[ srdjanorl @ 01.05.2015. 20:22 ] @
Najjevtiniji a najbolji set top box
Da li postoji tako nesto!!!!!!!
[ zilenk @ 02.05.2015. 09:12 ] @
Ne postoji.
[ Java Beograd @ 02.05.2015. 09:34 ] @
Da si bar "tražio najbolji odnos cena/kvalitet", ili možda "najbolji u nekoj cenovnoj kategoriji"

Ali ti ga pretera brate. Najbolji a najjeftiniji. To ima samo kod automobila.
[ Zeusplus @ 02.05.2015. 10:11 ] @
Upravo tako da si tražio od ovih što su u cenovnom rangu do 4000din koji je najbolji pa da ti predložimo, ovako to je nemoguće.
[ madcama @ 02.05.2015. 19:48 ] @
Ja sam juče babi montirao Tv Star i odličan je. Bar za nekog ko neće pregršt funkcija.
[ NenadS @ 03.05.2015. 09:50 ] @
Ja sam licno prezadovoljan Horizons A115 modelom koji se moze naci za oko 3500.

STRONG - SRT 8201 je takodje odlican ali je on skuplji za skoro 1000 dinara.

Probao sam i dosta drugih modela, net 500, spell (prva serija uzas, trenutna serija odlicna), bear (uzas) i jos par modela.

Postoji velika razlika u jacini signala koji uredjaji pokazuju ali i u radu, neki povremeno prekidaju, neki traje bas jak signal, tako da sam sa prva dva modela svuda imao odlicne rezultate. Postoji i Horizons S model koji je jeftiniji za oko 600 dinara (nema display) i mozda ima za nijansu slabiji prijem.

Pozz
[ Miladinovic @ 03.05.2015. 09:55 ] @
Upoređivanje jačine signala na različitim risiverima iz OSD-a nema smisla. Ne znači da ako Strong pokazuje 89% a Horizon 60% da je Strong bolji! Stvar je samo u implementaciji skale, jedina uporedni pokazatelj bi bio smanjivanje jačine signala do praga prijema i videti koji će od njih najviše zadržati sliku.

U praksi se isto dobro pokazao tjuner MXL608 ili MXL603. Dakle, Synaps Bit2,Crypton Box 301,Tesla Box 601,Xwave Digital ONE v2, itd.

[ NenadS @ 03.05.2015. 10:01 ] @
@Miladinovic

Naravno da sam prikaz jacine ne znaci nista ali se u praksi pokazalo da na mestima gde bear ili net nemaju nikakav prijem, strong i horizons rade bez problema, a to je za mene sasvim dovoljan dokaz o kvalitetu uredjaja + nema povremenom seckanja slike i uredjaji se ne greju kao neki drugi.
[ bojan_sm @ 04.05.2015. 09:12 ] @
Da li postoji uređaj koji prima signal T2 i T (blizu smo HR) ali da ima izlaz za običan koaksijalni kabl? Pošto moji koriste stari Ei Niš tv. Koliko sam razumeo sa RF modulatorom? Da li je to dovoljno?
Hvala unapred
[ calexx @ 04.05.2015. 10:04 ] @
Negde sam pročitao da su T2 unazad kompatibilni i da bi trebalo da mogu da primaju i T ... ali bi to morao neko da potvrdi. Postoji nekoliko T2 prijemnika sa RF modulatorom, mada bi trebalo da se dobro proveri da nije samo protočni RF, često umeju da zamaskiraju opis.
[ miroo @ 04.05.2015. 14:15 ] @
Citat:
bojan_sm: Da li postoji uređaj koji prima signal T2 i T (blizu smo HR) ali da ima izlaz za običan koaksijalni kabl? Pošto moji koriste stari Ei Niš tv. Koliko sam razumeo sa RF modulatorom? Da li je to dovoljno?
Hvala unapred
:-)
SetTop Box Digitalni Risiver HORIZONS S RF, DVB-T2 Prijemnik, USB, HDMI, RF Modulator
[ bojan_sm @ 04.05.2015. 20:54 ] @
Hvala miroo,
Sad sam čitao da podržava i T2 i T u komentrima nekih kupaca i da može na stare CRT tv prijemnike.
Kupiću ga roditeljima, pa ću javiti kako se pokazao u praksi.
Hvala.
[ glackop @ 05.05.2015. 00:27 ] @
Mene ponajvise zanima zasto se koristi glupi po meni bez veze naziv SET TOP BOX?Ne asocira me na nista tako da sam se obrukao u prodavnici dok sam ga pogodio i izgovorio.
[ freeland @ 05.05.2015. 10:43 ] @
Bolje da su stavili SETUP BOX ;)
[ pctel @ 05.05.2015. 10:56 ] @
Pa kako ti nije jasno - SET TOP BOX = postaviti na vrh kutije tj. televizora :-)
[ pisac @ 05.05.2015. 14:43 ] @
Ne bih rekao. Mislim da je "kutija za stavljanje na vrh".

U svakom slučaju ja ga nisam kupio a verovatno ni neću. Prikačiću se ilegalno na kablovsku, to mi je jeftinije.
[ brankoivic @ 05.05.2015. 16:42 ] @
Uspeo sam da isprobam četiri set top boksa u različitim cenovnim rangovima.
Kada je u pitanju SAMO prijem DVB T2 i DVB T signala od jeftinijih ( do 3000 dinara ) se odlično pokazao Crypton Box 301.
Idealan spoj i kao prijemnik i za reprodukciju multimedijalnih sadržaja,zatim kada su u pitanju prijem,izrada,grejanje i kvalitet daljinskog upravljača po meni predstavlja Xwave Digital One i mišljenja sam da je on u tom cenovnom rangu ( 3.500 do 4.000 dinara ) najbolji izbor.
[ krgo @ 05.05.2015. 19:10 ] @
Ja uzeo Horizons a115 jer jedini od ovih jeftinijih ima činčeve u izlazu. Odlično radi, USB pušta sve osim mp3. Za razliku od ostalih, na kutiji pišu i detalji o hardveru unutra. Kad bih birao po kvalitetu svakako neki Amiko model.
[ crni73 @ 11.05.2015. 20:56 ] @
Moja velika preporuka za uređaj Crypton box 301... Najjeftiniji sa čipovima iz prošle godine i odlično se pokazao za desetak dana testiranja koliko je kod mene... A kroz ruke su mi prošli razni modeli (najmanje desetak različitih modela).
Da ne prepisujem ovde ... Možete pročitati moju mini recenziju na ovom linku ...

Crypton box 301
[ ssi @ 23.05.2015. 00:17 ] @
Citat:
pisac:
Ne bih rekao. Mislim da je "kutija za stavljanje na vrh".

U svakom slučaju ja ga nisam kupio a verovatno ni neću. Prikačiću se ilegalno na kablovsku, to mi je jeftinije.



Mislim da je to kradja i krivicno delo.
[ bojan_sm @ 23.05.2015. 11:03 ] @
Dakle, kupio sam Horizons S rf. Radi sasvim ok, televizor je krš, ali hvatami sve srpske kanale sa Avale i Čota, i dosta drugih signala.
Prvo imamo kodirane siganale: CNN, National Geographic, HBO... Uopšte ne znam kako njih hvatamo? Piše samo kodirano.
Drugo, što me više nervira, imamo silne hrvatske kanale: Osječka, Hrt 3, RTL 2, Stv (neki lokalni)... Međutim nema kvalitetnijih: Hrt 1, Hrt 2, Nova i RTL? Kakva podešavanja treba da se urade?
[ bakara @ 24.05.2015. 22:15 ] @
Postoji li set top box sa DVB-C tunerom?

Guglam vec pola sata i niko ne spominje pored DVB-T2 tunera da ima i DVB-C
[ pisac @ 24.05.2015. 23:12 ] @
Neko je bre pominjao na forumu, čini mi se. Meni bi više trebao sa DVB-S nego C, tako da u listanju kanala budu integrisani satelitski i zemaljski kanali, prilično me nervira kad listam kanale što stalno skačem sa zemlje na nebo i nazad, odnosno sa daljinskog na daljinski.

A dva DVB-T2 tjunera, jedan DVB-S i eventualno taj DVB-C (ako neko emituje kod nas na kablu u tome) bi bili idealni. Onda bih mogao da priključim i kablovsku na jedan DVB-T2, i antenu na drugi DVB-T2, i satelit na DVB-S.

Pa još ako snima programe na HD/USB i ima neki plejer koječega, eto zgodne spravice za koju se i isplati dati pare konzumerističkim krvopijama.
[ bakara @ 24.05.2015. 23:15 ] @
Ovo je potrebno za TV koji ima digitalne kablovske kanale a ne za bedne kanale u digitalnom etru.
[ pisac @ 24.05.2015. 23:18 ] @
A odaj mi tajnu koji to kablovski provajder emituje DVB-C? I zar mu nije lakše da emituje DVB-T2 pošto za to svi (će da) imaju risiver. Jedino ako ovi prave dvogodišnje ugovorne obaveze pa daju risiver uz ugovor.
[ bakara @ 24.05.2015. 23:40 ] @
Odakle ti ideja da svi imaju DVB-T2 prijemnike?

