[ fanfon @ 28.04.2015. 08:40 ] @
Na serveru su svi podaci na razmeni zaraženi nekim virusom koji je kriptovao fajlove tako da su beskorisni. Ne mogu se otvoriti u čitljivom formatu ako se preimenuje ekstenzija. Da li neko zna o čemu se radi? Ekstenzija je TTIZNVD File (.ttiznvd)

[ Miroslav Jeftić @ 28.04.2015. 12:03 ] @
Ako je virus kriptovao fajlove, onda od njih nema ništa, najbolje vidi da vratiš iz bekapa.
[ fanfon @ 28.04.2015. 13:10 ] @
To bi bilo lepo da neki genije nije iskljucio system restore za te fajlove i da ne radi bekap razmene
[ yolja624 @ 28.04.2015. 17:04 ] @
E onda se opusteno pozdravi sa tim fajlovima. Masa ljudi je naletila u zadnje vrijeme! E bas je navalio taj cryptolocker.
Uzgred jesi li imao kakav AV?
[ fanfon @ 28.04.2015. 17:53 ] @
Na svim računarima na mreži postoji antivirus koji se redovno ažurira, ali pitanje je da li je on dovoljan da spreči ovakve slučajeve. Nema nikakve kontrole ko šta unosi u računare. Svako može preko usb stika ili dvd-a da unese šta hoće. To je najveći problem, ali ovakav virus je prvi slučaj gde je nastao veći gubitak podataka.
[ Aleksandar Đokić @ 28.04.2015. 20:13 ] @
A jel radi mozda ovo

http://www.bleepingcomputer.co...e-for-victims-of-cryptolocker/

http://www.zdnet.com/article/f...-keys-to-cryptolocker-victims/
?



[ SlobaBgd @ 28.04.2015. 22:45 ] @
To važi za staru verziju, Cryptolocker. Sada su aktuelne nove verzje, CTB Locker/Critroni; SynoLocker; TorrentLocker/CryptoLocker Copycat; CryptoWall 2.0; CoinVault; KeyBTC; Axcrypt, KEYHolder; Operation Global III; OphionLocker; BUYUNLOCKCODE; PClock; CryptoWall 3.0; CryptoTorLocker2015 i CryptoFortress.
[ tox master @ 02.05.2015. 13:53 ] @
Isti slucaj imam u firmi na jednom racunaru.
U pitanju je Criptolocker,velika vecina fajlova je preimenovana i na c i na d particiji.
Na racunaru je bio nod32 doduse neapdejtovan nekoliko meseci.E sad za racunar sam resio da mu odradim full format obe particije,novi sistem a fajlova je bilo podosta koji su potrebni ali kako se kaze "koga nema bez njega se moze".Vecu mi brigu zadaje to sto na istoj mrezi ima jos nekoliko racunara i jedan server na kome je 2008 i koji jos priotom nema nikakav antivirus a na serveru se vrti knjigovodstveni program koji doduse ima bekap na eksterni disk koji je fizicki spojen na taj isti server pa tako da to i nije neka zastita od ovakvih napasti.
Problem sa virusom se desio u petak i taj racunar sam odmah otkacio sa mreze i za sada svi ostali rade normalno ali mi je malo frka da li je mogao preko mreze da se prosiri na ostale racunare?
Ima li ko iskustva da li se ovaj virus siri preko mreze,da nema kakav period "inkubacije" pa da se ne primeti odmah ako je racunar vec zarazen?
I na kraju krajeva kako se zastititi ubuduce?