[ Java Beograd @ 11.05.2015. 19:09 ] @
Mislim, možda je naslov preuranjen, pretenciozan, ali dobro, pokazaće vreme.

Svi znamo ŠTA se dešava. Samo ponekom nije jasno ZAŠTO se dešava. Ali, evo i to se razjasnilo. USA glasnogovornik je razjasnio:

Za nemački radio "Dojče vele" izjavio profesor univerziteta u Bukureštu Franc-Lotar Altman:

U Nemačkoj vlada velika zabrinutost, ali i razočaranje zbog dešavanja u Makedoniji, a način na koji vlada u Skoplju postupa u krizi ne nailazi ni na kakvo razumevanje.
...
Za razliku od dosadašnje situacije, kod albanske manjine bi mogla da ojača sklonost ka separatizmu i zato je nerazumljivo zašto aktuelna, konzervativna vlada rizikuje dezintegraciju društva i države. Takvi tvrdi stavovi vlade ne nailaze ni na kakvo razumevanje u inostranstvu


Zgražavajuće ! Ni jednom jedinom rečju da se osudi upad terorističke grupe od preko 70 ljudi, naoruženi dugim cevima ! Ni jednom jedinom rečju da se osudi ubistvo 8 policajaca !

Pametnom dovoljno. Sve je jasno. Prvi glasnogovornik je objavio kojim će kursem da se ređaju sledeća reagovanja demokratskog zapada.

70 terorista sa dugim cevima, koji su, realno, oformili svoju vojnu bazu, je OK. Oni valjda spadaju u onu "albansku manjinu".
Oni su svakako OK, nego je za sve kriva konzervativna vlada, koja, eto, zamisli, rizikuje dezintegraciju društva ?!
"Ovakvi tvrdi stavovi vlade ne nalaze na razumevanje" ?! Valjda im krivo što su pobili njih 18, a ostale uhapsili, šta li ?! Zamisli, zbog toga što su, uz velike žrtve, rasturili terorističku grupu, kod albanske manjine će se ojačati sklonost ka separatizmu !?

Drugim rečima - tek je počelo !
[ hotchimney @ 11.05.2015. 19:21 ] @
Gledajući slike koje je postavio @branko tod stiče se utisak kao da se ponavlja Vukovar.
Makedonci bi morali da "smanje gas".
[ AstralPro @ 11.05.2015. 19:25 ] @
Pocelo je makedonskim i crnogorskim priznavanjem kosova.
Zasluzili su ovo sto se dogadja jedino mi je zao poginulih i ranjenih policajaca.

Zavrsice se velikom albanijom za 10 do 15 godina formiranom od strane amerike,koja ce zauzimati deo juzne Srbije,kosovo,deo c.gore oko Ulcinja i jedan deo makedonije.Sve teritorije gde je albansko stanovnistvo vecinsko.
Albance podrzava amerika,eu,turska i ko zna ko jos i dok je tako ne mogu da propadnu.
Vucic je spreman da promeni Ustav kako bi i zvanicno priznao kosovo po nalogu Eu a bez referenduma.
Mislim da svi znamo sta ce biti samo je pitanje kad i kako. Kosovo je palo jer se nas narod iseljavao jer nisu imali dobre uslove za zivog a siptari su masno placali svaku srpsku kucu i zemlju, sad kad su zakonski vlasnici zemlje stvar je resena. Nazalost.
[ Lavlja_Jazbina @ 11.05.2015. 19:30 ] @
Citat:
Zavrsice se velikom albanijom za 10 do 15 godina formiranom od strane amerike,

Dobro,neka se zavrsi,i sta posle?
[ AstralPro @ 11.05.2015. 19:56 ] @
Onda nema vracanja na staro.
[ Lavlja_Jazbina @ 11.05.2015. 19:59 ] @
I ne mislim,ali da li je tu kraj idiotlucima?
[ 2012 @ 11.05.2015. 21:29 ] @
kao sto sam na pisao na onoj slicnoj temi da napisem i ovde.