Ja cak recimo nikoga ni ne poznajem ko ima dvbt2 prijemnik niti ikoga ko planira njegovu nabavku.

A gotovo svi kablovski operateri pored analognih nude i digitalne kanale za koji je potreban dvbc tjuner.
[ hotchimney @ 25.05.2015. 00:14 ] @
^pisac

To što tražiš naziva se "combo".

Ako si u Beogradu prošetaj kroz Balkansku.
[ crni73 @ 25.05.2015. 00:43 ] @
Kao prvo u vezi DVB-C i T2 u istom uređaju... Kod nas je dostupan uređaj Amiko mini HD T2/C.
Kao drugo u vezi toga ko emituje DVB-C... Na primer... Kopernikus paralelno sa anlognom kablovskom emituje besplatno i digitalnu kablovsku (DVB-C) i trenutno je u Pomoravskim gradovima dostupno 120 kanala. I ne mešajte DVB-T2 i DVB-C. To nije isto. DVB-T2 standard je namenjen za emitovanje preko predajnika, a DVB-C preko kabla.
[ pisac @ 25.05.2015. 01:22 ] @
Pa i analogno je namenjeno za antenu pa ga emituju na kablu. Što ne bi tako mogli i sa T2?


Sve u svemu, koji fantazija uređaj ima A,T(2),C,S(2) u sebi, i još da snima i pušta preko mreže na HD pa da odmah pljunem lovu. Može i LCD sa takvim sposobnostima, još bolje.
[ madmax-wifi @ 25.05.2015. 06:54 ] @
Citat:
pisac:
A odaj mi tajnu koji to kablovski provajder emituje DVB-C? I zar mu nije lakše da emituje DVB-T2 pošto za to svi (će da) imaju risiver. Jedino ako ovi prave dvogodišnje ugovorne obaveze pa daju risiver uz ugovor.

PTT KDS
Risiver ne moze ni da se kupi ni da se dobije, moze samo da se iznajmi.

[Ovu poruku je menjao madmax-wifi dana 25.05.2015. u 08:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao madmax-wifi dana 25.05.2015. u 08:30 GMT+1]
[ calexx @ 25.05.2015. 08:18 ] @
Pa sada valjda svi kablovski emituju DVB-C, čak je i SBB pustio ~16 slobodnih a do skoro je imao samo par. Prvi put čujem ideju da kablovski operateri puste signal kroz etar a i da je analogni namenjen prijemu preko antene. Valjda je jasno da i analogni i digitalni mogu i preko antene i preko kabla.
[ Java Beograd @ 25.05.2015. 08:21 ] @
Citat:
pisac:Sve u svemu, koji fantazija uređaj ima A,T(2),C,S(2) u sebi, i još da snima i pušta preko mreže na HD pa da odmah pljunem lovu. Može i LCD sa takvim sposobnostima, još bolje.
Nema. To je bilo samo u Brozovo vreme SFRJ. Sad više nema.
[ niceness @ 25.05.2015. 08:48 ] @
Citat:
pisac: Pa i analogno je namenjeno za antenu pa ga emituju na kablu. Što ne bi tako mogli i sa T2?.

Mogli bi, ali nema puno smisla zato što DVB-T/T2 nije predviđen za to već za emitovanje u vazduhu gde ima raznih smetnji, refleksija itd.(a i oprema za emitovanje je skuplja).
Trenutno kablovski operateri koriste DVB-C, a jednog dana možda dođe i DVB-C2.

@madmax-wifi
Nude i CA modul
http://www.postanet.rs/lat/str...gitalna-televizija-CAModul.asp
[ bakara @ 25.05.2015. 10:31 ] @
Citat:
pisac:
Sve u svemu, koji fantazija uređaj ima A,T(2),C,S(2) u sebi, i još da snima i pušta preko mreže na HD pa da odmah pljunem lovu. Može i LCD sa takvim sposobnostima, još bolje.

Pa ovi noviji LCD televizori uglavnom svi vec imaju to o cemu pricas.
U ostalom tebi sasvim sigurno i ne trebaju svi standardi vec ako vec imas kabl treba ti samo DVB-C i to pustanje i snimanje preko mreze koje pominjes i koje danas ima svaki malo bolji TV.
Slabo nesto pratis tehniku
[ mrIronMan @ 25.05.2015. 10:49 ] @
Pisac sacekaj 5 godina da padne cena televizora pa onda kupi sto da das "ogromne" pare i da izgubis svakodnevni rengen kod kuce ?
To je onaj isti pisac koji je u drugoj temi blatio digitalizaciju i govorio kako je to nepotrebno i da treba da sacekamo dok ne stigne nova tehnologija pa da mi onda uvedemo ovu koja ce tada biti stara i govorio kako nema para da kupi televizor vec koristi onaj sa katodnom cevi i koji je jos govorio da mu ne treba hd rezolucija i da su mu dovoljna dva programa a sada je spreman da zarad mogucnosti kupi nov televizor koji je vec pristupacan.
[ zilenk @ 25.05.2015. 11:07 ] @
Citat:
mrIronMan
To je onaj isti pisac koji je u drugoj temi blatio digitalizaciju

Molim te, ovog @uz vetar, ne prizivaj i ne draži, ako krene nahebali smo i u ovoj temi.
[ ssi @ 25.05.2015. 12:24 ] @
Citat:
pisac:
Pa i analogno je namenjeno za antenu pa ga emituju na kablu. Što ne bi tako mogli i sa T2?


Sve u svemu, koji fantazija uređaj ima A,T(2),C,S(2) u sebi, i još da snima i pušta preko mreže na HD pa da odmah pljunem lovu. Može i LCD sa takvim sposobnostima, još bolje.


Ako uzmes kablovsku (SBB) dobices:

- odredjen broj kanala preko analogne TV ( ne treba STB), naravno broj kanala se polako smanjuje.

- gore pomenute kanale + jos neke kroz DVB-C. Za ovo ti treba STB koji se DOBIJA OD PROVAJDERA. To inace sbb zove D3

i to je to.

A zasto ne moze i vodovod kroz kablovsku... pa pitaj provajdere. Dobices odgovor:

- zato sto tako mi hocemo, a ti uzmi ili ostavi.

To bi trebalo da resi tvoje dileme.
[ bakara @ 25.05.2015. 12:57 ] @
Ne verujem da ima neki operater koji ne nudi digitalne kanale, nego niko meni da odgovori na pitanje:
Citat:
bakara:
Postoji li set top box sa DVB-C tunerom?

Guglam vec pola sata i niko ne spominje pored DVB-T2 tunera da ima i DVB-C

[ calexx @ 25.05.2015. 13:05 ] @
Pa kad ne čitaš odgovore, sa posebnim osvrtom na ovaj. :)
[ hotchimney @ 25.05.2015. 13:06 ] @
Citat:
mrIronMan:

sacekaj 5 godina da padne cena televizora pa onda kupi sto da das "ogromne" pare i da izgubis svakodnevni rengen kod kuce ?

Znaš nekog ko je ozračen?

To jedno, a drugo,

šta da žuri sa kupovinom
kad će za 2-3 godine
stići "direktiva iz Evropske Unije"
da se prelazi na Full HD.

Sve ovo što se sada kupuje biće pobacano
na smeće jer neće moći da radi.

Tako, odluka da se malo razmisli pre kupovine
uopšte nije loš potez.
[ calexx @ 25.05.2015. 13:13 ] @
Čudno da se ti zaletiš a prethodno ne prelistaš internet. Ovi prijemnici su valjda svi Full HD pa prema tome ... čekaj ti direktivu nekog CK ili eventualno da se vrate oni koji su nekada izabrali T2 pa da vidiš da li će da predlože nešto novo.
[ hotchimney @ 25.05.2015. 13:18 ] @
To su "digitalni" prijemnici a ne Full HD.
Dokaz: nalepnica "digital Tv".

Nije isključeno da medju njima ima po neki Full HD,
ali u skladu sa standardima usvojenim
po "direktivama Evropske Unije"
srbijanski Centralni Komitet
po Srbiji valja prijemnike koji nemaju obavezu da budu Full HD.


[ ssi @ 25.05.2015. 13:21 ] @
Citat:
hotchimney: To su "digitalni" prijemnici a ne Full HD.
Dokaz: nalepnica "digital Tv".

Nije isključeno da medju njima ima po neki Full HD,
ali u skladu sa standardima usvojenim
po "direktivama Evropske Unije"
srbijanski Centralni Komitet
po Srbiji valja prijemnike koji nemaju obavezu da budu Full HD.


Cisto da te razocaram, imam jedan 720p TV priljucen na Set-top box koj je "full HD" (svi su inace full HD).

I to po direktivama EU radi kako treba.
[ deedee5 @ 25.05.2015. 13:27 ] @
Citat:
pisac:
Neko je bre pominjao na forumu, čini mi se. Meni bi više trebao sa DVB-S nego C, tako da u listanju kanala budu integrisani satelitski i zemaljski kanali, prilično me nervira kad listam kanale što stalno skačem sa zemlje na nebo i nazad, odnosno sa daljinskog na daljinski.

