[ anakin14 @ 12.05.2015. 10:38 ] @
jos jednom drzava sece sama granu na kojoj sedi..

Ovo ste sad desilo nije mi ni malo jasno..

registrovao sam privredno drustvo, i 3 dana posle toga stiglo je da zbog poreskog duga osnivaca registrovabon na jmbg, iz neke preduzetnicke avanture, oduzima se pib i doo ne moze da radi. Traze da se sve uplati odmah ili da se zalozi sa nekretninom u slucaju placanja na rate.

Ja ih pitam, a kako vi mislite da vam platim taj dug ako mi ne date da radim, a oni kazu to nije jas problem, i dobili su sada da cu pokrenuti postupak za likvidaciju, tako umesto da imaju jos jedno privredno drustvo koje je oporezivo nemaju ga.

Moje pitanje je posto je drustvo tek osnovano i nije ni funkcionisalo posto mu drzava ne da, koliko je komplikovana likvidacija?
[ test1234 @ 12.05.2015. 13:47 ] @
Valda se boje da se ne ponovi.
[ anakin14 @ 12.05.2015. 14:03 ] @
Pa valjda vise treba da se plase nenaplacivanja potrazivanja, jer ako ne privredjujem kako da platim?

To je kao kada bi tr lik kome dugujes 5000e zatvorio kod njega u podrum i rekao dok ne vratis nema izlaska.. super, bas ces zatvoren da zaradis da vratis. 😀
[ pctel @ 12.05.2015. 23:04 ] @
Nije mi jasno, sta ako DOO ima 50 osnivaca, hoce li onda za svakog ponaosob da proveravaju? Imas li na koga drugog da prevedes vlasnicki udeo?

Citat:
jer ako ne privredjujem kako da platim?

Ha, ha , pa ti kao onaj kad su ga uhvatili da prodaje piratske diskove - kad su ga drugi put uhvatili objasnjavao da mora da radi kako bi platio onu prvu kaznu
[ S A J A @ 13.05.2015. 06:50 ] @
Citat:
anakin14:
koliko je komplikovana likvidacija?


Komplikovana je, mora da traje bar 4 meseca, da poverioci imaju vremena da se jave. Mora da se radi završni, likvidacioni bilansi i slično...
Probaj pre preneseš firmu na nekog drugog, to je jednostavnije.