Niti imate pojma sta se desilo, niti imate pojma zbog cega se to desilo u Kumanovu, niti ste upoznati sa prilikama u tom gradu, niti mozete razumeti desavanja u Makedoniji, niti imate ikakvih informacija gde se to desilo, kako se desilo. Jednostavno pojma nemate o bilo cemu u vezi dogadjaja u Makedoniji ili tacnije u Kumanovu, ali vas to nece spreciti da napravite jednu poduzu diskusiju o necemu sto niti znate, niti razumete, iznoseci pri tome svakojake teze i teorije zavere. Znam da nemam pravo da vas sprecavam u vasem uzivanju " analnog praznjenja".
[ dejanet @ 11.05.2015. 21:29 ] @
Koliko razumem ova grupa shipaca je usla preko nase teritorije, pored 'budnog oka' nase zandarmerije. Nas jos ne diraju jer je demontaza vojske i policije u toku, pa da se 'Vlasi ne dosete' na samom kraju, ipak mora to temeljno.

Kako sada stvari stoje, na more via-bulgaria.
[ 2012 @ 11.05.2015. 21:33 ] @
Citat:
Zgražavajuće ! Ni jednom jedinom rečju da se osudi upad terorističke grupe od preko 70 ljudi, naoruženi dugim cevima ! Ni jednom jedinom rečju da se osudi ubistvo 8 policajaca !


Kako ti znas da se desio upad teroristicke grupe? Kako znas ih je bilo 70?

Ljudi koji sacinjavaju tu grupu bili su tamo vec duze vreme, nema reci o nikakvom upadu. Kako i zasto je poginulo 8 policajaca, a ranjeno 38, za to nisam kvalifikovan da javno komentarisem.
[ cozmo_im @ 11.05.2015. 21:53 ] @
Imam druga iz vojske dole. 2012 je u pravu. Inace, ovo je ciljano na premijera a ne na drzavu. Za unutrasnje politicke sukobe.
[ AstralPro @ 11.05.2015. 21:53 ] @
Citat:
2012:
kao sto sam na pisao na onoj slicnoj temi da napisem i ovde.

Niti imate pojma sta se desilo, niti imate pojma zbog cega se to desilo u Kumanovu, niti ste upoznati sa prilikama u tom gradu, niti mozete razumeti desavanja u Makedoniji, niti imate ikakvih informacija gde se to desilo, kako se desilo. Jednostavno pojma nemate o bilo cemu u vezi dogadjaja u Makedoniji ili tacnije u Kumanovu, ali vas to nece spreciti da napravite jednu poduzu diskusiju o necemu sto niti znate, niti razumete, iznoseci pri tome svakojake teze i teorije zavere. Znam da nemam pravo da vas sprecavam u vasem uzivanju " analnog praznjenja".


Ja imam pravo da ti napisem da preterano se*es jer za*eres svaku temu na kojoj se pojavis.
[ 2012 @ 11.05.2015. 22:04 ] @
Citat:
cozmo_im:
Imam druga iz vojske dole. 2012 je u pravu. Inace, ovo je ciljano na premijera a ne na drzavu. Za unutrasnje politicke sukobe.


Pitaj druga, kad se cujete, da li je VMRO-vac ili blizak njima. Pitam te jer vidim da koristis termin "ciljano na premijera".
[ 2012 @ 11.05.2015. 22:06 ] @
Citat:
AstralPro:

Ja imam pravo da ti napisem da preterano se*es jer za*eres svaku temu na kojoj se pojavis.


kad vec imas pravo, a ti ga iskoristi. Ja sam imao isto takvo pravo i upotrebio sam ga da napisem sta mislim.
[ hotchimney @ 12.05.2015. 00:08 ] @
Izgleda da se Makedonci dopinguju filmovima o Slobi.
Ali su verovatno stigli tek do epizode 1991-va.
Trebalo bi da im neko kaže šta ih posle čeka.
[ 2012 @ 12.05.2015. 01:08 ] @
Citat:
hotchimney: Izgleda da se Makedonci dopinguju filmovima o Slobi.
Ali su verovatno stigli tek do epizode 1991-va.
Trebalo bi da im neko kaže šta ih posle čeka.