A dva DVB-T2 tjunera, jedan DVB-S i eventualno taj DVB-C (ako neko emituje kod nas na kablu u tome) bi bili idealni. Onda bih mogao da priključim i kablovsku na jedan DVB-T2, i antenu na drugi DVB-T2, i satelit na DVB-S.

Pa još ako snima programe na HD/USB i ima neki plejer koječega, eto zgodne spravice za koju se i isplati dati pare konzumerističkim krvopijama.


MediaMarkt Nemačka, verovatno ima i u Madjarskoj - ako kod nas ne možeš da nadješ...

TELESTAR TD 2525 HD Combo-Receiver für Sat und DVB-T2
[ hotchimney @ 25.05.2015. 13:39 ] @
Citat:
ssi:

Cisto da te razocaram, imam jedan 720p TV priljucen na Set-top box koj je "full HD" (svi su inace full HD).

Zašto bi se neko razočarao ako ti imaš "Full HD"?

Ja samo konstatujem da usvojeni srbijanski standard ne garantuje Full HD.

I nisam napisao direktiva
već "direktiva".
[ bakara @ 25.05.2015. 14:30 ] @
Citat:
calexx:
Pa kad ne čitaš odgovore, sa posebnim osvrtom na ovaj. :)

U pravu si, prevideo sam Amiko mini HD T2/C...mada, nadao sam se nekom jeftinijem :)

Inace svi STB koje sam gledao podrzavaju 1080p
[ calexx @ 25.05.2015. 15:51 ] @
Citat:
deedee5: MediaMarkt Nemačka, verovatno ima i u Madjarskoj - ako kod nas ne možeš da nadješ...

[url=http://www.mediamarkt.de/mcs/product/_TELESTAR-TD-2525-HD-Combo-Receiver-für-Sat-und-DVB-T,48353,460737,1592665.html?langId=-3]TELESTAR TD 2525 HD Combo-Receiver für Sat und DVB-T2[/url]
Ma ajde, pa zar švabe da kupuju T2 pa još 129€ .... ala će tamo da se bune po forumima ovi koji imaju T pa sad moraju da kupuju i T2.

Inače, za one malo tehnološki zaostale, HD i digitalni standardi nemaju veze jedno s drugim a mislim da su svi T2 koji se ovde nude i T2 i Full HD pa će reakcija reakcionara u nekoj budućnosti da izostane. Ma neće, samo se tešim, smisliće oni već nešto.
[ hotchimney @ 25.05.2015. 16:18 ] @
Piše i na tarabi...
Kinez će ti napisati šta hoćeš.

Da li je neko u praksi na srbijanskom signalu proverio i uverio se da poseduje baš baš Full HD T2 prijemnik?
I kako?

[ calexx @ 25.05.2015. 16:23 ] @
Ja nemam ni televizor a kamoli T2 ali nije nikakav problem da se pusti RTS HD i vidi kakav je signal. Ako sam dobro razumeo ovu reč srbijanski jer baš i ne znam šta znači.
[ hotchimney @ 25.05.2015. 17:22 ] @
Pa tad kad RTS pusti HD videćemo.

U medjuvremenu "srbijanski" potraži u Vukovim zapisaima.

[ bakara @ 25.05.2015. 17:32 ] @
Citat:
hotchimney:
Piše i na tarabi...
Kinez će ti napisati šta hoćeš.

Da li je neko u praksi na srbijanskom signalu proverio i uverio se da poseduje baš baš Full HD T2 prijemnik?
I kako?



Aj definisi sta znaci to "bas bas full HD"?

Posto evo na sajtu tehnomanije, za najjeftiniji STB
http://www.tehnomanija.rs/set-...gitalni-prijemnik-dtv-202.html

Lepo stoji: Full HD kompatibilan

A i za ostale koje sam gledao stoji 1080p rezolucija, nije to odavno nikakvo cudo, tako da ne razumem cemu neverica da li uredjaj podrzava tu rezoluciju?


Citat:
hotchimney:
Pa tad kad RTS pusti HD videćemo.


RTS odavno ima HD
[ HeYoo @ 25.05.2015. 17:58 ] @

Citat:
U medjuvremenu "srbijanski" potraži u Vukovim zapisaima.


Vuk je koristio i pridev srBski ali to je irelevantno u danasnje vreme.

Danas se srBski i srbijanski mahom koristi iz cisto nacionalistickih razloga.
[ hotchimney @ 25.05.2015. 18:23 ] @
^bakara

To kažu ali da li je neko proverio i kako?

Kako znaš da je taj RTS HD zaista Full HD?
[ bakara @ 25.05.2015. 18:57 ] @
Kako to mislis, kako znam?

Kada pustis neki kanal na TV mozes da procitas u kojoj je rezoluciji.
Evo upravo sam hteo da ti slikam da ti pokazem RTS HD i RTS digital alii ne radi ni jedan ni drugi
[ hotchimney @ 25.05.2015. 19:18 ] @
Baš šteta što ne radi.

U medjuvremenu, dok ne proradi, pročitaj šta piše u
"OPŠTI AKT O ŽIGU GARANCIJE „DIGITAL TV“"
Citat:
Takođe, mora da postoji mogućnost ručnog izbora fiksnog formata prikaza za sledeće formate: 1920x1080i@25Hz, 1920x720p@50Hz, 720x576p@25Hz, i opciono: 1920x1080p@25Hz, 1920x1080p@50Hz

Koliko sam uspeo da pronadjem ovo je jedino mesto u tom dokumentu gde se nedvosmisleno pominje format 1920x1080p a što je de fakto Full HD.
Medjutim "Full HD" se ne definiše.
Dakle, format 1920x1080p postoji kao opcija, ali, nije obaveza.

To ostavlja mogućnost manipulacije.
Trgovac ti prodaje "digital Tv" u skladu sa propisima
i neobavezno napominje da je "Full HD"
jer to "Full HD" svaki proizvodjač/prodavac može da definiše za sebe.

Naravno, ukoliko ste vi baš insistirali "Full HD" i znate o čemu je reč onda ste u dobroj poziciji.
Medjutim, 90%+ srbijanskih kupaca o tome nema pojma.

I šta će da se desi nakon 2 godine garancije?

Pa dodefinisaće se i "Full HD" i
preći će se na novi standard po "direktivama Evropske Unije"
a stanovništvo će da baca sada kupljene uredjaje i kupuje nove sa 1920x1080p.

Ono "Full HD" nikad i nije ozbiljno korišćeno tako da niko ne odgovara.
Samo će biti da je "vuk pojeo magarca"
a stanovništvo koje sada kupi neproverene uredjeje će biti magare.
[ zexoni70 @ 25.05.2015. 19:51 ] @
Citat:
bakara:
Evo upravo sam hteo da ti slikam da ti pokazem RTS HD i RTS digital alii ne radi ni jedan ni drugi :)

Evo upravo sam dobio informaciju i potvrdjeno mi je iz JP Emisione Tehnike da su RTS HD i RTS digital ukinuti iz programske seme i da ih nece emitovati do daljnjeg! :(
Razlog kao RTS im poslao dopis!
[ bakara @ 25.05.2015. 20:08 ] @
Citat:
hotchimney:
Baš šteta što ne radi.

U medjuvremenu, dok ne proradi, pročitaj šta piše u
"OPŠTI AKT O ŽIGU GARANCIJE „DIGITAL TV“"
Citat:
Takođe, mora da postoji mogućnost ručnog izbora fiksnog formata prikaza za sledeće formate: 1920x1080i@25Hz, 1920x720p@50Hz, 720x576p@25Hz, i opciono: 1920x1080p@25Hz, 1920x1080p@50Hz

Koliko sam uspeo da pronadjem ovo je jedino mesto u tom dokumentu gde se nedvosmisleno pominje format 1920x1080p a što je de fakto Full HD.
Medjutim "Full HD" se ne definiše.
Dakle, format 1920x1080p postoji kao opcija, ali, nije obaveza.

To ostavlja mogućnost manipulacije.
Trgovac ti prodaje "digital Tv" u skladu sa propisima
i neobavezno napominje da je "Full HD"
jer to "Full HD" svaki proizvodjač/prodavac može da definiše za sebe.

Naravno, ukoliko ste vi baš insistirali "Full HD" i znate o čemu je reč onda ste u dobroj poziciji.
Medjutim, 90%+ srbijanskih kupaca o tome nema pojma.

I šta će da se desi nakon 2 godine garancije?

Pa dodefinisaće se i "Full HD" i
preći će se na novi standard po "direktivama Evropske Unije"
a stanovništvo će da baca sada kupljene uredjaje i kupuje nove sa 1920x1080p.

Ono "Full HD" nikad i nije ozbiljno korišćeno tako da niko ne odgovara.
Samo će biti da je "vuk pojeo magarca"
a stanovništvo koje sada kupi neproverene uredjeje će biti magare.

haha...ja sam zgranut tvojim postom, jel si ti ozbiljan il` za7ebavas?

