[ Digit @ 28.04.2015. 06:07 ] @
Imam neki stari Garmin "nuvi 205":
Code:
https://buy.garmin.com/en-US/US/on-the-road/discontinued/nuvi-205/prod13429.html

Uredjaj je stajao jedno par godina nekoriscen, a ja bi uskoro trebalo da odem za Nemacku kod devojke i tamo da se zadrzim duze pa sam planirao da ga osposobim i ponesem sa sobom posto trenutno nisam u mogucnosti da kupim novi uredjaj.
E sad unutra je bila kartica od 2gb sto je njemu bilo pre sasvim dovoljno medjutim danas je karta evrope skoro 4gb. Negde sam procitao na ovom forumu da bi trebalo da apdejtujem softver da bi mogao da prepoznao vece kartice sto sam i uradio i trenutno je na verziji 7.60. Kupio sam karticu od 8gb i sve je on to prepoznao i sto se toga tice sve je ok. Ubacena je mapa "Garmin City Navigator Europe NT 2015.40" i sve radi savrseno, medjutim primetio sam da nedostaju neka nasa latinicna slova. Nemaju kvacice na ulicama takodje i u imenima Nemackih ulica nedostaje slovo ß i umesto njega su dva slova "ss" sto je inace gramaticki ispravno kad je u pitanju Nemacka ali ulice se jednostavno tako ne zovu. NPR. umesto Nelkenstraße pise Nelkenstrasse na mapi kad je Nemacka u pitanju a kod nas umesto Antifašističke Borbe pise Antifastisticke Borbe. Cackao sam po meniju svasta i nikako to ne mogu da namestim iako su mi sve te kvacice i sva Nemacka slova ponudjena u meniju prilikom ukucavanja ulice, na samoj mapi ih nema.
[ bakara @ 28.04.2015. 09:55 ] @
Pa osisana latinica je opsteprihvacena i skoro zvanicno pismo, tako da ja ne vidim u cemu je problem