Hajde molim te napiši kako si i dali si uspeo popraviti, tenx unapred
[ Smartowi @ 30.04.2018. 21:07 ] @
Kupi drugi ključ i nosi kod dobrog ključara da ti ubaci kod sa tvog ključa,ta "zavojnica" je ustvari deo koji je farički uradjen veoma specifično i njegovom zamenom ćeš upropastiti ključ. Nosi negde da odleme integralno kolo sa ključa i isčitaju kod koji će ubaciti u drugi ključ,to je jedini način. Inače prijemnik se nalazi ispred svetla u plafonu auta.