Ovo o cemu ti pricas je samo izbor izlazne rezolucije...
Ne znam dal kapiras da onaj bedan asortiman kanala koji se emituje preko DVB T2 i nema 1080p rezoluciju, tako da su i ti uredjaji previse za ono za sta su namenjeni.
A evo zexoni70 to i potvrdjuje i da je jedini domaci HD kanal ukinut.

btw, valjda kontas da digitalni kanali ne moraju u opste da budu u full HD rezoluciji?
Takodje nadam se da znas da kada spojis analogni TV na STB neces gledati nikakav HD?
[ zexoni70 @ 25.05.2015. 20:16 ] @
Citat:
bakara: haha...ja sam zgranut tvojim postom, jel si ti ozbiljan il` za7ebavas?

Ovo o cemu ti pricas je samo izbor izlazne rezolucije...
Ne znam dal kapiras da onaj bedan asortiman kanala koji se emituje preko DVB T2 i nema 1080p rezoluciju, tako da su i ti uredjaji previse za ono za sta su namenjeni.
A evo zexoni70 to i potvrdjuje i da je jedini domaci HD kanal ukinut.

btw, valjda kontas da digitalni kanali ne moraju u opste da budu u full HD rezoluciji?
Takodje nadam se da znas da kada spojis analogni TV na STB neces gledati nikakav HD?

Naravno,svi kanali na DVB-T2 se emituju u rezoluciji 576i i to se vidi u informacijama za svaki kanal,dok je samo RTS HD bio u 1080i!Ali eto i to ukinuse!Pozz.
[ pisac @ 25.05.2015. 21:07 ] @
Citat:
bakara:U ostalom tebi sasvim sigurno i ne trebaju svi standardi vec ako vec imas kabl treba ti samo DVB-C


Na kablu ne može da se uhvati sve što može u etru, verovao ili ne. Isto važi i za satelit. Treba mi kabl+antena+satelit sve u jednom, jer ne podnosim da menjam daljinske upravljače.

Citat:
mrIronMan:To je onaj isti pisac koji je u drugoj temi blatio digitalizaciju i govorio kako je to nepotrebno i da treba da sacekamo dok ne stigne nova tehnologija pa da mi onda uvedemo ovu koja ce tada biti stara i govorio kako nema para da kupi televizor vec koristi onaj sa katodnom cevi i koji je jos govorio da mu ne treba hd rezolucija i da su mu dovoljna dva programa a sada je spreman da zarad mogucnosti kupi nov televizor koji je vec pristupacan.


Da, to je sve tačno, i dalje važi sve što sam rekao za DVB-T2 vs DVB-T, ali kakve to ima veze s time da li tražim DVB-T/C/S/(2) uređaj?

Inače, za običan DVB-T2 tjuner nemam para (za bacanje) trenutno tako da ga neću kupiti (evo od danas samo još Pink mogu da pratim), ali za nešto zaista korisno i upotebljivo bih mogao da isplaniram i odvojim pare jer bih to kupio nezavisno od (sumanute T2) "diigitalizacije".
[ madmax-wifi @ 25.05.2015. 21:19 ] @
Citat:
HeYoo:

Citat:
U medjuvremenu "srbijanski" potraži u Vukovim zapisaima.


Vuk je koristio i pridev srBski ali to je irelevantno u danasnje vreme.

Danas se srBski i srbijanski mahom koristi iz cisto nacionalistickih razloga.

Nemojte ljudi, ES nije mesto za takve razgovore, nije uredu... :(
[ hotchimney @ 25.05.2015. 23:22 ] @
Citat:
bakara:

Ovo o cemu ti pricas je samo izbor izlazne rezolucije...

"Samo"? Tebi je to "samo"?

Pa šta će mi "Full HD"
kad "sano" ne mogu da izaberwem izlaznu rezoluciju 1920x1080p?


Osim toga, precizno govoreći nije u pitanju razlika u rezoluciji već broj prolaza da se iscrta jedan frejm slike.
1920x1080i (2 prolaza po 1 poluslika) je lošiji od 1920x1080p (1 prolaz cela slika).


Nije teško zaključiti da je famozna digitalizacija u režiji Centralnog Komiteta osmišljena bez namere da se uvodi Full HD,
odnosno da se šišanje povodom Full HD promocije ostavi za drugu priliku.

To pokazuje i gašenje RTS HD i RTS Digital.
[ Sceka @ 25.05.2015. 23:37 ] @
Citat:
Nije teško zaključiti da je famozna digitalizacija u režiji Centralnog Komiteta osmišljena bez namere da se uvodi Full HD,
odnosno da se šišanje povodom Full HD promocije ostavi za drugu priliku.

Boze koliko ti nista ne svatas. Dal' je moguce?

Laku noc.



Pozdrav!
[ bakara @ 25.05.2015. 23:43 ] @
Citat:
pisac:
Citat:
bakara:U ostalom tebi sasvim sigurno i ne trebaju svi standardi vec ako vec imas kabl treba ti samo DVB-C


Na kablu ne može da se uhvati sve što može u etru, verovao ili ne. Isto važi i za satelit. Treba mi kabl+antena+satelit sve u jednom, jer ne podnosim da menjam daljinske upravljače.

Verujem da si u pravu, samo nemam ideju sta je to sto bi uhvatio da je vredno gledanja?

Citat:
hotchimney: "Samo"? Tebi je to "samo"?

Pa šta će mi "Full HD"
kad "sano" ne mogu da izaberwem izlaznu rezoluciju 1920x1080p?


Osim toga, precizno govoreći nije u pitanju razlika u rezoluciji već broj prolaza da se iscrta jedan frejm slike.
1920x1080i (2 prolaza po 1 poluslika) je lošiji od 1920x1080p (1 prolaz cela slika).


Nije teško zaključiti da je famozna digitalizacija u režiji Centralnog Komiteta osmišljena bez namere da se uvodi Full HD,
odnosno da se šišanje povodom Full HD promocije ostavi za drugu priliku.

To pokazuje i gašenje RTS HD i RTS Digital.

Ko i gde je pomenuo da digitalizacija donosi full HD sliku?
Ja to sad prvi put cujem od tebe.
[ ssi @ 25.05.2015. 23:57 ] @
Citat:
hotchimney:
Citat:
bakara:

Ovo o cemu ti pricas je samo izbor izlazne rezolucije...

"Samo"? Tebi je to "samo"?

Pa šta će mi "Full HD"
kad "sano" ne mogu da izaberwem izlaznu rezoluciju 1920x1080p?


Osim toga, precizno govoreći nije u pitanju razlika u rezoluciji već broj prolaza da se iscrta jedan frejm slike.
1920x1080i (2 prolaza po 1 poluslika) je lošiji od 1920x1080p (1 prolaz cela slika).


Nije teško zaključiti da je famozna digitalizacija u režiji Centralnog Komiteta osmišljena bez namere da se uvodi Full HD,
odnosno da se šišanje povodom Full HD promocije ostavi za drugu priliku.

To pokazuje i gašenje RTS HD i RTS Digital.


Ti ako mislis da postoji zavera od strane drzave i prodavaca, naruci set top box preko neta ili kupi u madjarskoj.

Mada ko zna, mozda madjarski prodavci znaju da ljudima iz srbije treba prodati modele koji izgledaju
identicno i imaju iste oznake ali nisu istih karakteristika kao oni koji se prodaju madjarima :)
[ hotchimney @ 26.05.2015. 00:20 ] @
O kakvoj zaveri lupetaš?


^bakara

Konačno sve jasno oko Full HD?
[ calexx @ 26.05.2015. 08:16 ] @
Ne znam šta misliš da si objasnio ali samo dodatak, valjda svi ovi prijemnici (pogledao sam podatke za dva Horizons DVB-T2 koji su često ovde kupovani) mogu da prikazuju 1080p što znači da će da budu spremni kada jednom CK (mada je njima potrebno da se prvo vrate da mogu da odlučuju) po nalogu onih gore koji se u sve mešaju donese dekret da se emituje samo i jedino Full HD program. To što se sada ne emituje 1080p nego 576i i 1080i je manje bitno, niko nije ni rekao da će da bude emitovan, jedino se menja način prenosa do onih koji to gledaju. Ni Nemci uglavnom ne gledaju Full HD ... mada oni ionako kaskaju za nama.
Šta li će tek da rade oni sa DVB-T i DVB-T2 televizorima koji uopšte nisu Full HD, kako njima da objasniš da su džabe kupili od švercera iz Mađarske ili nabavili u Švabiji jer je tamo uvek sve najbolje?
[ hotchimney @ 26.05.2015. 09:29 ] @
Dekret je tvoj "izum" pa ne očekuj da to neko drugi objasni osim tebe.
Ono što ja znam to je
da oni koji su kupili opremu u skladu sa famoznom digitalizacijiom
nemaju garancije da su dobili Full HD opremu.

Citat:
To što se sada ne emituje 1080p nego 576i i 1080i je manje bitno

Eto, ima zlonamernih koji bi da gledaju Full HD
pa im je bitno baš 1080p.

Citat:
niko nije ni rekao da će da bude emitovan, jedino se menja način prenosa do onih koji to gledaju.

