[ Slobodan čovek @ 07.05.2015. 19:41 ] @
Radim po ovom uputstvu: http://lifehacker.com/5837543/...e-without-reinstalling-windows

I kad dođem dovde:

http://www.dodaj.rs/f/1M/4v/38WwHLVQ/capture.jpg

Kao što se vidi na slici. Imbecilni program mi rezervisao 37,5 GB (!) za neki "system reserved" koji je obično oko 100 MB.

Šta (i kako) da radim?

P.S. U pitanju je jedna particija (ceo HDD je jedna particija). A SSD je formatiran, i isto je samo jedna particija.
[ Slobodan čovek @ 07.05.2015. 20:26 ] @
Uradio sam ovako kako je. Imam sad dve particije, pa sam uzeo da ih spojim u jednu. Valjda će to da reši problem...
[ Slobodan čovek @ 07.05.2015. 20:54 ] @
Taj problem je rešen. Ali neće da se butuje sa SSD-a. Šta sad trebam da radim?
[ Sceka @ 08.05.2015. 13:00 ] @
Ne znam kakva je stvar sa Linux-om (to ti je u opisu OS-a sa koga se javljas, zato pominjem) ali u principu - zasto ti je to lakse nego da na SSD instaliras OS i programe i da sredis stari HD tako da ne bude butabilan i to je to. Sve sa starog koristis a imas dobro sredjen (bez muke) butabilni SSD. Sama instalacija OS-a i Programa ne traje toliko dugo da bi se izbegavalo zbog vremena...


Pozdrav!
[ Slobodan čovek @ 08.05.2015. 16:59 ] @
Trebalo bi mi bukvalno ceo vikend da sve doteram kako je bilo. Nema ni vremena ni živaca. A radnim danima zbog posla gubim 12 sati dnevno, tako da nema vremena nizašta...

Treba MBR da se instalira. Probaću da napravim Windows repair disk (na fleš memoriji) pa da probam da popravim sa tim.
[ Sceka @ 08.05.2015. 21:07 ] @
Ne mogu da nadjem ortaka da potvrdim ali mi se cini da je rado sledece u istoj situaciji, kupio SSD a komplikovana su mu setovanja jer su za posao...

Elem, po secanju i ne mogu da garantujem da je tacno a ako je tacno mozda pomogne - probao je nesto sa kloniranjem pa nije islo (slicno kao kod tebe) pa je onda ubacio SSD (nemam pojma kako ga je setovao) i samo sa butabilnog Ghost DVD-a pozvao zadnji bekap koji je uradio neposredno pre kupovine SSD-a i sve je proradilo. Ne znam detalje a ne mogu da ga nadjem telefonom (pretpostavljam da je otisao na svirku u inostranstvo a nemam taj broj...).

Kazem, mozda sam pogresio u secanju ali mi se cini da je tako resio situaciju. Sto znaci >pod uslovom da je tacno ono sto napisah!< mozes da vratis stari HDD, napravis sa Ghost-om (ili neki drugi program, ja koristim Acronis True Image 2015) bekap na DVD da bude butabilan, izvadis HDD, ubacis SDD...


Pozdrav!
[ Slobodan čovek @ 09.05.2015. 06:50 ] @
Ne razumem...

Situacija je sledeća.

Kada u BIOS-u (u opcijama za boot) uključim i HDD i SSD, pri pokretanju računara daje mi opciju da izaberem koji će od dva operativna sistema da se podigne. Windows 7 i Windows 7 (restored). Taj restored (ili repaired, ili šta već piše) je na SSD-u, jer sam njega popravljao sa Windows rescue diskom. Ja izaberem taj (SSD) i Windows se podigne i sve radi. Samo ne znam kako mogu sa 100% sigurnošću da proverim da je zaista podigao sa SSD-a, ali koliko vidim jeste.

A kada u BIOS-u isključim HDD iz opcija za boot i ostavim da se samo butuje sa SSD-a, onda pri pokretanju računara ne podiže sistem već izbaci ovo:

"Reboot and Select proper boot device
or insert boot media in selected boot device and press a key"


@Sceka

Znam da može i tako, samo da se "slika" (image) prebaci na SSD, ali na ovaj način na koji sam ja radio imao sam opciju da pored kloniranja i odradi i neke optimizacije za SSD.
[ Sceka @ 09.05.2015. 15:58 ] @
U Task Manager pogledaj lokaciju onoga sto je trenutno aktivno a dize se sa OS-om...

Kako god se okrene dok god imas i HDD koji ima butabilnu particiju uvek ces imati "problem" ove ili one vrste. Jesi li probao da fizicki izvadis HDD i ukljucis kompjuter bez njega? Ako je tada sve u redu onda eliminisi butabilnu praticiju na HDD-u (na bilo koji tebi zgodan nacin) i koristi ga onako kako bi tebalo...


Pozdrav!
[ Slobodan čovek @ 09.05.2015. 16:39 ] @
Kada je samo SSD fizički prisutan, ne radi. Isto kaže:

"Reboot and Select proper boot device
or insert boot media in selected boot device and press a key"

A sa oba fizički prisutna, diže se sistem i sa HDD-a i sa SSD-a (koji izaberem).
[ Slobodan čovek @ 12.05.2015. 06:42 ] @
Verovatno je problem što sam nakon kloniranja, "system reserved" particiju (u kojoj je verovatno bio master boot record) pripojio onoj većoj. Ja sam probao da Windows rescue diskom da popravim MBR, i piše da je popravljen. Butuje se Windows sa SSD-a, ali samo kada je prisutan i HDD (isto sa Windowsom). Bez njega neće. Šta da radim?
[ Slobodan čovek @ 16.05.2015. 13:45 ] @
Niko nema ideju?