Ne. Imas pogresnu predstavu kao i 99.99% diskutanata. U Makedoniji nema niti ideoloske niti nacionalne netrpeljivosti. Teritorija je podeljena i lokalna samouprava funkcionise, od iduce godine povecavaju se ingerencije lokalne samouprave. Tako da nema nikakvih dodirnih tacaka sa Slobom ili nacionalizmom ili osvajanjem teritorija. U konkretnom slucaju sve ili 95% stradalih kuca su u vlasnistvu Albanaca.

Postavi sebi pitanje o kakvom terorizmu moze biti reci ako albanski "teroristi" unistavaju kuce albancima, stanovnistvo ne diraju, a makedonska policija ciji je sastav mesovit ide da se bori i pri tome strada. I kakve veze imaju ovi dogadjaji sa politikom Milosevica (u smislu da podsecaju na njegovu politiku)
[ hotchimney @ 12.05.2015. 02:04 ] @
Gde sam ja Albancima prišio terorizam?
[ 2012 @ 12.05.2015. 02:22 ] @
Citat:
hotchimney: Gde sam ja Albancima prišio terorizam?


Ako se Makedonci dopinguju filmovima o Slobi, logicno je za pretpostaviti da ce se kod Albanaca javiti potreba za nekakvim oblikom terororizma kao reakcija na ponasanje makedonaca koje je kako i kazes kopija politke koju je vodio Milosevic.
[ hotchimney @ 12.05.2015. 02:32 ] @
Hm, tebi je "logicno za pretpostaviti" neki oblik Albanskog terorizma?
Kad i gde su se Albanci bavili terorizmom?
Mislim, nešto novije a ne da se vraćaš u istoriju do Muse Kesedžije.
[ EmmaR @ 12.05.2015. 09:53 ] @
Citat:
AstralPro:
Pocelo je makedonskim i crnogorskim priznavanjem kosova.
Zasluzili su ovo sto se dogadja jedino mi je zao poginulih i ranjenih policajaca.

Zavrsice se velikom albanijom za 10 do 15 godina formiranom od strane amerike,koja ce zauzimati deo juzne Srbije,kosovo,deo c.gore oko Ulcinja i jedan deo makedonije.Sve teritorije gde je albansko stanovnistvo vecinsko.
Albance podrzava amerika,eu,turska i ko zna ko jos i dok je tako ne mogu da propadnu.
Vucic je spreman da promeni Ustav kako bi i zvanicno priznao kosovo po nalogu Eu a bez referenduma.
Mislim da svi znamo sta ce biti samo je pitanje kad i kako. Kosovo je palo jer se nas narod iseljavao jer nisu imali dobre uslove za zivog a siptari su masno placali svaku srpsku kucu i zemlju, sad kad su zakonski vlasnici zemlje stvar je resena. Nazalost.


Zaboravio si deo Grcke. Valjda ce se onda neko opametiti jer sledece bice "pohod preko bare" Bar-Bari. A mi cemo u beogradski pasaluk, a i onako van pasaluka nema perspektive.

[ boba511 @ 13.05.2015. 08:55 ] @
Imam ja jedno pitanje za sve Vas, na koje nisam dobio nikad valjan odgovor. Evo pocecu od sebe, ja hteo da odem da zivim u Norvesku, kad kazu meni neki ljudi treba ti viza, pa radna dozvola, pa hiljadu papira, reko dobro, onda cu u Nemacku, kad ono ista prica, mozes na crno al stalno trebas da se sakrivas i bezis od vlasti. Ok, reko ajde to su daleke zemlje, razvijene, shvatim sve to, reko ajde oticicu u Madjarsku i Rumuniju, kad ono ista prica.. I tako ja zakljucim da bilo koji Srbin kad oce negde da se preseli treba mu 1000 papira i dozvola. I onda ja upoznam jednog Albanca i pitam ja njega kako oni, kad dolaze u Srbiju da zive, sta im treba od papira. Kaze on nista, malo evrica, dodjes i kupis zemlju, kucu, napravis licnu kartu, ako oces, ako neces nemoras. I ja pocnem da se smejem, reko koga bre ovaj laze, svi traze neke silne papire, samo Srbija ne. Medjutim, kad bolje pogledam, dal je mene on lagao ili ne, njih je sve vise u juznoj Srbiji. E sad nek mi neko odgovori, kako oni dobijaju vize i drzavljanstvo da se tamo naseljavaju?