Nije tačno jer
Citat:
Šta donosi digitalizacija, koje su prednosti?

"Mi već danas imamo najmanje 12-13 tehnički kvalitetnih sadržaja, to su četiri RTS-ova programa, prvi drugi, digital i HD program. HD posebno ističem zbog kvaliteta slike i tona", rekao je Radša Petrović pomoćnik direktora Javnog preduzeća Emisiona tehnika i veze.


Citat:
Ni Nemci uglavnom ne gledaju Full HD

Uz njihove plate HD im i ne treba.


Citat:
Šta li će tek da rade oni sa DVB-T i DVB-T2 televizorima koji uopšte nisu Full HD

Pa to je ono što se pitam.

Citat:
kako njima da objasniš da su džabe kupili od švercera iz Mađarske ili nabavili u Švabiji jer je tamo uvek sve najbolje?

Nemoj glumiti mangupa lokonskim primedbama. Nemam ja šta da objašnjavam.
Niti sam pisao o švercerima. Sada sam prvi put i to od tebe pročitao o švercerima iz Madjarske.
To je opet tvoj "izum".

[ bakara @ 26.05.2015. 09:35 ] @
Citat:
hotchimney: Dekret je tvoj "izum" pa ne očekuj da to neko drugi objasni osim tebe.
Ono što ja znam to je
da oni koji su kupili opremu u skladu sa famoznom digitalizacijiom
nemaju garancije da su dobili Full HD opremu.

Naravno da su dobili full hd opremu.
Ne znam odakle ideja da nisu?

Objasnio sam gore da digitalizacija nuzno ne znaci da je signal odredjene rezolucije vec da je signal u digitalnom obliku.
[ hotchimney @ 26.05.2015. 09:50 ] @
Ma šta ćeš ti meni objašnjavati kad do juče nisi imao predstavu šta je to HD?
A to se vidi iz činjenice da nisi razlikovao "progressive" od "interlaced".
Citat:
hotchimney:

Kako znaš da je taj RTS HD zaista Full HD?

Citat:
bakara:

Kada pustis neki kanal na TV mozes da procitas u kojoj je rezoluciji.

Dakle, uopšte ne primećuješ da je bitno razlikovati "progressive" od "interlaced".
Mada je pitanje da li i sada razlikuješ.

Što se tiče HD opreme
ja ne znam šta je ko dobio.
Samo kažem da akt o digitalizaciji ne definiše "Full HD"
a time i ne obavezuje proizvodjače i prodavce ni na šta.
Svaki trgovac može da koristi pojam "Full HD" kako hoće.

Niti ti možeš sa sigurnošću da tvrdiš da imaš ili nemaš Full HD opremu.
[ zilenk @ 26.05.2015. 09:51 ] @
Ako se ovako nastavi postoji realna opasnost da će u ovom delu Foruma - Digitalna televizija, gospoda @pišač i @pao s Marsa, svaku temu i diskusiju kontaminirati i obesmisliti.
[ hotchimney @ 26.05.2015. 09:55 ] @
Koju kariku u lancu obesmišljavanja ti predstavljaš?

Onu padajuću s Marsa
ili onu u kojoj ga pušiš?
[ calexx @ 26.05.2015. 09:59 ] @
Citat:
hotchimney:Ono što ja znam to je
da oni koji su kupili opremu u skladu sa famoznom digitalizacijiom
nemaju garancije da su dobili Full HD opremu.
Famozna digitalizacija i Full HD nemaju nikakve veze jedno sa drugim, osim onog tvog izuma da će uskoro da se pojavi novi uslov da oprema mora da bude Full HD jer će to da se uvodi. Čak i da se to dogodi, verovatno će svi koji kupe DVB-T2 prijemnik da budu spremni za to. Garancija da je uređaj Full HD je sada nebitna ali je dovoljno da pogledaju u zvanično uputstvo sa karakteristikama pa ako vide da piše 1080p, to je valjda dovoljno. Čak i za nevernog Tomu.
Citat:
hotchimney:Eto, ima zlonamernih koji bi da gledaju Full HD
pa im je bitno baš 1080p.
Pa neka gledaju materijal koji nabave u radnji i koji je FullHD, za sada nigde na svetu ne postoji obaveza da se kroz etar emituje FullHD a uglavnom se nigde to i ne radi. Retki su takvi programi čak i kod najbogatijih.
Citat:
hotchimney:Uz njihove plate HD im i ne treba.
E ovim si celu temu uništio, sad više nemam argumenata. Tebi je plata mala pa ti smeta to što se uvodi nešto novo.
Citat:
hotchimney:Nemoj glumiti mangupa lokonskim primedbama. Nemam ja šta da objašnjavam.
Niti sam pisao o švercerima. Sada sam prvi put i to od tebe pročitao o švercerima iz Madjarske.
Nisam mislio da ti objašnjavaš nego kako da se objasni onima koji nisu podlegli prevarama ovdašnjih CK koji su namerno izabrali moderniji, noviji i kvalitetniji sistem e da bi namakli pare za male uvoznike. Pa još ta vlast odvoji milione evra da pomogne siromašnom delu naroda. A oni pametniji čitaju oglase pa kupe jeftinije švercovanu robu iz Mađarske, em kvalitetnije em neće da plaćaju našim otimačima narodnih para. I kako onda oni da imaju garanciju da su kupili FullHD?
[ hotchimney @ 26.05.2015. 10:04 ] @
Ok, sve je jasno!

Vi ste za "moderniji, noviji i kvalitetniji sistem" čak ste i za Ultra HD
ali kad neko skromno hoće Full HD
to postaje "sada nebitna"
i počne hajka i proganjanje.

Famozno, zar ne?
[ bakara @ 26.05.2015. 10:07 ] @
Citat:
hotchimney: Ma šta ćeš ti meni objašnjavati kad do juče nisi imao predstavu šta je to HD?
A to se vidi iz činjenice da nisi razlikovao "progressive" od "interlaced".

Dakle, uopšte ne primećuješ da je bitno razlikovati "progressive" od "interlaced".
Mada je pitanje da li i sada razlikuješ.

kakve veze ima full hd oprema sa onim sto je na izvoru?

Ti ocigledno ne razumes i ne razlikujes ove pojmove, pa te zbunjuje sto full HD uredjaj (kako ga ti zoves) apsolutno moze ali i ne mora da daje full hd sliku i da to po svemu bude u redu i da tu nema nikakve prevare.
[ bakara @ 26.05.2015. 10:09 ] @
Citat:
hotchimney:
Ok, sve je jasno!

Vi ste za "moderniji, noviji i kvalitetniji sistem" čak ste i za Ultra HD
ali kad neko skromno hoće Full HD
to postaje "sada nebitna"
i počne hajka i proganjanje.

Famozno, zar ne?

Pa ima izbora i za full HD signal, ne razumem tvoju brigu...

Jedino sto full hd nije FTA i za njega mora posebno da se plati.
[ krgo @ 26.05.2015. 12:04 ] @
I dalje rade RTS HD i RTS digital sa Jastrepca u T2.
[ zilenk @ 26.05.2015. 12:26 ] @
Citat:
hotchimney:
Koju kariku u lancu obesmišljavanja ti predstavljaš?

Onu padajuću s Marsa
ili onu u kojoj ga pušiš?


hahaha... gde si sad izvukao pušenje umesto pišanja, kad već hoćeš da uvrediš, skoncentriši se..... VD Direktore, ne kreći lopatom na bager.
[ Sceka @ 26.05.2015. 12:29 ] @
Citat:
bakara: kakve veze ima full hd oprema sa onim sto je na izvoru?

Ti ocigledno ne razumes i ne razlikujes ove pojmove, pa te zbunjuje sto full HD uredjaj (kako ga ti zoves) apsolutno moze ali i ne mora da daje full hd sliku i da to po svemu bude u redu i da tu nema nikakve prevare.

Ma ne razume @hotchimney nista. Nesto je tokom trajanja ove i one teme naucio o nekim pojmovima i to je dobro, imao je neke koristi iako ni to sto je naucio nije svesno naucio nego 'nako, usput guglajuci a da bi pokazao svoje "znanje".

Ono sto kao zna i koristi skoro u svakom postu na bilo kojoj temi je teorija zavere Drzave protiv njenih gradjana i u stanju je da napise esej o tome ocas posla, makar samo to i napisao.

Nikako ne moze da razlikuje,svati, razume... da je rec o promeni nacina emitovanja signala do krajnjeg korisnika i nista vise. To mu je potpuno strano i ne prica o tome jer ne razume da nikakve veze nema ni sadrzaj (kalitativno ni tehnicki!) sa prenosom toga do krajnjeg korisnika. Nikako da razume da nikakve veze nema sta korisnik ima od opreme (tehnicki) sa emitovanjem signala, pa cak je potpuno svejedno da li krajnji korisnik uopste ima ili nema bilo kakav uredjaj za prijem emitovanog signala.

Emitovanje analognog signala se ukida i "gasi" na svakom uredjaju emitera (po fazama...) - pa makar niko u zemlji nemao ni STB ni TV, bilo kakav TV.

