[ Maverick kid @ 29.03.2004. 23:57 ] @
Evo o cemu se radi, dobio sam od prijatelja TV karticu, ustvari proizvpđac stampane ploce je ATI TECHNOLOGIES a proizvođac tunera na kartici he PHILIPS ali nikako ne mogu da je detektujem na njoj nema nikakvih oznaka osim dvije gore pomenute, OS mi je XP. Zna li neko kako da je detektujem i gdje i koji software da nadzem za nju.

Hvala unaprijed.
[ kUdtiHaEX @ 30.03.2004. 10:04 ] @
Karticu nije napravio Phillips, samo je njihov tuner (analogni, digitalni?).
[ kefalo @ 30.03.2004. 13:05 ] @
evo o cemu se radi!
ja sam imao taj tuner (ili bar JAKO slican tom opisu)
da li je ISA?
na djelu kartice koji ulazi u slot ima jako malo konektora?(sto znaci da se samo napaja preko ISA slota a sve ostalo ide preko graficke)
naime taj tuner ne moze da radi ako nemas ATi-jevu graficku kartu sa kojom se poveze IDE kablom(na toj kartici mora da imaju pinovi na koje pase IDE kabal!)

kod ATI TECHNOLOGIES INC mora da pise sljedece
FCC ID: EXM341

ako je to ta kartica onda mozes da se pozdravis od nje ili da nadjes negde graf kartu(koja mora biti starija, mislim da sa novijim ne bi radilo) i da na taj nacin pokusas... mada za sve to treba puno truda i vremena... a i para ... za koje bi mogao da kupis sebi novi tuner(PCI) i da ti sluzi puno duze od tog (ISA)

btw ja sam taj tuner kopcao na ATi expert@work
[ kefalo @ 30.03.2004. 13:07 ] @
ehh da, da ti kazem.... probaj da uz pomoc tog fcc id-ja nadjes specifikaciju kartice i da vidis na koje graficke pase...