[ drp @ 19.05.2015. 21:10 ] @
U jednoj firmi ima postojeci program u Acessu, prepostavljam da ga je autor rastavio na dva djela preko split baze.

Ono sto je problem.
To je radjeno u starijoj verziji Acessa, Tablice su razbacane u desetak baza a aplikacija je u 11, Program je stavljen na server i tablice su linkane ali u generiranju izvjestaja pukne konekcija pa neki put donese izvjestaj a neki ne. Ono sto bi ja htio napraviti je spojiti nazad sve u jednu bazu i rucno rastaviti u dvije baze. Ali problem mi je kako konvertirati tablice da budu lokalne ili ih importirati u drugu kao lokalne a ne linkane.

Zasto ne rucno iz svake baze -- Ima previse kopija i nekih drugih baza koje se opce ne koriste i nisam siguran kako acess rastavlja bazu.
Pitaj Autora -- Autor je nazalost umro ima par godina
Predlozio da nadju novi program - trenutno nema takvog na trzistu

Zanima me postoj li neki nacin za ovo

[ drp @ 20.05.2015. 15:58 ] @
Jel moguce da niko nema nikakvu ideju
[ Zidar @ 20.05.2015. 17:22 ] @
Generalno, trebalo bi da sve tabele stoje u jednom back end fajlu. To znaci, otvoris novi .mdb fajl, prazan i onda lepo importujes tabele iz svakog od 11 fajlova. Ovo ce perfektno da radi, sve dok tabele imaju razlicita imena. Ako tabele u razlicitim fajlovima imaju ista imena, onda je situacija drugacija, mnogo komplikovanija. Ako se istoimene tabele nalaze u raznim fajlovima, mora da postoji razlog za to. Nije nemoguce sve ih konsolidovati u jednu, ali treba biti pazljiv. Dalje ne mogu nista da ti kazem, jer ne znamo detalje, pa bi potencijalni savet napravio vise stete nego koristi.

Ako je situacija bas kriticna, i firma je ozbiljna, zasto ne pokusate da nagazujete nekog od majstora koji znaju to da urade? Na forumu ima nekoliko pravih majstora, sa cele teritorije bivse YU, pa ce se vec naci neko ko je dovoljno blizu i voljan je da pomogne. Za placanje se dogovorite, kao sto se plati automehanicar ili vodoinstalater, fer je da se plati i db administrator - konsultant.

[ sparc @ 21.05.2015. 09:31 ] @
1. idi u database documenter I pokupi sve tabele koje koristi tvoja baza a samim tim ces pokupiti I koje su tabele lokalne a koje su linkovane I koje se baze koriste
2. u Table defs, ako si malo spretan mozes iscitati sve potrebne podatke
3. Object dependencies ti kazu za svaki objekat medjuzavisnost sa drugim objektima a posebno sa tabelama I queryjima
[ drp @ 25.05.2015. 23:39 ] @
Tvrtko je bio u prvu
Ima 147 linkanih tablica u 11 Baza ali neke tablice imaju isto ime u vise baza, a neke linkovane tablice imaju vise imena a idu na istu tablicu u istoj bazi.
Pokupio sam im imena pomocu "TableLinker for MS Access". Tako da cu najvjrovatnije to rucno odraditi kroz koji dan.