Samo je dobra volja nekih koji su organizovali neke akcije po pitanju STB uredjaja/prijemnika (kao sto je dzabe za socijalne slucajeve...) jer ni po zakonu ni nikako drugacije niko nije u obavezi po bilo kom osnovu da bilo sta uradi po pitanju tehnickih uredjaja koji neko ima ili nema kod svoje kuce. To @hotchimney nikako da svati i uporno sve to zajedno zbrckano, pomesano i zacinjeno dnevno politickim marifetlucima stanja svesti sroci sve djuture u jedan isti post. Da, i zaljuti novonaucenim izrazima kao sto su "progressive" i "interlaced" dajuci tako "dramatiku" napisanom! ( "progressive" i "interlaced" - dobro jutro Kolumbo, odlicna ti ova rupa na saksiji, um caruje sam u nju upada... )


Pozdrav!
[ dusans @ 26.05.2015. 12:37 ] @
Nemam vremena da sada tražim ali me interesuje da li postoje različiti
formati emitovanja "1080i" odnosno "1080p" od predajnika ka STB-u ili ovo p/i nema veze uopšte sa time?
Znam da razlika postoji ali između STB-a i TV-a preko HDMI-a, ali pitam da li isto važi i za sam izvor/transport Predajnik>STB.
[ zilenk @ 26.05.2015. 12:39 ] @
Citat:
Sceka: Ma ne razume @hotchimney nista. Nikako ne moze da razlikuje,svati, razume...

Ma dobro, ne treba @pao s Marsa, zbog toga izopštavati iz društva, ali ipak ovo nije Forum za pružanje pomoći takvog tipa, niti smo mi stručnjaci takvog profila.

[ bakara @ 26.05.2015. 14:58 ] @
Citat:
dusans:
Nemam vremena da sada tražim ali me interesuje da li postoje različiti
formati emitovanja "1080i" odnosno "1080p" od predajnika ka STB-u ili ovo p/i nema veze uopšte sa time?

Naravno da postoji razlika izmedju interpoliranih 1080i i 1080p, ali to nema veze sa ovom temom jer korisnici ne mogu uticati na izvor emitovanja.
I stereo TV zvuk postoji decenijama pa je i dalje vecina tv kanala mono.

HDTV may be transmitted in various formats:

1080p: 1920×1080p: 2,073,600 pixels (~2.07 megapixels) per frame
1080i: 1920×1080i: 1,036,800 pixels (~1.04 MP) per field or 2,073,600 pixels (~2.07 MP) per frame
A non-standard CEA resolution exists in some countries such as 1440×1080i: 777,600 pixels (~0.78 MP) per field or 1,555,200 pixels (~1.56 MP) per frame
720p: 1280×720p: 921,600 pixels (~0.92 MP) per frame

The letter "p" here stands for progressive scan while "i" indicates interlaced.
http://en.wikipedia.org/wiki/High-definition_television

[ hotchimney @ 26.05.2015. 15:40 ] @
Neobično je videti da je avangarda sa teme
Ma ljudi, ja sam bez teksta - uvođenje digitalne televizije
preko noći zaboravila na sve prednosti digitalnog progresa.
Oni koji su svom snagom hrlili u Ultra HD
odjednom prave zaokret za 180° i
vraća se u "dobri stari" SD.

Citat:
bakara:

Ti ocigledno ne razumes i ne razlikujes ove pojmove, pa te zbunjuje sto full HD uredjaj (kako ga ti zoves) apsolutno moze ali i ne mora da daje full hd sliku i da to po svemu bude u redu i da tu nema nikakve prevare.

Pišeš bez veze. Ništa mene ne zbunjuje samo konstatujem da je "digital TV" nedorečen i ostavlja mogućnost manipulacije.
Ne barataš pojmovima "progressive" i "interlaced" i sad mi pripisuješ svoje nakaradno tumačenje.
Šta je teško da priznate
da je iz dokumenta o žigu garancije de fakto izostavljen Full HD.
Valjda zato što sam to samo ja primetio.


calexx je na velika vrata najavljivao masovni prelazak na bogatu ponudu sa HD emisijama, filmovima, reportažam.

bakara će zaboraviti da je to njegov kolega calexx napisao
ali mu to neće smetati da se
nadčovečanski snagama priključi u hajku
na one koji srljaju u HD full.

Na kraju sam morao obojici da postavim link na izjavu pomoćnika direktora JP Emisiona tehnika i veze.
Ali ko još obraća pažnju na neodgovorne izjave.
I hajka se nastavlja još jačom žestinom

Stiže Sceka kao pojačanje, zaboraljajući da je baš on od mene tražio potvrdu
da je mnogo bolja slika na HD kanalima nego na kanalima sa analogne veze.
I sad kad je to iskreno pokušavam da dokažem
za šta mi treba Full HD
Sceka takodje okreća volan kontra i to najobičnijim pljuvačinama.


Pa, drugovi iz Centralnog Komiteta
odlučite se već jednom

da li ste za napredak
ili da sačuvamo stare televizore?


[ hotchimney @ 26.05.2015. 15:54 ] @
Citat:
bakara:

Naravno da postoji razlika izmedju interpoliranih 1080i i 1080p, ali to nema veze sa ovom temom jer korisnici ne mogu uticati na izvor emitovanja.

Ne mogu uticati na sadržaj koji se emituje.

Ali mogu uticati na izbor uredjaja pri kupovini.
Odnosno maraju kupiti Full HD uredjaj odnosno 1080p.

Tako da ima veze sa temom.

Dakle, i informisanost korisnika je bitna za pravilan izbor opreme
a još bolje je ako bi bilo da se odgovarajućim aktima
postavi obaveza 1080p za proizvodjača i trgovca
u okviru "digital TV".

To ne isključuje mogućnost da se prodaje i oprema koja je slabija od Full HD
samo što tada ne može da se referencira sa "digital TV".
[ bakara @ 26.05.2015. 16:03 ] @
haha...koji si ti car

[ Sceka @ 26.05.2015. 17:27 ] @
Citat:
Stiže Sceka kao pojačanje, zaboraljajući da je baš on od mene tražio potvrdu
da je mnogo bolja slika na HD kanalima nego na kanalima sa analogne veze.
I sad kad je to iskreno pokušavam da dokažem
za šta mi treba Full HD
Sceka takodje okreća volan kontra i to najobičnijim pljuvačinama.

Vadjenjem iz kontexta neces umanjiti svoje "pobrkane loncice" ni za jotu.

Svatas li ti sta je pojam "emitovanje TV signala ka krajnjem korisniku?


Pozdrav!
[ calexx @ 26.05.2015. 18:41 ] @
Vi ne vidite da nas loži?? Zna on sve, sigurno je već zamenio svoje T televizore novim T2 nego nas pali.
[ ssi @ 26.05.2015. 18:51 ] @
Citat:
hotchimney:
Citat:
bakara:

Naravno da postoji razlika izmedju interpoliranih 1080i i 1080p, ali to nema veze sa ovom temom jer korisnici ne mogu uticati na izvor emitovanja.

Ne mogu uticati na sadržaj koji se emituje.

Ali mogu uticati na izbor uredjaja pri kupovini.
Odnosno maraju kupiti Full HD uredjaj odnosno 1080p.

Tako da ima veze sa temom.

Dakle, i informisanost korisnika je bitna za pravilan izbor opreme
a još bolje je ako bi bilo da se odgovarajućim aktima
postavi obaveza 1080p za proizvodjača i trgovca
u okviru "digital TV".

To ne isključuje mogućnost da se prodaje i oprema koja je slabija od Full HD
samo što tada ne može da se referencira sa "digital TV".


Moguce je. Kazem ti. Mozda su svi ti "digital TV" stb-i stariji modeli, samo prepakovani u novija kucista ?

Kao sto rekoh ako nisi siguran, kupi u madjarskoj, ali pricaj sa prodavcem samo na madjarskom.

Ako shvati da si iz srbije, mozda mora da ti proda taj prepakovani model :)
[ Sceka @ 26.05.2015. 18:56 ] @
@calexx - nije problem Dimnjak i njegovo neznanje (a fakat ne lozi, provereno, nego ne zna!) vec je problem sto mnogi citaju a on unosi konfuziju. Pa ce tako neko nesto potpuno pogresno da svati i da pogresno trazi u radnji, svadja se, trazi od rodjaka iz Nemacke da mu posalje nesto...


Pozdrav!
[ hotchimney @ 26.05.2015. 20:29 ] @
Dobar je ovaj Sledge Hammer.
Njegov najomiljeniji sport je trolovanje i uvlačenje moderatorima
a na forumima obično
- leči frustracije pljuvanjem po ličnostima
- nikad ne napiše ništa korisno
- piše nadmeno kao da je neki faktor koji sve zna
- hvališe se kako ima studio
- kako je davao ponude ovoj ili onoj TV kući
- kako su to poslovi vredni toliko i toliko ijada evra
- itd
Kratkorečeno samoreklamersvo jednog drugorazrednog manekena.

Neću posebno komentarisati "dobronamerne" sugestije da se iselim iz Srbije u Madjarsku
jer je Srbija nakon blistave pobede nad NATO paktom obustavila projekat "humanog preseljavanja".


Sad kad je svima (ili bar većini)
jasno da preplitanje nije Full HD
i da kupac koji hoće Full HD mora proveriti da li uredjaj zaista može da obradi sliku kao 1080p
možemo nastaviti dalje.

Ili možda očekujete od mene da i daljem analiziram
mangupluke famozne digitalizacije?


[ bakara @ 26.05.2015. 21:04 ] @
Citat:
hotchimney:


Sad kad je svima (ili bar većini)
jasno da preplitanje nije Full HD
i da kupac koji hoće Full HD mora proveriti da li uredjaj zaista može da obradi sliku kao 1080p
možemo nastaviti dalje.

Ne brini ti nista, svaki od ovih STB uredjaja moze da obradi full HD (i ako ga nema)

Inace veceras sam bio u tehnomaniji kod zmaja da kupim neku masinu...
Da ne verujete koliki je red.
Jedno 15 ljudi je bilo ispred mene na kasi, i svi drze u ruci onaj najjeftiniji STB od 2600din, i kroz razgovor sa ljudima dok cekam red koji se otegao, vidim da niko nema blage veze kako ta sprava radi, a najbitnija stvaka im je garancija i dal unutra ima baterije za daljinski.
Kazu ljudi ima i skuplji model al` ne smeju da ga uzmu.
Ja pitam sto, pa sigurno je bolji...i pitam koliko je skuplji?

Kad ono, taj skuplji kosta 2750din, celih 150din vise, al` ga niko ne uzima, svi se hvataju za ovaj najjeftiniji.
[ pctel @ 26.05.2015. 21:08 ] @
U poslednih dvocifren broj poruka ne vidim nista sto ima veze sa ovom veoma korisnom temom, a ne znam ima li ovde moderatora?
Dakle, tema je "Najjevtiniji a najbolji set top box", a sve poruke gde se pominje FullHD, 1080 ili 720 treba momentalno pometlati u smece.
[ Sceka @ 26.05.2015. 21:19 ] @
Pa pogledaj dve poruke iznad tvoje i bice ti sve jasno (taj koji je napravio pometnju je to uradio i u drugoj temi istim recima i potpuno istim manirom spinovanja). A sasvim se slazem da se svaki post koji nije vezan za naslov teme obrise.

+1


Pozdrav!
[ zilenk @ 26.05.2015. 21:25 ] @
Citat:
pctel:
...ne znam ima li ovde moderatora?
.

Nažalost izgleda da nema.
[ hotchimney @ 26.05.2015. 22:34 ] @
^bakara


Ok, napreduješ ali i dalje propuštaš najvažnije - TV.
Nije dovoljno da je STB Full HD, nego i
TV mora biti sposoban da obradi Full HD.

Ne tvrdim, samo kažem da ne verujem Kinezima. Kinez će ti na tarabi napisati šta hoćeš pa ako treba i Full HD na veš mašini.
Dakle, proveri da li taj STB koji si kupio
zaista može da obradi signal koji nosi Full HD sadržaj.
Za TV emisije to nećeš moći da utvrdiš jer u Srbiji putem T2 neće biti emitovan HD materijal u narednih 10-20 godina (osim sporadično za vreme SP u fudbalu i tako nešto).

Medjutim ipak možeš testirati svoj STB puštanjem Full HD materijala sa USB priključka.
Ako ti se na ekranu pojavi Full HD slika
onda ćeš bar znati da je taj STB potencijalno Full HD. Još uvek nije garancija da će njegova T2 sekcija obradjivati Full HD ali postoji mogućnost.

Ako ti pri reprodukciji slika "štuca", "muca" a siguran si da je USB uredjaj dovoljno brz da prosledi 40+ megabita u sekundi onda imaš problem sa STB. Kakav - pitaj Kineze.


A ovima koji ne primećuju da pišem u smislu "najbolji set top box" (a što je deo naslova teme)
čestitam na uspešnom trolovanju.

[ calexx @ 27.05.2015. 08:17 ] @
Dosadno si uporan. Da li ovaj DVB-T2 može da reprodukuje FullHD?
Citat:
Video rezolucija:
Preko izvora/ Preko domaćina /480i/480p/576i/576p/
720p@50HZ/720p@60HZ/1080i@50HZ/1080i@60HZ/
1080p@50HZ/1080p@60HZ

A to da li je tačno ono što piše ili lažu ... ti sigurno svaki put premeriš veknu hleba i kesu šećera da proveriš da li su te pokrali?
[ gilopile @ 27.05.2015. 08:19 ] @
Neko je negde pomenuo kvalitet HD filmova. Skinite neki film iz `60-ih godina, kolor u fullHD rezoluciji od 10-ak GB, pa cete videti kvalitet. Nekada se snimalo jako skupim i kvalitetnim filskim kamerama...

Dzaba i ovaj RTS HD sto smo kratko imali, kada 99% materijala oji su emitovali je katastrofalnog kvaliteta.
[ bakara @ 27.05.2015. 12:00 ] @
Citat:
hotchimney:
^bakara


Ok, napreduješ ali i dalje propuštaš najvažnije - TV.
Nije dovoljno da je STB Full HD, nego i
TV mora biti sposoban da obradi Full HD.

Ne tvrdim, samo kažem da ne verujem Kinezima. Kinez će ti na tarabi napisati šta hoćeš pa ako treba i Full HD na veš mašini.
Dakle, proveri da li taj STB koji si kupio
zaista može da obradi signal koji nosi Full HD sadržaj.
Za TV emisije to nećeš moći da utvrdiš jer u Srbiji putem T2 neće biti emitovan HD materijal u narednih 10-20 godina (osim sporadično za vreme SP u fudbalu i tako nešto).

Medjutim ipak možeš testirati svoj STB puštanjem Full HD materijala sa USB priključka.
Ako ti se na ekranu pojavi Full HD slika
onda ćeš bar znati da je taj STB potencijalno Full HD. Još uvek nije garancija da će njegova T2 sekcija obradjivati Full HD ali postoji mogućnost.

Ako ti pri reprodukciji slika "štuca", "muca" a siguran si da je USB uredjaj dovoljno brz da prosledi 40+ megabita u sekundi onda imaš problem sa STB. Kakav - pitaj Kineze.


A ovima koji ne primećuju da pišem u smislu "najbolji set top box" (a što je deo naslova teme)
čestitam na uspešnom trolovanju.


Opet si nesto pobrkao...
ja sam podigao temu trazeci STB sa DVB-C tjunerom (koje malo ko nudi) a ne DVB-T2 , i ja vrlo dobro znam razliku i kako da utvrdim rezoluciju uredjaja.
Ne znam zasto toliko uzdizes taj full HD, kada danas i vrlo prosti uredjaji daju tu rezoluciju.
[ ssi @ 27.05.2015. 13:04 ] @
Citat:
hotchimney:
^bakara


Ok, napreduješ ali i dalje propuštaš najvažnije - TV.
Nije dovoljno da je STB Full HD, nego i
TV mora biti sposoban da obradi Full HD.

Ne tvrdim, samo kažem da ne verujem Kinezima. Kinez će ti na tarabi napisati šta hoćeš pa ako treba i Full HD na veš mašini.
Dakle, proveri da li taj STB koji si kupio
zaista može da obradi signal koji nosi Full HD sadržaj.
Za TV emisije to nećeš moći da utvrdiš jer u Srbiji putem T2 neće biti emitovan HD materijal u narednih 10-20 godina (osim sporadično za vreme SP u fudbalu i tako nešto).

Medjutim ipak možeš testirati svoj STB puštanjem Full HD materijala sa USB priključka.
Ako ti se na ekranu pojavi Full HD slika
onda ćeš bar znati da je taj STB potencijalno Full HD. Još uvek nije garancija da će njegova T2 sekcija obradjivati Full HD ali postoji mogućnost.

Ako ti pri reprodukciji slika "štuca", "muca" a siguran si da je USB uredjaj dovoljno brz da prosledi 40+ megabita u sekundi onda imaš problem sa STB. Kakav - pitaj Kineze.


A ovima koji ne primećuju da pišem u smislu "najbolji set top box" (a što je deo naslova teme)
čestitam na uspešnom trolovanju.



Imas u prodaji monitor za nekih 10 000 dinara, sa rezolucijom 1920 x 1080, tako da to nije nikakva egzotika kako ti zelis da pokazes.
Ni kada su monitori/TV u pitanju ni STB-i.


Al' opet, da li je to to ? Da nije neka zavera ili prevara ?

Vidi moguce je da se u Srbiji prodaju prepakovani monitori i TV-i. po nalogu RTS, prodaju se kao 1920 x 1080
a u stvari su 576i, kako bi kasnije ljudi morali da kupe nove ?

Tako da ... kupuj u madjarskoj ili nemackoj. Samo nikako, nikako ne govori odakle si, mozda ti daju neki prepakovani kineski model.
[ hotchimney @ 27.05.2015. 14:21 ] @
Ok, nakon što su se malo oporavili od šoka
hajkači jedan po jedan opet kreću u "humano preseljavanje".
Konačno su svi (ili bar većina) ukapirli šta je to Full HD
tako da je sada mantra promenjena i izostavlja se popovanje o "tehničkom ne znanju" (koga i nije ni bilo).
Već se analogijom sa "kiselim groždjem" radi na kompenzaciji posledica promešenog cilja, i to primenom metoda minimiziranja značaja i potrebe za Full HD.

Kao, jao, eto, pa imaš to na svakom koraku, to može svuda, nisi ti otkrio ništa novo, poznate su te stvari odvajkada, danas svaka kanta radi Full HD...

Ja, je.

Sada očekujem da stigne i maneken video montaže
da se i on priključi neohajci
svrstavajući se uz moderaciju u nadi da će dobiti neki poslić
kobajagi neutralnim napomenama o svojim biznis uspesima.


U vezi pitanja da li merim hleb?
Naravno da merim, ne baš svaki put, ali ponekad stavim na vagu prodavca,
i posle proverim kod mene.
Nikad ne znate ko vara, pekar ili trgovac.
[ ssi @ 27.05.2015. 14:50 ] @
Citat:
hotchimney: Ok, nakon što su se malo oporavili od šoka
hajkači jedan po jedan opet kreću u "humano preseljavanje".
Konačno su svi (ili bar većina) ukapirli šta je to Full HD
tako da je sada mantra promenjena i izostavlja se popovanje o "tehničkom ne znanju" (koga i nije ni bilo).
Već se analogijom sa "kiselim groždjem" radi na kompenzaciji posledica promešenog cilja, i to primenom metoda minimiziranja značaja i potrebe za Full HD.

Kao, jao, eto, pa imaš to na svakom koraku, to može svuda, nisi ti otkrio ništa novo, poznate su te stvari odvajkada, danas svaka kanta radi Full HD...

Ja, je.

Sada očekujem da stigne i maneken video montaže
da se i on priključi neohajci
svrstavajući se uz moderaciju u nadi da će dobiti neki poslić
kobajagi neutralnim napomenama o svojim biznis uspesima.


U vezi pitanja da li merim hleb?
Naravno da merim, ne baš svaki put, ali ponekad stavim na vagu prodavca,
i posle proverim kod mene.
Nikad ne znate ko vara, pekar ili trgovac.



Pravi si kandidat za politicara u Srbiji. Uspeo si da nakucas gomilu teksta... a nista nisi rekao.
[ freeland @ 27.05.2015. 15:28 ] @
Koji je hotchimney sebi kralj! Predlazem zaposljavanje u civilnom vazduplohovstvu.
[ ssi @ 27.05.2015. 22:00 ] @
Citat:
freeland: Koji je hotchimney sebi kralj! Predlazem zaposljavanje u civilnom vazduplohovstvu.


U pravu je @hotchimney

jer

[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10501756_10205290799202160_2514661334826830877_n.jpg?oh=9e1b43948f018587d6b7591af481a20b&oe=55F4FD57[/img]
[ Sava @ 30.05.2015. 08:19 ] @
Na kraju nisam shvatio koji prijemnik ima optimalni odnos kvalitat/cena i koja je preporuka !
[ yolja624 @ 30.05.2015. 08:31 ] @
ma sto moras da gledas televiziju ... :D
[ entero11 @ 07.06.2015. 09:57 ] @
Kod mene u komsiluku penzosi navalili pre metar dana da kupuju stb a svi imaju kablovsku.Kazu jednokratno damo a posle za dz slika a u kablovskoj moraju da plate dodatni uredjaj.I sta vise da pricamo kad je njima reklama isprala mozak.A vrhumac svi nastavljaju da placaju pretplatu kablovske.
[ calexx @ 07.06.2015. 10:56 ] @
Možda hoće da probaju koliko to može da radi i da li će da navataju sve što ih zanima pa posle otkažu kablovsku?
[ pisac @ 08.06.2015. 21:17 ] @
Kad već biramo najbolji prijemnik, koji od ponuđenih najbrže menja kanale?
[ spaled @ 21.06.2015. 21:00 ] @
Jel proabao neko ovaj STB ?
[ Miladinovic @ 22.06.2015. 13:58 ] @
Ljudi prijavljuju probleme sa ovim risiverom na nekim predajnicima.
[ gilopile @ 22.06.2015. 17:22 ] @
Drugar ima taj NET 500 i kaze da radi odlicno. Hvata sa Cota.
[ spaled @ 26.06.2015. 12:16 ] @
Da li da uzmem NET 500 ili Bear ili neki treći možda ?
[ Miladinovic @ 26.06.2015. 16:00 ] @
Bolje XWave One, Tesla box ili Horizons (sa tjunerom mxl608) nego Bear ili net 500
[ spaled @ 02.07.2015. 13:04 ] @
Kupio sam ovaj gore na slici Net 500T2 to je najnoviji model, jako sam zadovoljan kvalitetom slike i signalom obzirom da hvatam sve kanale sa dva predajnika iz okoline koji uopšte nisu blizu a pritom uopšte nemam brisan prostor do njih, okolo su su kuće i zgrade,koristim logu 4.
[ entero11 @ 02.07.2015. 22:27 ] @
Tesla box probao kod ortaka i za sad bez greske.
[ pisac @ 17.08.2015. 20:12 ] @
Probao sam Bear 202 na jednom selu, valjda je to jedan od najjeftinijih, i...

Greje se na nekih 47 stepeni otprilike, ruka već ne može da se drži duže vreme na njemu.

Pali se čitavih 9 sekuni, i još 3 sekunde mu treba da uhvati kanal. Znači 12 sekundi paljenja. Jezivo.
Gasi se (!) čitavih 5 sekundi, odnosno sliku ugasi odmah a on se ugasi tek nakon 5 sekundi. To u prevodu znači da ako se greškom pritisne dugme za gašenje, 17 sekundi nećete imati sliku.
Neke programe menja relativno brzo, zvuk skoro odmah a slika tu i tamo u početku je usporena dok ne "uhvati", ali neke programe menja tek nakon 4-5 sekundi što ja u početku nisam ni shvatao jer sam prelazio na sledeći kanal smatrajući da ovaj i ne radi trenutno (posle 3 sekunde čekanja), dok nisam shvatio da neki se neki kanali pojavljuju samo kada šaltam kanale u jednom smeru ali ne i kada šaltam u drugom smeru, i onda sam shvatio da ovaj debil ne može da izbaci ni zvuk ni sliku 5 sekundi!

Jbla ih digitalizacija.

Inače, još nemam DVB-T2 risiver kući, ostavio sam ženi da kupi ako hoće od svojih para onaj koji ona smatra da je dobar (a ona pojma nema o tehnici niti ima para) a ja se u tu digisralizaciju ne petljam.
[ Sava @ 17.08.2015. 20:59 ] @
Pisac, nese uzbuđivaš, jednako loše rade i televizori sa tim skalamerijama! Ja imam onaj ne znam smart 3D k... palac i svakodnevno ga psujem!
[ ssi @ 01.09.2015. 14:45 ] @
Citat:
pisac:
Probao sam Bear 202 na jednom selu, valjda je to jedan od najjeftinijih, i...

Greje se na nekih 47 stepeni otprilike, ruka već ne može da se drži duže vreme na njemu.

Pali se čitavih 9 sekuni, i još 3 sekunde mu treba da uhvati kanal. Znači 12 sekundi paljenja. Jezivo.
Gasi se (!) čitavih 5 sekundi, odnosno sliku ugasi odmah a on se ugasi tek nakon 5 sekundi. To u prevodu znači da ako se greškom pritisne dugme za gašenje, 17 sekundi nećete imati sliku.
Neke programe menja relativno brzo, zvuk skoro odmah a slika tu i tamo u početku je usporena dok ne "uhvati", ali neke programe menja tek nakon 4-5 sekundi što ja u početku nisam ni shvatao jer sam prelazio na sledeći kanal smatrajući da ovaj i ne radi trenutno (posle 3 sekunde čekanja), dok nisam shvatio da neki se neki kanali pojavljuju samo kada šaltam kanale u jednom smeru ali ne i kada šaltam u drugom smeru, i onda sam shvatio da ovaj debil ne može da izbaci ni zvuk ni sliku 5 sekundi!

Jbla ih digitalizacija.


A ti onda nemoj da ga gasis. Uz to postavi malo iznad njega jedan od onih coolera za PC.

Citat:
pisac:
Inače, još nemam DVB-T2 risiver kući, ostavio sam ženi da kupi ako hoće od svojih para onaj koji ona smatra da je dobar (a ona pojma nema o tehnici niti ima para) a ja se u tu digisralizaciju ne petljam.


Postenije bi bilo da si joj rekao da ne moze to da kupi :)
[ entero11 @ 22.12.2015. 22:09 ] @
Imate akcije sad za solidan lcd sa t2 tjunerom.Da ne relkamiram pretrazite malo.
[ Magicni99 @ 24.12.2015. 06:52 ] @
Neki dan sam nabavio Synaps THD 2910(oko 40 eura),odličan,a nije preskup,inače već 3 godine imam Synaps THD 2858,izvanredan za DX signale.